- Brat mojego taty był gejem. Mówię o tym, bo chcę. To dla mnie swoistego rodzaju coming out w imieniu innego pokolenia - powiedziała Ewa Szykulska. Aktorka opowiedziała w wywiadzie o ukochanym wujku, który przyczynił się do jej życiowego wyboru - aktorstwa.
Magdalena Szczepaniak przeniosła się z miasta i została dyrektorką wiejskiej szkoły. - Na początku musiałam zmierzyć się z dużą niechęcią - mówi. W sześć lat rozwinęła placówkę do tego stopnia, że konieczna będzie rozbudowa. - Uczniów mamy coraz więcej, przestajemy już mieścić się w budynku.
- W krajach poradzieckich kobiety naprawdę bardzo ciężko pracują. W tej harówce realizują się, w jakiś sposób daje im to spełnienie. Często obserwuję to też w Polsce - mówi Małgorzata Nocuń, dziennikarka i autorka książek, nominowana w kategorii #Wszechmocne w dziennikarstwie.
Joanna Brodzik od lat uchodzi za prawdziwą ikonę mody. Nic dziwnego, że jej ostatnia stylizacja, okazała się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. To właśnie tak ubierają się prawdziwe kobiety sukcesu.
- Kobiety w mojej rodzinie zawsze były siłaczkami, nigdy nie poddawały się przeciwnościom losu. To mnie ukształtowało - mówi adw. Kamila Ferenc, aktywistka społeczna, członkini Trybunału Stanu, współzałożycielka Fundacji Przeciw Kulturze Gwałtu, nominowana w kategorii #Wszechmocne wśród kobiet.
Nie tęskni za pracą w telewizji, ba, od 20 lat nie ma telewizora. – Moją telewizją jest wielkie okno, które zajmuje jedną trzecią ściany; mogę przed nim sobie siedzieć z kubkiem herbaty albo kawy i patrzeć na to, co dzieje się na dworze – mówi Justyna Kozłowska, dziennikarka, autorka vloga "10 minut spokoju", mama czwórki dzieci, nominowana w plebiscycie #Wszechmocne w macierzyństwie.
- Przysięgi, które składają sobie pary, są przemyślane i stanowią pewnego rodzaju obietnicę na przyszłość. Kiedy wkładamy w coś wysiłek, bardziej zależy nam na pozytywnym rezultacie - mówi Sylwia Ragan, organizatorka ceremonii symbolicznych.
Szum silników tupolewa jest nawet w kabinie pasażerskiej tak głośny, że trzeba rozmawiać podniesionym głosem. Ale to nie przeszkadza dziennikarce prowadzącej wywiad z członkami zespołu ABBA, legendarnego już wtedy, w 1976 roku. Szwedzi, królujący na światowej scenie muzycznej, lecą do Warszawy, a ich rozmówczynią jest Bożena Walter.
- Staram się nie czytać tego, co piszą o mnie media. Wolę się od tego odcinać, ale na pewno porównania są, ponieważ występujemy w tym samym klubie i jesteśmy z tego samego kraju - zdradziła w rozmowie z Wirtualną Polską Ewa Pajor.
Pięć lat temu po raz pierwszy zapytała na Instagramie, ile słów jest w wyrażeniu "na co dzień". Był to początek popularnego cyklu o poprawności językowej, który nazwała "ĄĘ". - Nie sądziłam, że tak wiele osób będzie chciało słuchać tego, co mam do powiedzenia o języku polskim - mówi w rozmowie z WP Kobieta.
– Im lepiej zrozumiemy własną heliosferę, tym łatwiej będzie nam przenieść tę wiedzę na inne gwiazdy i być może znaleźć idealną kandydatkę do zamieszkania – mówi dr hab. Izabela Kowalska-Leszczyńska z Zakładu Fizyki Układu Słonecznego i Astrofizyki Centrum Badań Kosmicznych PAN. GLOWS, nad którym dr Kowalska-Leszczyńska pracuje wraz z zespołem, to pierwszy w historii całkowicie polski instrument tworzony dla NASA.
