Maca to południowoamerykańska kuzynka jarmużu i kalafiora. Najbogatszą w substancje odżywcze częścią tego warzywa jest korzeń. Sproszkowany może być dodawany do koktajli owocowych. Dostarczy organizmowi witamin i minerałów, zredukuje zmęczenie i poprawi koncentrację.
Konserwanty często kojarzą się z substancjami szkodliwymi dla zdrowia. Choć to po części prawda, to nie wszystkie tego typu substancje oddziałują negatywnie na organizm. Należy do nich maltodekstryna, wielocukier, który w produktach spożywczych pełni wiele różnych ról.
"W moim życiorysie powstała czarna dziura, a ja w nią wpadłam", pisze o swoich zawodach Australian Open znana tenisistka Maria Szarapowa. Do tych zawodów przygotowywała się, odkąd miała cztery lata.
Choć suplementy diety są bardzo popularne, to nie do końca wiadomo, czym tak naprawdę są. Często traktuje się je jak leki albo substytut diety. Tymczasem służą jedynie uzupełnieniu niedoborów witamin i minerałów w organizmie. Mogą też wspomagać w walce z pewnymi schorzeniami czy w odchudzaniu.
Dobra praca, idealny partner, cudowne dzieci. Wszystko jak trzeba. Jednak ty wciąż czujesz się przygnębiona i najchętniej spędziłabyś resztę życia z głową pod kołdrą. Do tego jesteś wiecznie w złym nastroju, miewasz napady złości i problemy ze snem. Uważaj. Jeśli taki stan trwa dłużej niż dwa tygodnie, pewnie masz jesienną chandrę, albo nawet depresję.
Kasza jaglana to jedna z najstarszych i najzdrowszych kasz. Zawiera białko, lecytynę oraz krzemionkę wzmacniającą stawy i kości. Co więcej, kasza jaglana nie zawiera glutenu. Kaszę jaglaną można przyrządzać na wiele sposobów. Przedstawimy kilka przepisów na jaglankę na słodko.
Truskawki to przepyszne owoce, którymi gdy są świeże, cieszyć można się jedynie wczesnym latem. To bomby witaminowe o niskiej kaloryczności. Świetnie smakują w deserach i daniach wytrawnych jako przełamanie smaku.
Shake to mleczny napój serwowany na zimno. Bogaty jest w białko, dzięki któremu zbudujemy mięśnie. Shake to szybki posiłek, który pomaga spalić tkankę tłuszczową, nawodnić organizm oraz dodać energii nawet po ciężkim treningu. Pokażemy kilka przepisów na zdrowe shake'i.
Zastanawiasz się, jaki masz typ figury? Typ sylwetki warunkować może sposób, w jaki chudniemy czy tyjemy. Określenie typu sylwetki i dobranie do niego ubioru wcale nie jest trudne. Zobacz, jak rozpoznać figurę typu gruszka, jabłko, klepsydra i kolumna.
Dieta Cambridge oparta jest na przygotowanych przemysłowo oraz sproszkowanych napojach oraz zupach. Jest niskokaloryczna, jednak dostarcza organizmowi potrzebnych składników odżywczych. Dietę Cambridge zaleca się osobom mającym problemy zdrowotne spowodowane nadwagą. Ile można schudnąć na diecie Cambridge?
Marskość wątroby to nieuleczalna choroba wynikająca z nadużywania alkoholu, nieodpowiedniej diety, obecności pasożytów i zaawansowanych schorzeń tego narządu. Możliwe jest leczenie, jednak jego efekty to jedynie spowolnienie postępu choroby.
Zioła na odchudzanie pomagają przyspieszyć przemianę materii, regulują pracę jelit, a nawet hamują apetyt. Dzięki połączeniu odpowiedniej diety, regularnych ćwiczeń oraz ziół możemy spotęgować efekty odchudzania. Sprawdź, jakie zioła wybierać, aby skutecznie schudnąć.
