Trudno jest sobie wyobrazić dzień bez świeżego chleba. Niestety obecnie nie należy on do najtańszych produktów pierwszej potrzeby. Wszystko wskazuje też na to, że po 1 stycznia zapłacimy za niego jeszcze więcej. Ile wkrótce może kosztować?
Smalec, masło czy może olej? Na czym powinno się smażyć karpia? Wybór odpowiedniego tłuszczu do smażenia jest kluczowy. Zwycięzca w tej kategorii jest tylko jeden.
W okresie świątecznym stoły uginają się od tradycyjnych potraw, których kaloryczność potrafi przyprawić o zawrót głowy. Czasem ciężko zachować umiar. Aby nie nabawić się problemów żołądkowych, warto odpowiednio przygotować swój organizm do świątecznej rozpusty.
Nie ma świąt bożego narodzenia bez sernika. Wiedeński, królewski czy nowojorski - każdy z nich powinien być puszysty i odpowiednio wilgotny. Niestety ten poważny błąd może spowodować, że domowy sernik zacznie pękać.
Już za niecałe dwa tygodnie Boże Narodzenie. Wiele osób z pewnością zastanawia się, co zaserwować gościom podczas świątecznych spotkań. Oprócz śledzia czy karpia warto postawić na jeszcze jeden gatunek.
Sałatka jarzynowa to często obowiązkowy element świątecznego menu. Siostra Anastazja Pustelnik, która dla wielu jest prawdziwym autorytetem w kwestiach kulinarnych, podzieliła się prostym patentem na jarzynówkę. Potrzebny jest jeden mało popularny składnik.
Tradycyjny przepis odejdzie w niepamięć. Wystarczy, że choć raz spróbujesz sałatki jarzynowej z dodatkowym składnikiem. Choć dla wielu danie to jest świętością, czasem warto dać sobie szansę na nowe, kulinarne doznania.
Grudzień ma dla wielu z nas smak sałatki jarzynowej. Ta kultowa potrawa już wkrótce zagości na stołach w polskich domach. A jak długo przetrwa? Tutaj wiele zależy nie tylko od apetytu, ale również mądrego sposobu przechowywania.
Międzynarodowy przewodnik kulinarny po kuchniach całego świata, Taste Atlas, przygotował nowy ranking. Tym razem autorzy przygotowali zestawienie najgorszych wyrobów mięsnych. Okazuje się, że na pierwszym miejscu znalazł się wyrób uwielbiany przez Polaków.
Domowa szynka jest bez porównania lepsza niż ta ze sklepu. Często jednak rezygnujemy z jej przygotowania – odstrasza nas cena, a także skomplikowane przepisy. Okazuje się jednak, że istnieje prosta receptura na staropolską szynkę, którą będziemy się zajadać. Wystarczy przyprawić i upiec.
Karp i śledź na wigilię to w wielu domach obowiązek, jednak coraz częściej decydujemy się też na inne gatunki ryb. Furorę robią m.in. łosoś czy sandacz. Istnieją jednak ryby, których znacznie lepiej unikać nie tylko na świątecznym stole. Mogą wpędzić nas w poważne problemy zdrowotne.
Pogoda za oknem nas ostatnio nie rozpieszcza. Niestety nawet jeśli bardzo nie chcielibyśmy wychodzić spod cieplutkiej kołderki, przynajmniej raz na jakiś czas musimy to zrobić. Jak po powrocie do domu najlepiej rozgrzać swój organizm?
Ach, gdyby tak można było jeść, co się chce, a mimo to chudnąć… Okazuje się, że zachowanie zgrabnej sylwetki może być łatwiejsze. Wystarczy tylko sięgnąć do szafki z przyprawami po skuteczne spalacze tłuszczu, które już tam mamy.
Świąteczny przysmak każdy przygotowuje inaczej: w oleju, w śmietanie, na słodko. Jedno jest jednak pewne – śledzie muszą być dobrej jakości i niezbyt słone. Jak się pozbyć nadmiaru soli? Ten tradycyjny sposób działa cuda.
Olej jest nieodłącznym składnikiem naszej codziennej kuchni. Niestety, zdarza się, że przez ogromny otwór po zerwaniu szczelnego zabezpieczenia, lejemy go zbyt dużo. Ale nie martw się, okazuje się, że olej można wykorzystać ponownie. Jak to zrobić?
W internecie można przeczytać ostrzeżenia, aby nie pić dwa razy zagotowanej wody. Podobno tworzą się w niej szkodliwe dla ludzi związki. Czy to przekonanie jest prawdziwe? Wyjaśniamy wszelkie wątpliwości.
Niektórym bardzo trudno wyobrazić sobie kotlety bez panierki, muszą przecież być chrupiące. Takie danie nie jest jednak zdrowe. Jak pogodzić te dwie sprzeczności? Wystarczy spróbować panierowania bez suchego pieczywa.
Sposób mrożenia ma znaczenie, przecież zależy nam, aby świąteczne uszka czy pierogi smakowały jak najlepiej. Szefowie kuchni udzielają rad, jak przechowywać gotowe dania, by im przypadkiem nie zaszkodzić.
Chleb to jeden z produktów, które bardzo łatwo jest mrozić. Nie musimy się więc martwić, kiedy kupimy go za dużo - wystarczy odpowiednio go zapakować i włożyć do zamrażarki. Ważne jednak, żeby nie popełnić przy tym popularnego błędu - inaczej nie unikniemy marnowania jedzenia.
A może by tak przygotować sernik z owocem? Nie byle jakim, tylko jednym bardzo konkretnym, który zupełnie zmieni jego smak. Tajemny składnik masy serowej sprawi, że będzie delikatna i przepyszna.
Zawsze słychać, kiedy w domu będą schabowe. Wiedzą o tym też sąsiedzi, bo dźwięk tłuczka dobrze się roznosi. Czy ten hit polskiej kuchni można przygotować inaczej: bez wysiłku i hałasu? Oczywiście, że tak! Przepis podajemy poniżej.
Pomidorowa to niekwestionowana królowa polskiego stołu. W każdym domu przygotowuje się ją nieco inaczej, a każda rodzina ma własny sekretny składnik. A jaki przepis sprawdzi się za każdym razem? Warto posłuchać rad Magdy Gessler.
Ziemniaki to ulubione warzywo Polaków. Pasują do wszystkiego, więc można z ich pomocą wyczarować wiele smacznych i prostych dań. Niektórzy wprost nie wyobrażają sobie obiadu bez ziemniaczanego purée. Radzimy, jak je przygotować, żeby zawsze było pyszne.
To jedna z tych potraw, którą każdy przygotowuje nieco inaczej… I każdy kucharz ma swój własny sekret. My jednak zdradzamy jeden sprawdzony patent, aby jajecznica zawsze wychodziła pyszna i niezwykle kremowa w smaku.