ModaSztuka pakowania walizki, czyli praktyczne porady, które przydadzą się przed każdym wyjazdem

Sztuka pakowania walizki, czyli praktyczne porady, które przydadzą się przed każdym wyjazdem

Marta Dragan
13.10.2017 16:35, aktualizacja: 13.10.2017 22:14

Umiejętność pakowania walizki przydaje nam tak naprawdę przez cały rok. Wyjeżdżamy przecież na krótkie weekendowe wypady, w podróże służbowe czy na święta do rodziców. Każda z nas chciałaby zabrać wtedy ze sobą całą swoją garderobę. Walizka zawsze wypchana jest po brzegi i za każdym razem brakuje wam w niej miejsca? Mamy na to swoje sposoby! Nie podamy wam recepty na rozciągnięcie walizki, ale zdradzimy kilka trików na maksymalne wykorzystanie jej przestrzeni.

Sztuka pakowania walizki krok po kroku:
1. Segregujemy ubrania w konkretne stylizacje - jeśli wyjeżdżamy na przykład na trzy dni, to musimy dokładnie zaplanować co najmniej trzy stroje. Warto na spokojnie usiąść i zastanowić się nad miejscami, które mamy w planach odwiedzić, sprawdzić prognozę pogody i rozłożyć sobie na łóżku konkretne zestawy. Wybierzmy to, w czym za każdym razem czujemy się wygodnie i co z powodzeniem możemy wykorzystać w wielu stylizacjach. Dobierzmy do ubrań niezbędne dodatki oraz bieliznę.
2. Wybrane ubrania układamy w kolejności: spodnie, koszulka, a na brzegach skarpetki - całość zwijamy w rulon i wywijamy skarpetki na ubrania, żeby nie rozsuwały się w walizce. Na powyższym wideo pokazujemy, jak należy ułożyć skarpetki.
3. Rulony z ubrań wkładamy do walizki - umieszczamy je ciasno obok siebie, żeby wygospodarować sobie, jak najwięcej wolnej przestrzeni.
4. Buty możemy wypchać różnego rodzaju drobnymi wyrobami pończoszniczymi oraz małymi ręcznikami - połączymy przyjemne z pożytecznym. Buty nie zdeformują się, a my upchamy w wolne miejsce potrzebne nam rzeczy.
5. W hermetyczne woreczki wkładamy zwinięte w rulony majtki - dzięki tej technice spakujemy więcej rzeczy.
6. Męskie koszule składamy tak, jak wyglądają w momencie zakupu - miejsce wokół kołnierzyka wypełniamy paskiem, w ten sposób wykorzystamy wolną przestrzeń.
7. Przecinamy słomkę i przeprowadzamy przez jej środek łańcuszki z naszyjnika - ten prosty zabieg pozwoli uniknąć splątania delikatnej biżuterii.
8. Bransoletki i pierścionki umieszczamy w plastikowych separatorach - w takich zamkniętych pojemnikach nie mają prawa się uszkodzić.
9. Płynne produkty przed zakręceniem zabezpieczamy folią - ten zabieg sprawi, że produkty nie będą przeciekały.
10. Podkłady wyciskamy w pojemniki po soczewkach - dzięki temu nie będziemy musieli dźwigać szklanych buteleczek, które nie tylko dużo ważą, ale są niebezpieczne w transporcie, bo mogą się po prostu zbić.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także