UrodaLaser IPL na trądzik, zmarszczki, naczynka i nadmierne owłosienie - jak działa?

Laser IPL na trądzik, zmarszczki, naczynka i nadmierne owłosienie - jak działa?

Laser IPL na trądzik, zmarszczki, naczynka i nadmierne owłosienie - jak działa?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
29.06.2018 15:53, aktualizacja: 02.07.2018 12:57

Ciągły wzrost zainteresowania medycyną estetyczną sprawia, że sięga ona po różnego rodzaju technologie, które mogą pomóc w osiąganiu piękna. Metoda IPL znalazła szerokie zastosowanie w zabiegach kosmetycznych. Przy jej pomocy można pozbyć się owłosienia, odmłodzić skórę, zredukować przebarwienia, wyleczyć trądzik i zamknąć naczynka.

Laser IPL jako zabieg na trądzik

Zabieg IPL na trądzik niszczy bakterie, które powodują stany zapalne, przez co przeciwdziała nawrotom objawów. Doskonale sprawdza się w przypadku łagodnych zmian zapalnych. Zalecane jest wykonanie serii 3 – 5 zabiegów co tydzień, wówczas skóra jest oczyszczona, zmniejsza się wydzielanie sebum, a pory są zwężone.

Laser IPL na odmładzanie

IPL to jedna z najskuteczniejszych metod odmładzania skóry, które działa na wszystkie objawy starzenia się skóry. Jeden zabieg wykonany na całej twarzy powoduje, że znikają drobne zmarszczki, poprawia się jędrność skóry i jej koloryt, redukcji ulegają przebarwienia i rumień, zamykane są rozszerzone naczynka, a pory ulegają zwężeniu. Zalecany jest osobom po 25. roku życia z pierwszymi objawami starzenia się. Zabieg wykonywany jest na oczyszczonej skórze pokrytej żelem chłodzącym. Dodatkowo na oczy zakłada się okulary ochronne. Głowica urządzenia emituje impulsy świetlne, a na skórze odczulane jest ciepło lub ukłucie. Fale przenikają w głąb skóry i są absorbowane przez hemoglobinę i melaninę, a zachodzący wówczas efekt termiczny niszczy komórki, pobudzając w ten sposób naturalne procesy regeneracyjne. Dla pełnego efektu zalecana jest seria 4 – 6 zabiegów co 3 tygodnie.

Zabieg IPL na zamykanie naczynek

IPL jest jedną z najskuteczniejszych metod zamykających naczynka. Zabieg polega na precyzyjnym naświetlaniu naczynek umiejscowionych powierzchniowo lub znajdujących się w głębi naskórka. Emitowana wiązka światła o odpowiedniej długości jest pochłaniana przez hemoglobinę, co powoduje podniesienie temperatury krwi. Prowadzi to do koagulacji i uszkodzenia ściany naczynka, a także samoistnego usunięcia go z organizmu. Dla oczekiwanego efektu należy wykonać serię 4 – 6 zabiegów w odstępach co 3 tygodnie. Najlepszy czas na wykonanie procedury to okres jesienno-zimowy, ponieważ wówczas nie ma tak silnego oddziaływania promieniowania UV, które może powodować miejscowe przebarwienia i poparzenia skóry.

Laser IPL to alternatywa dla tradycyjnej depilacji

Laser IPL bywa często wykorzystywany do usuwania zbędnego owłosienia. Głowica urządzenia emituje intensywną wiązkę świetlną, która jest absorbowana przez melaninę zawartą we włoskach. Na skutek powstałego efektu termicznego zniszczone zostają włoski wraz z mieszkiem i cebulką, ale tylko w fazie wzrostu, co oznacza konieczność powtarzania zabiegu. Najlepsze efekty osiągane są po serii 6 – 8 depilacji. Wówczas usuniętych zostaje 80 – 90% włosków, reszta to trudne do pozbycia się cienkie i jasne owłosienie (niska zawartość melatoniny uniemożliwia ich usunięcie). Warto zaznaczyć, że depilacja laserem IPL jest mniej skuteczna niż depilacja laserowa. Przyjmuje się, że na jeden zabieg laserowy przypadają trzy fotodepilację.

Laser IPL - przeciwwskazania

IPL to metoda nieinwazyjna i bezpieczna. Jednak zawiera szereg przeciwwskazań, które całkowicie eliminują skorzystanie z zabiegu. Nowotwory, bielactwo, łuszczyca, padaczka, rozrusznik serca, przebarwienia, ciąża i okres laktacji. Tymczasowo możliwość skorzystania z lasera IPL ogranicza świeża opalenizna, stosowanie samoopalaczy, maści z retinoidami oraz z witaminą C, stosowanie leków przeciwbólowych, kuracja antybiotykami, a także wykonywanie zabiegów złuszczających oraz naruszających ciągłość naskórka (peelingi chemiczne, mezoterapia, laser frakcyjny)
.