Barszcz Mantegazziego to roślina, której należy unikać jak ognia. W kontakcie ze skórą dotkliwie ją parzy, pozostawiając bolesne bąble, które po pęknięciu pozostają otwartą raną przez kolejne kilka dni. Wyjaśniamy, jak go rozpoznać.
Wtórne utonięcie może mieć fatalne konsekwencje, a w skrajnych przypadkach doprowadza do śmierci. Dotyka nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Wyjaśniamy, jak rozpoznać pierwsze objawy.
Arbuz to jeden z najpopularniejszych, letnich owoców. Jest słodki, smaczny i soczysty, a do tego niskokaloryczny, bowiem 100 gramów arbuza zawiera zaledwie 30 kcal. Niestety wiele osób spożywa go w sposób, który naraża na poważne uszkodzenie wątroby.
Bób to jedno z najpopularniejszych warzyw sezonowych. Zjadamy środek warzywa, a skórki traktujemy zwykle jak niepotrzebny odpad. To błąd, bowiem można przygotować z nich smaczną i wyjątkowo niskokaloryczną przekąskę.
Każdy posiadacz ogrodu latem spędza w nim możliwie jak najwięcej czasu. Niestety to właśnie podczas ciepłych miesięcy kleszcze są najbardziej aktywne. Jeśli chcesz ustrzec się przed pajęczakami, przygotuj ten prosty, domowy oprysk.
Japonki to popularne obuwie letnie. Choć prezentują się na stopie wyjątkowo dobrze, zdaniem wielu ortopedów, noszenie tych butów może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Dlaczego nie powinniśmy nosić japonek? Wyjaśniamy.
Z powodu użądleń ratownicy mają teraz pełne ręce roboty. Osy licznie pojawiają się nad wodą, ale wlatują też do naszych domów. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, aby je odstraszyć.
Komary i kleszcze to nie jedyne insekty, które zagrażają nam w ciągu lata. Równie nieprzyjemne jest spotkanie z muchą końską, której ugryzienie jest bardzo bolesne. Jak chronić organizm przed przykrymi konsekwencjami, wynikającymi ze spotkania z gzem? Podpowiadamy.
Uczucie mrowienia, ciepła i odprężenia, które falami rozchodzi się po całym ciele. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, orgazm mózgu na ogół nie wiąże się w żaden sposób z życiem erotycznym. Jak go wywołać?
Pierś, polędwiczka, udka, skrzydełka, podroby - niemalże każdą część kurczaka da się przerobić na pyszne danie. Niestety, nie każda z nich nadaje się do spożycia ze względu na często występujące w nich pasożyty. Których elementów lepiej unikać?
Wielu z nas doświadcza problemu spuchniętych stóp - dzieje się to zwłaszcza podczas upałów. To poważny i bolesny problem, który może znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie.
Ogórki małosolne to prawdziwy przysmak, który zjadamy kilogramami w trakcie sezonu letniego. Jak się okazuje, do przygotowania ogórków małosolnych nie potrzebujesz specjalnego naczynia. Poznaj genialny przepis Jakuba Kuronia.
Kleszcze atakują coraz częściej i śmielej. Nie powinniśmy wychodzić z domu bez odpowiedniego zabezpieczenia w postaci sprayów przeciwkleszczowych. Jeśli nie jesteś zwolenniczką chemicznych produktów, przygotuj domowy oprysk, bazujący na łatwo dostępnej roślinie.
W trakcie sezonu ogórkowego wielu z nas decyduje się na przygotowanie z nich przetworów. Największą popularnością nieustannie cieszą się ogórki kiszone. Chcesz zrobić je samodzielnie? Skorzystaj z poniższego przepisu.
Tylko w połowie gabinetów ginekolodzy zakładają wkładki wewnątrzmaciczne - alarmują działaczki z Fundacji FEDERA. - Żyjemy w kraju, w którym wolność kobiet jest na każdym kroku mocno ograniczana - komentuje ginekolog, dr Maciej W. Socha.
Burza to niebezpieczne zjawisko pogodowe. Natura jest nieprzewidywalna i tak naprawdę nigdy nie wiadomo, gdzie uderzy piorun. Wyjaśniamy, jak zachowywać się podczas burzy i na co szczególnie uważać.
Tegoroczne lato jest bardzo... jesienne. Chodzi nie tylko o pogodę, ale też o to, że w lesie szybko zaczęły pojawiać się już grzyby. Jeśli wybierasz się na grzybobranie, koniecznie skorzystaj z poniższego patentu.
Sepsa, śpiączka farmakologiczna, wycięcie narządów kobiecych. Na szczęście dzieci Katarzyny urodziły się zdrowe, ale z komplikacjami po porodzie kobieta mierzy się do teraz. Do teraz również nie wie, co jest ich przyczyną.
Wiele kobiet przyznaje, że wizyta u ginekologa jest dla nich wyjątkowo stresującym przeżyciem. Nie powinno i wcale nie musi tak być. Wyjaśniamy, jak przygotować się do badania, żeby czuć się komfortowo. Lekarzy nie interesuje np. owłosienie łonowe pacjentek. Skupiają się na tym, co dzieje się wewnątrz układu rozrodczego.
Wiele osób w toalecie korzysta ze smartfona. Przeglądamy wtedy media społecznościowe, czytamy wiadomości albo odpisujemy na maile. Zdaniem dr Karen Zaghiyan, chirurga proktologa, takie postępowanie może wywołać poważne schorzenie.
Zauważyłaś, że twoje pieprzyki znajdują się w tych samych miejscach, co u innych ludzi? To nie przypadek. Dermatolodzy wyjaśniają, dlaczego tak się dzieje.
Rok, dwa, a może pięć? Czy majtki mają swój termin przydatności? Wszyscy wiedzą, że bieliznę należy zmieniać przynajmniej raz dziennie i prać przed ponownym założeniem. Ale kiedy powinniśmy wyrzucić majtki? Ginekolodzy rozwiewają wątpliwości.
Nazywane są "latającymi kleszczami", łowikami lub wszami jelenia. Strzyżaki sarnie to owady, które najczęściej atakują zwierzęta, ale obsiadają też ludzi. Przylatują całymi chmarami, a ich ukąszenia są bolesne. Żerują także w lasach.
Ola opowiedziała o swoim doświadczeniu poronienia. Okazało się, że na kobietę w szpitalu czekali policjanci, którzy grozili pobraniem krwi na siłę. Z kolei prokuratorka kazała wypompować szambo i szukać w nim płodu.