- Każdy z nas może zmienić życie przynajmniej jednej osoby, bo przecież każde kliknięcie czy udostępnienie informacji tworzy łańcuch dobrych serc. Wiem to, bo widzę, jak czasem ten licznik zasuwa – mówi Katarzyna Zielińska w rozmowie z WP Kobieta i wyjaśnia, jak zmobilizować ludzi oraz uruchomić lawinę pomocy.
- Jolanta Kwaśniewska nie tylko nie dostawała żadnego wynagrodzenia i nie opłacano jej składek ZUS, ale musiała też sama ponieść wydatki m.in. na swoją reprezentacyjną garderobę - opowiada Emilia Padoł, współautorka książki o Jolancie Kwaśniewskiej.
- Sześć lat temu stałam na rozstaju dróg. Miałam dwa wyjścia. Albo wracam do korporacji, albo stawiam wszystko na jedną kartę i próbuję - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Milena Wiktorek, właścicielka Flower Store, która porzuciła korporację dla prowadzenia własnego biznesu - kwiaciarni.
- Współcześni rodzice – mamy zwłaszcza - są bardziej zestresowani, zlęknieni, przytłoczeni, zmęczeni, wypaleni nawet. A przecież rodzicielstwo to jasne obowiązki i stres, ale też świetna przygoda i radość - mówi Alicja Kost, autorka bloga Mataja.pl, nominowana w kategorii #Wszechmocne w macierzyństwie.
Patricia Kazadi choruje na endometriozę, która w wielu przypadkach wiąże się z niepłodnością. Dlatego pytania o dzieci, nie tylko w stosunku do siebie, uznaje za pozbawione wrażliwości oraz wyobraźni i po prostu niestosowne. – Może zdecyduję się na adopcję, może na surogatkę, nie wiem. Na razie to są dla mnie odległe tematy – wyznała w ostatnim wywiadzie.
Aleksandra Czajkowska, znana w sieci jako ekoalternatywa, zachęca do tego, by żyć bardziej ekologicznie, w duchu zero waste. Swoją wiedzę zdobywała na własną rękę, a teraz zupełnie bezinteresownie, dla dobra planety, chce się nią dzielić z innymi. Niestety często spotyka się z oporem czy nawet hejtem.
Na miesiąc przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych na rynek ma trafić książka biograficzna "Melania", w której była pierwsza dama jasno wyraziła swoje zdanie, jeśli chodzi o prawo do aborcji. Jej poglądy zaskakują głównie ze względu na to, że są zupełnie różne niż te, które głosi jej mąż.
11 października na ekrany kin wejdzie film "Kulej. Dwie strony medalu", który opowiada o życiu Jerzego Kuleja – słynnego boksera i dwukrotnego mistrza olimpijskiego. Sportowiec zmarł w 2012 roku. O tym, jaki był naprawdę, opowiedziała Helena Kulej, która w małżeństwie z nim wytrwała ponad dwie dekady.
Bezpieczeństwo przede wszystkim – Grażyna Ferra-Kopocińska doskonale wie, jak tę dewizę zastosować w praktyce. Z jej autorskiego programu samoobrony korzystają kobiety z całej Polski.
Jest założycielką marki woshwosh, która zajmuje się naprawą obuwia. Ale bardziej niż przedsiębiorczynią czuje się aktywistką. Jej działania na rzecz zrównoważonej mody mają zasięg międzynarodowy. Nic dziwnego, że została okrzyknięta przez magazyn "Forbes" jedną z najbardziej wpływowych kobiet.
- Polskie dziewczynki żyją pod ogromną presją, chcą być ze wszystkiego najlepsze, z jednej strony dostawać superstopnie, mieć wiele przyjaciółek, ale też mieć świetne ciało i ubrania - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Sylwia Szwed, prezeska Fundacji "Kosmos dla Dziewczynek".
- Około dwa lata temu przeszłam na zmodyfikowany system 4-dniowego tygodnia pracy - pracuję cztery dni, ale po 10 godzin. Odpowiada to moim potrzebom, choć nie uważam, że u każdego taki system się sprawdzi – mówi Alina Sztoch, prezeska firmy Kubota znanej z produkcji kultowych klapków.