Zastrzyki są najczęściej bolesne, a tabletki mogą podrażniać układ pokarmowy. Alternatywą dla tradycyjnych form podawania leków jest transdermalny system terapeutyczny, czyli po prostu plastry. Pomagają rzucić palenie, uśmierzyć ból, a nawet złagodzić objawy choroby Parkinsona czy ADHD.
Plaster składa się z trzech warstw. Pierwsza z nich, najbardziej zewnętrzna, pełni funkcje ochronne, np. przed wilgocią.
W przypadku osób cierpiących na choroby sercowo-naczyniowe tłumienie złości może prawie trzykrotnie zwiększyć ryzyko zawału i przedwczesnej śmierci - informują naukowcy na łamach "American Journal of Cardiology".
Rozpoczęła się akcja informacyjna "Życie po mastektomii" - skierowana do kobiet, które zachorowały na raka piersi. "Rak piersi nie musi oznaczać wyroku śmierci" - mówili uczestnicy zorganizowanej z tej okazji konferencji prasowej.
Wiele osób sądzi, że zespół napięcia miesiączkowego to tylko kobiecy wymysł, tymczasem ok. 40 proc. kobiet przyznaje, że cierpi z powodu różnych dolegliwości przez menstruacją. Trudno uwierzyć, że po prostu się zmówiły. Na złość facetom. Specjaliści nie są zgodni, czy nadmierne rozdrażnienie, bóle głowy, ogólna huśtawka emocjonalna przed miesiączką, to stan fizjologiczny. Cierpią zarówno kobiety, jak i ich otoczenie, a czasem jest to na tyle dokuczliwe, że muszą szukać pomocy.
Pracujące kobiety będą musiały obowiązkowo wykonywać cytologię i mammografię (badanie mające wykryć raka piersi) - przewidują projekty nowelizacji ustaw: o
świadczeniach opieki zdrow. i Kodeksu pracy, które przygotowało Ministerstwo Zdrowia. Zostały skierowane do konsultacji społecznych.
Kobiety w wieku od 25 do 59 lat przy badaniach okresowych będą musiały wykonać cytologię (mającą wykryć raka szyjki macicy).
Najczęściej powodem jest wrażliwość na wiatr lub zimno, podrażnienie węchu czy próba oczyszczenia oka np. z kurzu. Łzawienie może być jednak objawem choroby.
Łzy są bardzo ważne dla prawidłowej pracy naszych oczu. Tworzą na nich delikatną powłokę i chronią je przed wysychaniem czy infekcjami. W normalnych warunkach łzy stale obmywają oczy, ale ponieważ odpływają w małych ilościach, zupełnie tego nie odczuwamy.
Polacy piją najmniej alkoholu spośród narodów UE.
Jednak przez ostatnie trzy lata ponad dwukrotnie (do 19 proc.) wzrosła liczba Polaków pijących 2-3
razy w tygodniu - wynika z ogłoszonego Eurobarometru.
Nie lubisz tzw. zdrowej żywności? O dreszcze przyprawia Cię myśl, że miałabyś zastosować jakąś dietę? A może wciąż szukasz sposobu na to, by - bez specjalnych wyrzeczeń - wyglądać i czuć się dobrze? Mamy coś dla Ciebie. Magazyn "Glamour" opublikował listę 8 produktów, które mają zbawienny wpływ na zdrowie i urodę.
Osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez regularnych wizyt w solarium mogą przejawiać zachowania charakterystyczne dla uzależnień - ostrzegają naukowcy, których badania opublikowane zostały w piśmie "Archives of Dermatology".
Pracujące kobiety będą musiały obowiązkowo wykonywać cytologię i mammografię - przewidują projekty nowelizacji ustaw: o świadczeniach opieki zdrowotnej i Kodeksu pracy, które przygotowało Ministerstwo Zdrowia. Zostały one skierowane do konsultacji społecznych.
Wypracowująca propozycje modyfikacji etyki medycznej, brytyjska rada Nuffield Council on Bioethics, ogłosiła ankietę w celu znalezienia nowych społecznych zachęt do deklarowania zgody na pobieranie narządów - jak choćby bezpłatne pogrzeby.
