ModaBiżuteria, która podkreśli kolor oczu i włosów. Zachwycający efekt

Biżuteria, która podkreśli kolor oczu i włosów. Zachwycający efekt

Biżuteria, która podkreśli kolor oczu i włosów. Zachwycający efekt
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Monika Zonenberg
02.05.2019 09:52

Lubimy o siebie dbać, komponować korzystne dla naszej sylwetki stylizacje i dobierać dodatki, które podkreślą nasz charakter i oryginalny styl. Dużą rolę w naszym wyglądzie odgrywa także biżuteria świadcząca o naszej elegancji i obeznaniu w trendach. Jak dobrać taką, w której będziemy prezentować się najlepiej?

Oprzyj się wykreowanym ideałom

Świat mody, który możemy obserwować w telewizji lub śledzić w mediach społecznościowych, za każdym razem wprawia nas w osłupienie. Idealne sylwetki, perfekcyjne stroje, mistrzowsko dopasowane ubrania i dodatki, dzięki którym modelki wyglądają, jakby wszystko było stworzone na miarę. Sama myśl o tak dopracowanych stylizacjach może paraliżować, jednak nie zapominajmy, że za każdą z nich stoi sztab wyspecjalizowanych profesjonalistów. Niewielki odsetek kobiet może pozwolić sobie na prywatnego stylistę, ale bez obaw - genialny efekt można osiągnąć także samodzielnie.

Skup się na tym, co ważne

Każda z nas kiedyś znała lub choć widziała kobietę, od której nie można było oderwać wzroku. Nie założyła ona niczego luksusowego, a to, co miała na sobie, znajdziemy w przeciętnej szafie. Nie trzymała także w ręku luksusowej torebki i nie kroczyła przez świat w diabelnie drogich szpilkach na monstrualnych obcasach. To "coś", co świadczyło o jej genialnym wyglądzie, to mały diabełek tkwiący w szczegółach. Kroje ubrań, które chowają to, co chcemy ukryć, oraz takie, które podkreślają zalety naszej sylwetki, to gwarancja na udany look. Podobnie działają odpowiednie akcesoria i biżuteria pasująca do naszej urody. Okazuje się, że kruszce biżuterii i kamienie, którymi są wysadzane, mogą mieć ogromny wpływ na podkreślenie naszych cech charakterystycznych. Zamiast chcieć upodabniać się do kogoś innego, spraw, by to, co wyróżnia ciebie, było wyjątkowe i najważniejsze.

Obraz
© APART

Każda z nas jest inna

Nie ma dwóch takich samych kobiet i pomimo trendów sprawiających, że niektóre panie zbliżają się do wykreowanego przez media "ideału", każda z nas jest wyjątkowa. Oprawa oczu, odcień skóry i włosów oraz rysy twarzy mogą zostać przez nas same wyciszone, pozostać mało wyraziste lub zupełnie odwrotnie - możemy sprawić, że będą kontrastowe i dodające nam wyrazu. Najprostszym sposobem, by je uwydatnić, są kolory ubrań oraz biżuterii. Kolczyki czy naszyjniki, które mają zdobić okolice twarzy, mogą sprawić, że nasze włosy staną się bardziej rude lub kasztanowe, a oczy intensywniej niebieskie czy zielone. Dobierz biżuterię do swojego typu urody, a w mig zobaczysz różnicę.

Typ urody a kruszec biżuterii

Najłatwiej zakwalifikować się do jednej z dwóch grup określających typy urody - typu ciepłego lub zimnego. Należysz do pierwszego, jeśli twoja karnacja wpada w odcień żółty lub oliwkowy, żyły są zielonkawe, a włosy mienią się ciepłymi, miodowymi lub rudymi refleksami. Będziesz dobrze wyglądać w złotej biżuterii, która twoją urodę uwydatni. Panie o bladszej karnacji, które mają jasne lub bardzo ciemne, niemal czarne włosy oraz błękitne żyły należą do typu chłodnego i dużo lepiej wyglądają w srebrnej biżuterii.

Obraz
© APART

Wykwintne kamienie

Prócz samego kruszcu, który może doskonale zadziałać na twój wygląd, możesz zwiększyć efekt "wow" za pomocą odpowiednich kamieni szlachetnych. Będą one bardziej wyraziste niż samo złoto lub srebro i dodadzą ci elegancji, bez względu na okazję. Panie o jasnych włosach z popielatymi, chłodnymi refleksami i porcelanowej karnacji, często z piegami, najlepiej wyglądają w biżuterii z diamentami, ametystami czy niebieskimi opalami, a także mlecznymi perłami. Z kolei kobiety, które mają bardzo ciemne włosy i oczy oraz karnację wpadające w chłodny odcień lub zimny oliwkowy, dobrze prezentują się w ozdobach wysadzanych rubinami, szmaragdami, górskimi kryształami oraz onyksami. Przy takim odcieniu warto unikać żółtego złota, które nie będzie dobrze grało z chłodną karnacją.

Jeśli posiadasz ciepłe refleksy we włosach i karnację, która szybko łapie opaleniznę, możesz zakwalifikować się do grupy osób posiadających ciepłą karnację. Chcąc podkreślić naturalny odcień swojej skóry, zawsze wybieraj złoto oraz kamienie, które ją podkreślą. Żółte perły, bursztyny, a także wyraziste szmaragdy czy przyciągający wzrok koral będą dla ciebie odpowiednie. Dobrze dobrane kamienie i kruszce sprawią, że twoje oczy rozbłysną, a refleksy we włosach staną się wyraziste i bardzo widoczne.

Obraz
© APART