Trwa ładowanie...
d2f73sk
Ludzie

Co podnieca facetów?

Rzesze psychologów oraz seksuologów od wielu lat starają się dowiedzieć, co podnieca mężczyznę. I zrozumieć dlaczego. Jednak zadanie należy do niezwykle karkołomnych, ponieważ facet – wbrew twierdzeniom wielu kobiet – okazuje się istotą trudną do zanalizowania, a źródła jego ekscytacji można wyliczać naprawdę długo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co podnieca facetów?
(123RF)
d2f73sk

Rzesze psychologów oraz seksuologów od wielu lat starają się dowiedzieć, co podnieca mężczyznę. I zrozumieć, dlaczego tak się dzieje? Jednak zadanie należy do niezwykle karkołomnych, ponieważ facet – wbrew twierdzeniom wielu kobiet – okazuje się istotą trudną do zanalizowania, a źródła jego ekscytacji można wyliczać naprawdę długo.

Pytanie „co podnieca mężczyznę?” należy do najczęściej zadawanych przez polskich internautów. Odpowiedzi jest równie dużo, co uczestników dyskusji poświęconych temu zagadnieniu. Jedni koncentrują się na kwestiach fizycznych, inni ekscytują się strojami i dodatkami. Nie brakuje także facetów podniecających się rozmaitymi damskimi zachowaniami. - Strasznie kręcą mnie kobiety z inteligentną twarzą i myślącymi, błyszczącymi oczami - tłumaczy Zenek. - Uwielbiam jędrne pośladki, ciasno opięte dżinsami – przekonuje Igor. - Jaram się, gdy widzę opaloną dziewczynę w krótkiej koszulce, odsłaniającej pępek. Oczywiście pod warunkiem, że ma wyćwiczony brzuch – zdradza Paweł. - Największym afrodyzjakiem jest zapach parującej skóry kobiety po wyjściu spod prysznica – twierdzi Jasiek, a Kacper dodaje: - Uwielbiam, jak moja dziewczyna szepcze mi do ucha. Nic mnie tak nie podnieca.

Siła wyobraźni

d2f73sk

Jednym z najbardziej podniecających bodźców jest bez wątpienia ubiór. Z badań wynika, że na wielu mężczyzn szczególnie działa widok szpilek na kobiecych stopach. Dlaczego? Nad tym tematem pochylili się brytyjscy naukowcy z uniwersytetu w Portsmouth. W badaniu wzięło udział kilkanaście młodych kobiet, które filmowano podczas chodzenia po bieżni – najpierw w butach na szpilkach, a później płaskim obcasie. Nagranie pokazano damsko-męskiej grupie. Eksperyment potwierdził panującą powszechnie opinię, że wysokie obcasy mogą uwydatniać specyficzne, zmysłowe cechy kobiecego chodu, które niejednokrotnie podniecają mężczyzn.

W powszechnej opinii faceci są wielkim fanami stringów. Czy tak jest naprawdę? Jak wynika z badań, mężczyzn bardziej ekscytują tradycyjne, bawełniane figi, a nawet szorty. Najlepiej jednak, jeśli bielizna dyskretnie wyłania się spod ubrania. - Wolę używać wyobraźni, zobaczyć skrawek ciała i domyślać się, co jest dalej. Nagość powinna pojawiać się stopniowo – przekonuje Bartek.

Na męskie podniecenie niewątpliwie wpływają również pończochy, szczególnie siatkowe kabaretki. Przed laty ekscytującym elementem damskiej garderoby były rękawiczki (nieprzypadkowo za jedną z najbardziej seksownych scen w historii kina uznawany jest fragment filmu „Gilda”, w którym Rita Hayworth powoli ściąga długą, czarną rękawiczkę). Jednak dzisiaj straciły chyba ten status.

* Biust rządzi*

d2f73sk

Co facetów najbardziej podnieca w kobiecym ciele? To pytanie zadał ostatnio internautom z całego świata serwis magazynów „Men’s Health” i „Woman’s Health”. Ponad połowa ankietowanych wskazała na piersi. Prawie tyle samo głosów zdobyła damska pupa. Co trzeci mężczyzna wskazał na nogi, natomiast co piąty: na twarz albo waginę.

Popularność biustu to nic nowego. Wiele przeprowadzonych w ostatnich latach badań wykazuje, że jest to atrybut, który szczególnie działa na męskie zmysły. Zdaniem naukowców 47 proc. facetów najpierw patrzy na piersi, dopiero później na resztę ciała kobiety. Jedynie niecałe 20 proc. na początku spogląda na damską twarz.

A co z polskimi facetami? Okazuje się, że bardzo ekscytują ich pośladki. W badaniu Durexa co trzeci ankietowany wskazał pupę za najatrakcyjniejszą część kobiecego ciała. Szczególnym uznaniem cieszą się siedzenia wypukłe i kształtne, a przede wszystkim – jędrne.

Wielu facetów podniecają również stopy. Znanym podofilem, czyli fetyszystą uwielbiającym tę część ciała jest Quentin Tarantino. - Zgodziłam się, by ssał palce moich stóp, gdy się zadowalał. I tak zaczęło się najdziwniejsze dziesięć minut mojego życia” – opisywała spotkanie z reżyserem „Pulp Fiction” jedna z jego kochanek.

d2f73sk

* Żądza zapachu*

Na mężczyzn podniecająco działają także pewne gesty i zachowania kobiet. Niektórych rozpala do czerwoności zakładanie nogi na nogę, o czym świadczy ogromna popularność sceny z „Nagiego instynktu”, gdy Sharon Stone demonstracyjnie okazuje brak bielizny przesłuchującym ją policjantom.

Z badania przeprowadzonego przez jeden z portali randkowych wynika, że facetów ekscytuje również szeptanie do ucha. Najlepiej słów o podtekście erotycznym, które dodatkowo rozpalają męskie żądze. Wśród podniecających gestów, ankietowani wymieniali również dotykanie włosów, których tzw. mieszki są bardzo wrażliwe na pieszczoty.

Naukowcy zbadali też wpływ zapachu na męskie podniecenie i doszli do bardzo ciekawych wniosków. Okazało się, że na czele listy najbardziej ekscytujących aromatów, wpływających na libido faceta znajduje się woń mieszanki dyni z lawendą. Potężnym afrodyzjakiem okazuje się też zapach... pączka i czarnej lukrecji. Na mężczyzn działa również aromat: wanilii, pieczonego banana, kawy, świeżego ogórka, pieczywa, a także tytoniu oraz benzyny.

(raf/mtr), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

* Co mówi mowa jego ciała?*

* Jak pierwszy raz wpływa na życie kobiety?*

* Czy warto uprawiać seks przed ślubem?*

Seks oralny, którego on nigdy nie zapomni

d2f73sk

Podziel się opinią

Share
d2f73sk
d2f73sk