ModaClaudia Schiffer: modelki są za chude

Claudia Schiffer: modelki są za chude

Claudia Schiffer: modelki są za chude
Źródło zdjęć: © AFP
24.10.2006 13:06, aktualizacja: 29.05.2010 00:12

Claudia Schiffer to kolejna osoba, która anorektycznym kształtom mówi stanowcze "nie". Uważa, że dzisiejsze modelki są zbyt szczupłe, by być uważane za atrakcyjne. Tym samym włącza się w
coraz popularniejszy trend promowania piękna w normalnym, kobiecym wydaniu.

Claudia Schiffer to kolejna osoba, która anorektycznym kształtom mówi stanowcze "nie". Uważa, że dzisiejsze modelki są zbyt szczupłe, by być uważane za atrakcyjne. Tym samym włącza się w coraz popularniejszy trend promowania piękna w normalnym, kobiecym wydaniu.

Jej głos w tej ogólnoświatowej dyskusji ma szczególne znaczenie. Jako modelka ma wszelkie prawa, by wypowiadać się w tej drażliwej kwestii. Środowisko modowe zna od podszewki. Kiedy ja zaczynałam karierę modelki, byłam jedną z najgrubszych dziewcząt - mówi Schiffer. - Kiedy media zaczęły pisać, że wyglądam chorobliwie chudo, poszłam do lekarza. Powiedział, że jestem zdrowa i to mnie uspokoiło. Jej BMI nigdy nie sięgnęło jednak poniżej magicznego poziomu 18. Przypomnijmy, według Światowej Organizacji Zdrowia to norma, poniżej której można mówić o zagrażającej zdrowiu niedowadze.

W jednym z wywiadów Schiffer powiedziała: Modelki zawsze były szczupłe, to oczywiste. Stroje wyglądają najlepiej na szczupłych modelkach. Patrząc jednak na dzisiejsze modelki dochodzę do wniosku, że coś jest nie tak. Są wręcz niebezpiecznie chude. Sama skóra i kości. To, co dziś obserwujemy, przekracza wszelkie normy.

ZOBACZ TEŻ

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także