W przeciągu ostatnich kilku lat coraz częściej mówi się o czosnku chińskim, który często uważany jest za gorszy od polskiego. Czy faktycznie jest się czego bać? Czym różni się czosnek chiński od czosnku polskiego? Wyjaśniamy.
Kotlety mielone to jedno z najpopularniejszych polskich dań. Każdy z nas przygotowuje je na swój własny sposób. Wypróbuj przepis na kotlety mielone po śląsku, a już nigdy nie przygotujesz ich w inny sposób.
Kotlety mielone to jedno z najczęściej przyrządzanych dań w Polsce. Nic w tym dziwnego, skoro są pyszne, soczyste i syte. Jeśli chcesz nieco zmienić ich smak, zamiast bułki tartej dodaj do panierki składnik, który z pewnością masz już w swojej kuchni.
Czereśnie to symbol lata. Choć są pyszne i zdrowe, często żerują na nich niewielkie larwy, które ukrywają się w środku owoców. Jeśli chcesz uniknąć przykrej niespodzianki, posyp czereśnie produktem, który najpewniej masz już w swojej kuchni.
"Całe życie robiłeś to źle" - twierdzą właściciele profilu Cooking Cards. Opublikowali wideo, na którym pokazują, jak właściwie trzeba używać sitka. Filmik bije rekordy popularności, a internauci są podzieleni.
Chociaż Polacy znani są ze swojej gospodarności, prawda jest taka, że marnujemy zatrważającą ilość jedzenia. Mało kto wie, jak powinno przechowywać się poszczególne produkty spożywcze. Jednym z przykładów jest chleb. Prosty trik przedłuży jego świeżość nawet do trzech tygodni.
Ziemniaki to jeden z najpopularniejszych dodatków do obiadu. Chociaż te popularne warzywa zawierają wiele składników odżywczych, skrobi czy witamin, w połączeniu z pewnymi produktami mogą prowadzić do bardzo nieprzyjemnych dolegliwości trawiennych.
Ciepła wiosna i lato sprzyjają spotkaniom towarzyskim na świeżym powietrzu. To właśnie wtedy najczęściej organizujemy ogniska czy grille, które często zakrapiane są alkoholem. Jak się okazuje, to właśnie zapach alkoholu przyciąga do nas... komary i kleszcze.
Poranek w wielu domach zamienia się w koszmar. W pośpiechu wszystko leci nam z rąk. Gdy już uda nam się zrobić kanapki, okazuje się, że folia spożywcza rwie się i skleja, przez co tracimy kolejne cenne minuty. A wystarczyłoby zastosować ten prosty patent.
Spożycie przeterminowanego nabiału jest dość ryzykownym posunięciem — zwykle kończy się to nieprzyjemnymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Tutaj nie pomoże nawet obróbka termiczna. Jak się okazuje, mleko po terminie z powodzeniem można wykorzystać do sprzątania.
Sezon na ogórki gruntowe zbliża się wielkimi krokami. To najwyższy czas zacząć je dokarmiać, by urosły zdrowe i okazałe. Nie musisz kupować drogich nawozów. Wystarczy, że wymieszasz ze sobą dwa składniki, które najprawdopodobniej masz już w domu.
Drożdże, cynamon, soda oczyszczona, banany — wiele produktów, które już znajdują się w domu, nadaje się do przygotowania domowego nawozu. Jednak ten z obierek po ziemniakach jest naprawdę wyjątkowy. Efekty zauważysz już po pierwszym nawożeniu.
Instagram i TikTok obfitują w treści związane z dbaniem o urodę. Część z nich wzbudza niemałe kontrowersje. W ostatnim czasie głośno zrobiło się o masażu twarzy... ogórkiem kiszonym. Choć brzmi to groteskowo, dermatolodzy widzą w tym pewien sens.
Domowe nawozy znowu wróciły do łask. Działają równie skutecznie, jak ich sklepowe odpowiedniki. W przypadku zamiokulkasa sprawdzają się obierki z jabłek. Dostarczają kwiatom cennych składników odżywczych takich jak azot, fosfor czy potas. Jak wykonać ten nawóz?
Wyczekiwana przez wszystkich majówka zbliża się wielkimi krokami. Według synoptyków, tegoroczny długi weekend będzie ciepły i słoneczny. Nieodłącznym elementem każdej majówki jest grill. Podpowiadamy, jak go rozpalić, nie mając pod ręką podpałki.
Wchodzisz do Biedronki i już od progu wita cię zapach świeżo upieczonego pieczywa? Wyobrażasz sobie, jak to będzie wgryźć się w chrupiącą bułeczkę, ale zaraz przychodzi pytanie: czy pieczywo z marketu to na pewno dobry wybór? Odpowiedź brzmi: tak, ale warto wybierać świadomie. Poznaj dwie najgorsze i dwie najlepsze bułki z Biedronki.
Nie ma jednego, słusznego przepisu na rosół, ale jest kilka patentów, które skutecznie podkręcają smak wywaru. Ten, który poznasz dzisiaj, sprawi, że już nigdy nie zrobisz go inaczej.
Żurek to najpopularniejsza z zup, które pojawiają się na stole podczas świąt wielkanocnych. Nie jest trudny do wykonania, jednak należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Mało kto wie, że należy dodać do niego jeden składnik, żeby zupa była smaczniejsza.
Zjedzenie nieświeżego jajka wywołuje nieprzyjemne dolegliwości żołądkowo-jelitowe, które dają we znaki nawet kilka godzin po posiłku. Jednak chwilowa niedyspozycja to nic w porównaniu do zakażenia salmonellą, której bakterie mnożą się w przeterminowanych jajkach.
Domowy pasztet pojawia się na niejednym wielkanocnym stole. Z pozoru wydaje się, że jego przygotowanie nie jest zbyt trudne, jednak łatwo popełnić prosty błąd i doprowadzić do tego, że pasztet okaże się zbyt suchy.
Majonez to obowiązkowy dodatek do potraw wielkanocnych. Ale czy na pewno? Zwłaszcza jeżeli dbamy o zdrowe żywienie i jesteśmy na diecie, warto zastanowić się nad zdrowszymi sosami i dodatkami. Także do tradycyjnej sałatki jarzynowej.
Jak szybko obrać jajka? Jeżeli planujemy tradycyjne wielkanocne śniadanie, warto poznać skuteczną sztuczkę, która pomoże nam szybko wykonać tę żmudną, zwłaszcza w przypadku świeżych jaj, czynność. Trik jest bardzo prosty.
Ogórki kiszone często nazywa się polskim dobrym narodowym. Nie dość, że są smaczne, to mają liczne właściwości prozdrowotne. Przechowywane w lodówce mogą stać tam naprawdę długo. Co w przypadku, kiedy pojawia się na nich biały, mazisty nalot?
Nie raz, nie dwa, każdemu z nas zdarzyło się kupić nieświeże jajka. Żeby temu zapobiec, część osób otwiera wytłaczanki z jajkami w celu sprawdzenia świeżości. Już sam wygląd skorupki jajka świadczy o tym, czy jajko jest świeże, czy też nie.