Od roku jestem z chłopakiem, którego kocham i z którym wiążę przyszłość. Niestety bardzo boję się macierzyństwa, ponieważ moi rodzice się rozwiedli i wydaje mi się, że ze mną będzie tak samo. Co zrobić, pozbyć się tych lęków, które przeszkadzają mi w budowaniu szczęścia?
Mam 53 lata, jestem matką trójki dzieci, niedawno ostatnie z nich wyprowadziło się z domu. Nie mogę sobie znaleźć miejsca. Nigdy nie pracowałam, całe życie spędziłam jako tzw. kura domowa. Dzieci rzadko mnie odwiedzają, tłumaczą się pracą.
Wydaje mi się, że mój mąż nałogowo korzysta z internetu. Kiedy go o to pytam, zaprzecza, ale nie może wytrzymać dnia bez komputera, nawet kiedy nie ma nic specjalnego do sprawdzenia. Zawsze znajdzie wymówkę. A ja mam już tego dość.
Jestem świeżo upieczoną mamą. Wszystko byłoby ok, gdyby nie... zazdrość mojego partnera o nasze dziecko. Uważa, że dla niego nie ma już miejsca... Fakt, jestem skupiona na naszej córeczce, ale to przecież naturalne!
Niedawno u mojej mamy został zdiagnozowany nowotwór, w zaawansowanym stadium. Powinna poddać się operacji i skomplikowanemu leczeniu. Niestety, Mama uważa, że leczenie i tak nic nie da, mówi, że pogodziła się już z tym, że odejdzie.
Nie potrafię zaufać swojemu partnerowi. Jesteśmy ze sobą już 2 lata i dotąd mnie nie zawiódł. Gdy jesteśmy razem, jest OK. Gdy tylko wychodzi, czuję jakbym go traciła. Jestem zazdrosna o koleżanki z pracy, o wszystkie kobiety, z którymi rozmawia.
Niedawno poznałam mężczyznę, zaczęliśmy się spotykać. Powiedział mi, że dwa lata temu jego żona zginęła w wypadku i od tej pory z nikim nie był związany, widzę że boi się zaangażować. Co zrobić, by on zechciał spróbować wejść naprawdę w nową relację. Kiedy można uznać, że żałobę ma już za sobą?
Wkrótce rozpoczynam nową pracę. Jednym z moich nowych obowiązków jest przygotowywanie oraz prezentacja raportów przed zarządem firmy. Jak sobie poradzić z tremą i uczuciem „pustej głowy”? Może powinnam w ogóle zrezygnować z tej pracy?
Niepożądane działania leków to jedna z 10 najczęstszych przyczyn zgonu. 30-40 procent działań niepożądanych można uniknąć - mówił na konferencji "Niebezpieczne interakcje leków w praktyce klinicznej" dr Jarosław Woroń z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Gorzka czekolada może pomóc chorym z marskością wątroby gdyż zawarte w niej przeciwutleniacze wpływają korzystnie na krążenie krwi w tym narządzie - wykazali badacze z Hiszpanii i Szwajcarii.
Uzupełnianie diety witaminami i wapniem zmniejsza ryzyko raka piersi - poinformowali naukowcy z Puerto Rico na tegorocznym spotkaniu Amerykańskiego Związku Badań nad Rakiem.
"Efekt nie jest natychmiastowy. Jeżeli dzisiaj weźmiesz witaminy, twoje ryzyko nie zmniejszy się jutro" - tłumaczy doktor Jaime Matta profesor z Ponce School of Medicine w Puerto Rico. I dodaje, że efekt jest długofalowy.
Borowina już od ponad 150 lat gości w polskich uzdrowiskach, wspomagając leczenie chorób kobiecych, dolegliwości bólowych czy chorób zwyrodnieniowych. Coraz większą popularność zyskują również borowinowe zabiegi kosmetyczne i preparaty pielęgnacyjne na jej bazie.
Nocne rykowisko w wykonaniu mężczyzny to niemalże rytuał. Chrapanie partnera, ojca czy dziadka nikogo nie dziwi, bo dotyczy większości Polaków płci męskiej. Z innymi reakcjami spotyka się chrapiąca kobieta, która w nocy traci całą swoją subtelność, wprawiając partnera w osłupienie, a siebie narażając na stres i psychiczny dyskomfort. W społeczeństwie popularne jest przekonanie, że chrapią głównie mężczyźni.