Dieta 3D chili oparta jest na przyprawach, których głównym zadaniem jest rozgrzewanie organizmu. 3D chili to dieta działająca na trzech płaszczyznach: przyspiesza metabolizm, usprawnia trawienie oraz pracę jelit. Dieta 3D chili trwa 28 dni, a jakie są jej efekty i zasady?
Baranina to mięso niedoceniane przez Polaków. Najpopularniejsza jest w krajach muzułmańskich, gdzie religia zabrania spożywania wieprzowiny. Baranina to mięso lekkostrawne, z małą ilością cholesterolu i, co najważniejsze, zdrowe. Przedstawimy kilka przepisów na smaczną baraninę.
Quinoa, czyli komosa ryżowa, to roślina z grupy pseudo zbóż, której nasiona bogate są w skrobię. Istnieje wiele przepisów na dania z quinoa. Śmiało może zastąpić ziemniaki czy kaszę w naszej diecie. Dodatkowo z jej liści możemy przygotować pyszną sałatkę. Poznaj więcej przepisów na dania z komosą ryżową.
Koenzym Q10 to związek chemiczny niezbędny do prawidłowego działania komórek. Choć produkowany jest przez sam organizm, można dostarczyć go również z pożywieniem lub w suplementach diety.
"Wciąż brak wieści o Wandzie. I ona, i Baskowie już powinni być w bazie. Michel wciąż tkwi wyżej, o wiele wyżej. Rankiem oficer łącznikowy przynosi list do Maurice’a. Od matki. Adresat już go nie przeczyta". Prezentujemy fragment książki Elżbiety Sieradzińskiej "Wanda Rutkiewicz. Jeszcze tylko jeden szczyt".
Dieta Montignac jest jedną z przyjemniejszych w stosowaniu diet. Jej zasady są naprawdę proste. Podczas tej diety odchudzającej nie musimy liczyć kalorii. Na czym polega dieta Montignac i jakie przynosi efekty? Co jeść na diecie Montignac?
Zupa kapuściana ułatwia odchudzanie, reguluje pracę jelit, oczyszcza je i działa moczopędnie. Odciąża także żołądek i odtruwa wątrobę. Jak przygotować zupę kapuścianą? Poznaj jej właściwości i prosty przepis.
Molibden jest najrzadziej występującym pierwiastkiem na ziemi. W niewielkich ilościach występuje też w organizmie ludzkim i odgrywa w nim bardzo ważną rolę. Jaką? Poznaj źródła molibdenu, jego funkcje, a także skutki niedoboru i nadmiaru molibdenu w diecie.
Idealna figura to marzenie wielu kobiet. Długie, smukłe nogi, płaski brzuch, jędrne piersi, kształtne pośladki i piękne ramiona wpisują się w definicję słowa "idealna". Jak uzyskać wymarzoną sylwetkę? Oto kilka sprawdzonych sposobów na idealną figurę.
Spacer ma dobroczynny wpływ na zdrowie fizyczne oraz samopoczucie. Wystarczy 20 minut dziennie, aby w prosty i przyjemny sposób poprawić komfort życia i zapobiec powstaniu wielu chorób, szczególnie układów kostno-stawowego i sercowego. Jakie efekty przynosi spacerowanie?
Trening aerobowy jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zrzucić dodatkowe kilogramy czy zwiększyć wytrzymałość mięśni. Jak ćwiczyć aeroby w domu? Jak prawidłowo wykonać trening aerobowy? Czy każdy może wykonywać ćwiczenia tlenowe?
Łokieć tenisisty, inaczej nazywany zapaleniem nadkłykcia bocznego kości ramiennej, to schorzenie, które wbrew pozorom nie dotyka jedynie osób aktywnych fizycznie, ale też pracowników biurowych. Jakie są objawy łokcia tenisisty i jak leczyć to schorzenie?