Wino z ryżu to tradycyjny napój alkoholowy, ale znacznie mocniejszy od klasycznych win na bazie winogron. Możesz go dostać w sklepach z trunkami, lecz istnieje przepis, dzięki któremu własnoręcznie przygotujesz ten popularny alkohol. Instrukcja wykonania jest prosta, z kolei składniki są ogólnie dostępne, więc z łatwością stworzysz wino z ryżu.
Karkówka pieczona to danie, które praktycznie każdy zna od dziecka. Doskonale przyprawione klasycznymi ziołami mięso jest jednym z obowiązkowych elementów wielu dań obiadowych. Samodzielnie przygotowanie karkówki pieczonej to sposób na wspaniałą i smakowitą potrawę dla całej rodziny.
Najczęściej wspomina się o tym, że śniadanie stanowi najważniejszy posiłek dnia, ale bardzo często pomijamy kolację. Co powiesz na fit kolację? To doskonały pomysł szczególnie dla osób na diecie albo tych, którzy zamierzają na nią przejść. Jeśli marzysz o szczupłej sylwetce, zajrzyj poniżej po przepisy na lekkie fit kolacje – dzięki nim wprowadzisz do organizmu niezbędne kalorie oraz składniki odżywcze.
Dynia hokkaido znacznie się różni od klasycznej i popularnej dyni, chociażby kształtem czy faktem, że można zjadać jej skórkę bez obierania. Niebanalny smak warzywa sprawia, że miłośnicy dyń uwielbiają się nią zajadać. Zobacz, w jaki sposób przyrządzić dynię hokkaido i przekonaj się, dlaczego warto pomyśleć o włączeniu jej do codziennego menu.
Danie to jest popularne w Polsce i za granicą, podawane w formie zupy na gorąco. Kombinacja kuchni francuskiej i rosyjskiej, w Polsce znana jako Strogonow. Skąd pochodzi, jak je przyrządzić i jakie składniki dodać? Oto tradycyjny przepis.
Amaretto to słodki napój alkoholowy zaliczany do kategorii likierów. Ma charakterystyczny smak migdałów, który wyróżnia go na tle innych podobnych napojów. Pochodzi z Włoch, gdzie święci triumfy do dzisiaj. Amaretto może być wytwarzane także z pestek moreli – zachowując przy tym swoje właściwości.
Makaron z cukinią to doskonałe połączenie na każdą okazję. Posmakuje nawet największym niejadkom albo osobom nieprzepadającym za warzywami. Cukinia fantastycznie pasuje do makaronu, dlatego warto o tym pomyśleć przy kolejnym przygotowaniu posiłku. Włoska kuchnia bardzo często doceniana jest przez polskich smakoszy, co wcale nie dziwi. Jeśli chcesz urozmaicić codzienny obiad, wybierz makaron z cukinią.
Schab duszony to jedna z popularniejszych potraw, która gości w polskiej kuchni od wieków. Choć najczęściej mówi się o schabie w kontekście kotletów, warto pomyśleć o czymś innym, ale równie smacznym. W końcu schab duszony doskonale nadaje się na rodzinny obiad. Jak przygotować sos i mięso? Odpowiedź czeka niżej.
Naleśniki uwielbia każdy, niezależnie od wieku. Jedni traktują je jako deser, inni jako obiad czy... śniadanie. Mogą być przygotowane na słodko albo na słono. Cały sukces tkwi w cieście. I choć ile osób, tyle sposobów na przygotowanie naleśników, warto czasem sięgnąć do sprawdzonego przepisu. Pomoże to uniknąć popularnego błędu.
Nadszedł czas idealny na zbieranie grzybów, ale warto mieć się na baczności szczególnie w przypadku niektórych gatunków. Jak się okazuje, popularne i uwielbiane grzyby jadalne mogą być naprawdę niebezpieczne, a nawet trujące. Pod lupą znajdują się nie tylko leśne grzyby, ale także te, które możemy dostać w sklepach.
Klasykiem w polskiej kuchni niewątpliwie jest zasmażana kapusta z boczkiem i pieczarkami. Kto nie zna tej potrawy? Gości na większości polskich stołów, a przy okazji za każdym razem może być inaczej przygotowana. Można użyć do niej zarówno kapusty białej, jak i młodej czy kiszonej – w każdym wariancie będzie smakować fantastycznie. Zobacz, jak samodzielnie przyrządzić zasmażaną kapustę z boczkiem i pieczarkami.
Grzyby w śmietanie kojarzą się szczególnie z porą jesienną, kiedy to w lasach wyrastają wspaniałe dary. Można wykorzystać grzyby na wiele ciekawych sposobów, a w każdym regionie kraju polecane są przeróżne przepisy na duszone potrawy z tym smacznym składnikiem. Grzyby w śmietanie należą do klasyki gatunku, dlatego nie dziwi, że są tak często wybierane przez miłośników leśnych smaków.
