Trwa ładowanie...
Kamila Żyźniewska
06-09-2016 15:46

Nowi dyrektorzy kreatywni marki Oscar de la Renta

Słynny amerykański dom mody właśnie doczekał się nowych dyrektorów kreatywnych po odejściu Petera Coppinga. Kto stanie na czele luksusowej marki?

Share
Nowi dyrektorzy kreatywni marki Oscar de la RentaŹródło: Getty Images
d2oe8su

Peter Copping, który przez pięć lat sprawował funkcję dyrektora kreatywnego marki Nina Ricci, został mianowany następcą Oscara de la Renty jeszcze za życia legendarnego projektanta. Brytyjczyk oficjalnie wszedł w szeregi amerykańskiego domu mody 3 listopada 2014 roku i od tego czasu regularnie tworzył kolekcje dla słynnej marki.

Copping ostatecznie pożegnał się ze swoim stanowiskiem po niecałych dwóch latach pracy, a jako przyczynę odejścia podawał sprawy osobiste. Po rezygnacji brytyjskiego projektanta, w mediach od razu pojawiły się spekulacje na temat tego, kto zostanie jego następcą. Wśród potencjalnych kandydatów często wymieniano nazwiska duetu - Fernando Garcii i Laury Kim i te prognozy okazały się prawdą.

Co ciekawe, Fernando Garcia i Laura Kim pracowali w domu mody Oscar de la Renta przez długi czas (Kim tworzyła dla marki w latach 2003-2015, a Garcia w latach 2009 – 2015) i to właśnie w tym miejscu stawiali pierwsze kroki w dziedzinie projektowania ubioru. W czasie swojej nieobecności duet postanowił założyć własną markę Monse, która błyskawicznie zyskała spore grono zainteresowanych klientów.

<<enter caption here>> at Norwood Club on September 12, 2015 in New York City. Getty Images
<<enter caption here>> at Norwood Club on September 12, 2015 in New York City. Źródło: Getty Images

Podejmując się nowego stanowiska, Fernando Garcia i Laura Kim nie zamierzają jednak rezygnować z prowadzenia autorskiej marki. Jak skomentowali wiadomość o powrocie do Oscara de la Renty?

d2oe8su

- Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością przejścia do domu, w którym od podstaw uczyliśmy się mody od Oscara (Oscar de la Renta – przyp.red.) oraz biznesu modowego od Alexa (Alex Bolen, dyrektor zarządzający – przyp. red.). Przez ostatni rok sporo nauczyliśmy się, tworząc markę Monse, dlatego z chęcią wykorzystamy te wszystkie lekcje, by dalej tworzyć wizję tego niesamowitego domu mody – wyznał duet projektantów w oficjalnym oświadczeniu.

Pierwsze efekty pracy duetu poznamy już w lutym 2017 roku podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody.

d2oe8su
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2oe8su
d2oe8su