Gąska zielonka - jeść czy nie jeść? To pytanie zdaje sobie wielu z nas. Eksperci niestety nie są w tej sprawie zgodni. Choć w wielu zagranicznych krajach grzyb ten uznawany jest za trujący, w Polsce wciąż uważany jest za prawdziwy przysmak.
Olej jest kluczowym elementem codziennego gotowania. Czasem jednak zdarza się, że nalewamy go za dużo ze względu na szeroki otwór po zdjęciu zabezpieczenia. Na szczęście istnieje sposób, aby ponownie wykorzystać olej. Na czym polega patent?
Podczas smażenia tłuszcz zaczyna pryskać, osadzając się na kuchence, ścianach i podłodze. Można temu zapobiec. Wystarczy, że użyjesz produktu, który z pewnością masz już w swojej kuchennej szafce.
W Polsce smakoszy pizzy jest wielu, jednak wciąż nie każdy wie, gdzie należy wyrzucić opakowanie po niej. Kartonowe pudełka niemal odruchowo trafiają do niebieskiego pojemnika na papier, choć nie zawsze powinny.
Ewa Wachowicz dołączyła do obsady "Halo tu Polsat", gdzie zaprezentuje swoje ulubione propozycje śniadaniowe. W rozmowie z agencją Newseria zdradziła, jak wygląda jej śniadania. Okazuje się, że prezenterka stosuje czasowy post.
Pelargonie to jedne z najpopularniejszych kwiatów balkonowych. Są proste w uprawie, a przy tym niezwykle efektowne. Odpowiednio zadbane cieszą oko nawet do później jesieni. Jeśli chcesz, żeby długo zdobył twój balkon, przygotuj tę prostą odżywkę.
Desery lodowe, galaretki, lody Cassate, krem sułtański czy kremowa, mrożona kawa to tylko kilka przysmaków, które serwowano w słynnym barze "Hortex". Jeśli naszła cię ochota na nostalgiczną podróż do przeszłości, przypomnij sobie przepis na kultowy deser.
To, że dieta ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, wiadomo nie od dziś. Jednak niektóre produkty są znacznie mniej zalecane niż inne. Jakich artykułów spożywczych lepiej nie kupować? Dr Marek Skoczylas ostrzega.
Czy zdarzyło Ci się zniechęcić do domowych przetworów, bo słoiki nie chciały się zamknąć? To częsty problem, ale są na to sposoby. Warto sprawdzić niezawodny, babciny sposób na wekowanie, które uratują przetwory i pozwolą cieszyć się ich smakiem lata przez całą zimę.
Zbieranie grzybów to jedno z ulubionych zajęć wielu Polaków. Kiedy mamy już koszyk pełen okazów, możemy wykorzystać je do ulubionych potraw, zamarynować lub ususzyć. Niestety przy tej ostatniej opcji większość z nas popełnia duży błąd.
Smukła sylwetka oraz gładka i jędrna skóra to marzenie wielu kobiet. Okazuje się, że nie potrzeba do tego żadnych specjalistycznych zabiegów. Wystarczy, że włączysz jeden owoc do swojej codziennej diety.
Nie zawsze mamy czas na gotowanie. W takiej sytuacji wielu z nas sięga po gotowe dania. Wystarczy je odgrzać, żeby cieszyć się smacznym posiłkiem. Dietetyk Michał Wrzosek pokazał listę gotowych produktów, których lepiej jednak unikać. - To jest słabe, raptem 60 proc. mięsa — mówi na nagraniu.
W lasach pojawiły się już pierwsze grzyby. Podczas spaceru można natknąć się na podgrzybki, maślaki czy koźlarze. Część z nich z pewnością trafi do suszarki bądź piekarnika. Okazuje się, że niektóre grzyby nie nadają się do suszenia.
Złotoborowik wysmukły, znany jako borowik amerykański, podbija polskie lasy. Ten nowy, jadalny grzyb to gratka dla grzybiarzy - łatwy do znalezienia i smaczny. Dowiedz się, jak go rozpoznać, gdzie szukać i dlaczego nazywany jest "grzybem dla leniwych".
Podkładka w paczce z mięsem to element, który na pierwszy rzut oka może wydawać się nieistotny. Pełni jednak trzy istotne funkcje. Korzystają na tym zarówno konsumenci, jak i producenci żywności.
Zbieranie grzybów to hobby wielu Polaków. Pod koniec lata mnóstwo rodaków udaje się do lasów w poszukiwaniu tych najlepszych. Niestety czasami niewiedza może skończyć się tragedią. Jak rozróżnić jadalne gatunki od tych trujących?
Wiele osób nie wyobraża sobie udanego dnia bez chrupiącego pieczywa. Co jednak zrobić, aby chleb i bułki na długo zachowały swoją świeżość i nie stały się gumowate? Istnieje prosty trik, który sprawi, że pieczywo pozostanie smaczne wiele dni.
Główny Inspektorat Sanitarny apeluje o rozwagę i zachowanie ostrożności podczas zbierania i spożywania grzybów. Komunikat wydano po tym, jak dziecko po zatruciu muchomorem sromotnikowym musiało przejść przeszczep wątroby.
Kawa jest jednym z najczęściej spożywanych napojów na świecie, a dla wielu osób poranek bez filiżanki kawy jest nie do wyobrażenia. Jednak warto wiedzieć, że kawa w połączeniu z niektórymi produktami może mieć negatywne skutki zdrowotne.
Borówka brusznica to roślina wciąż nie dość doceniana w Polsce. Jej prozdrowotne działanie i intrygujący smak sprawiają, że powinna znaleźć się obowiązkowo w naszym menu. Zwłaszcza, że świetnie nadaje się na przetwory. Można zbierać ją już teraz.
Na Bliskim Wschodzie od wieków z powodzeniem zastępują słodycze. Są pyszne, dziś także w Polsce łatwo dostępne i bardzo zdrowe. Dlaczego warto włączyć daktyle do swojej diety?
Zbiorami ogórków gruntowych cieszymy się mniej więcej od połowy lipca do końca września. Ale jeśli zauważysz takie plamy na liściach oraz samych warzywach i nie zareagujesz odpowiednio szybko, możesz stracić plony. Jest to bowiem oznaka powszechnej choroby zwanej mozaiką ogórkową.
3,5-godzinny koncert wymaga od Taylor Swift nie lada przygotowania. Wokalistka nie tylko intensywnie ćwiczy, ale także bardzo dba o to, co znajduje się na jej talerzu. Okazuje się, że z diety wyeliminowała także konkretne napoje.
Ostatnio kapryśna i deszczowa pogoda przyczyniła się do prawdziwego wysypu grzybów w lasach. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że nie wszędzie można je zbierać. Złamanie zakazu może nas słono kosztować.