Pizza to jedno z najpopularniejszych dań włoskich, które często gości w polskich domach. Tym razem nie musisz po raz kolejny zamawiać jej z ulubionej restauracji, ponieważ możesz samodzielnie przygotować ją w domu. Jak zrobić pizzę bez drożdży? Sposób jest banalny, a przysmak okazuje się strzałem w dziesiątkę.
Owoc granatu od zawsze intrygował swoim smakiem i kolorem. Szczególnie wnętrze złożone z regularnych nasion zachwyca smakoszy egzotycznych dodatków. Jak obrać granat? Sprawa wcale nie jest taka trudna, na jaką się wydaje, ponieważ wystarczy zaledwie ostry nóż i poprowadzenie jego cięć zgodnie z budową owocu.
Sos do spaghetti na pewno wielokrotnie pojawia się na stołach w wielu domach. W końcu przepadają za nim i dzieci i dorośli, a w połączeniu z makaronem oraz innymi dodatkami stanowi bardzo smaczne urozmaicenie codziennych obiadów. Co powiesz na typowo domowy sos do spaghetti?
Żeby ugotować dobry rosół potrzeba nie tylko świeżych, dobrej jakości warzyw i mięsa, ale też czasu. Najlepsze wywary to te, które gotują się długo. Aby wzmocnić ich smak, warto sięgnąć po nieoczywiste dodatki. Jednym z nich są owoce.
Omlet na słono jest świetnym pomysłem śniadanie albo na kolację. Całość zajmie nie więcej niż kilka minut, a zyskasz pełnowartościowe danie. W końcu to posiłek przyrządzany na ciepło, więc dodatkowo nie będziesz odczuwać głodu. Do omletu na słono pasuje wiele pysznych warzyw, które podbiją jego przepyszny smak.
Gotowanie jajek, choć wydaje się banalnie proste, czasami kończy się nie tak, jak planowaliśmy. Wielu z nas wciąż popełnia jeden podstawowy błąd, któremu, co ciekawe, umiały zaradzić babcie. Co to takiego?
Sajgonki to jedna z najpopularniejszych potraw z szeroko pojętej kuchni azjatyckiej. Bardzo często można je zjeść w restauracjach i barach specjalizujących się w tego typu daniach, ale równie dobrze możesz samodzielnie przygotować smakołyk. Jak zrobić sajgonki z mięsem? Podpowiedzi poszukaj w poniższym przepisie i zasmakuj kuchni azjatyckiej.
Często się zdarza, że po przygotowaniu jakiegoś posiłku zostają nam resztki i nie wiemy, co z nimi począć. W takim razie co zrobić z białkami? Na szczęście możesz je wykorzystać do wielu pysznych dań, które posmakują najbliższym. Przepisów znajdziesz bez liku, ale poniżej odkryjesz najciekawsze propozycje z białkami w roli głównej.
Nalewka z orzecha włoskiego fantastycznie zadziała na wszelkiego rodzaju problemy żołądkowe, ale nie tylko. W naprawdę przystępny sposób przygotujesz zdrowotną esencję, która zdecydowanie lepiej zadziała, niż niejeden apteczny preparat. Jeśli chcesz stworzyć nalewkę z orzecha włoskiego, lepiej sprawdź, jakie owoce wziąć pod uwagę.
Nic tak nie smakuje jak samodzielnie przygotowana pasta z makreli wędzonej. Doskonale sprawdza się jako smarowidło do chleba czy bułki na śniadanie. Można do niej dodać wiele innych składników, które urozmaicą smak kanapek. Makrela jest jedną z popularniejszych ryb, więc nie dziwi, że bardzo często wykorzystywana jest także jako główny składnik śniadaniowych past.
Nalewka z malin, czyli typowa polska malinówka, to wyciąg z owoców z dodatkiem alkoholu. Wspaniała w okresie jesienno – zimowym, rozgrzewa i pobudza do działania system odpornościowy. Jak zrobić nalewkę z malin? Gdzie ją przechowywać? Ile cukru potrzeba do nalewki z malin?
Pigwa doskonale nadaje się do różnych rodzajów nalewek oraz innych przetworów, które świetnie smakują szczególnie jesienną porą. Jak zrobić przetwory z pigwy? Wystarczy raptem kilka składników, aby wyczarować bardzo smaczne weki z owocowym wnętrzem. Jeśli jeszcze się zastanawiasz, jakie przetwory z pigwy przygotować, koniecznie zajrzyj poniżej.