UrodaJak zrobić makijaż dużych i okrągłych oczu?

Jak zrobić makijaż dużych i okrągłych oczu?

Jak zrobić makijaż dużych i okrągłych oczu?
11.07.2007 10:37, aktualizacja: 31.05.2010 17:39

Jeśli któryś z elementów twarzy jest zbyt duży lub zbyt mały, w makijażu powinien zostać skorygowany. Jeżeli twoje oczy wydają się zbyt duże i wypukłe, możesz je optycznie zmniejszyć.

Twarz wydaje nam się piękna, jeśli przystaje do panujących trendów. W urodzie twarzy jedno jest jednak niezmienne. Twarz idealna to twarz o doskonałych proporcjach. Jeśli któryś z elementów twarzy jest zbyt duży lub zbyt mały, w makijażu powinien zostać skorygowany.

Jeżeli twoje oczy wydają się zbyt duże i wypukłe, dzięki poprawnemu makijażowi możesz je optycznie zmniejszyć.

Przy takim kształcie oczu:

· używaj wyłącznie ciemnych kolorów cieni,
· cienie do powiek, których używasz, powinny być matowe,
· zasada - im większe oczy, tym ciemniejszy cień,
· zakazane są dla ciebie cienie jasne, perłowe, z brokatem.

Krok po kroku
Proponujemy wykonanie makijażu według następujących wskazówek:

  1. Nałóż przy nasadzie górnych i dolnych rzęs czarny lub grafitowy kajal (kreskę wyciągnij trochę ku skroni, unosząc ją delikatnie).
  2. Wewnątrz dolnej powieki także zrób czarną kreskę.
  3. Pomaluj ciemnym cieniem całą ruchomą część powieki górnej.
  4. W zewnętrznym kąciku oka delikatnie „wyciągnij” kolor w kierunku skroni dla efektu „wyciągnięcia” oka.
  5. Rzęsy pomaluj delikatnie.

Pokochaj eyeliner

Jeśli masz oczy duże i okrągłe, to właśnie dla ciebie stworzony został eyeliner. Doskonale wpływa na zmniejszenie oka i daje efekt „wepchnięcia” wypukłej gałki ocznej. Aby kreska na powiece była estetyczna, nakładaj go jednym pociągnięciem ręki. Eyeliner stosuj grubą kreską tylko na górnej powiece, jak najbliżej nasady rzęs.

Zwróć uwagę na swoje brwi. Przy takiej budowie oka nie powinny być zbyt okrągłe. Jeśli wymagają korekty, postaraj się zaznaczyć kredką lub cieniem do brwi miejsce załamania łuku. Jeśli jest taka potrzeba, użyj pincety i nadaj brwiom lekko kanciasty kształt.

Korzystaj z matowych i ciemnych kolorów cieni, nie modeluj jednak oka kilkoma kolorami. Stosuj grafit, granat, czerń, ciemny brąz i przygaszoną zieleń. Spośród wymienionych kolorów znajdź ten, w którym czujesz się najlepiej.

Twój tusz do rzęs powinien być tuszem przedłużającym. Unikaj tuszy pogrubiających, które pozostawiają dużą ilość kosmetyku na rzęsach.

Makijaż z tak zaznaczonymi oczami nie powinien mieć mocnych akcentów kolorystycznych w makijażu reszty twarzy. Zasada eksponowania jednego elementu jest zachowana. Pomaluj więc usta delikatnym błyszczykiem. Połysk na ustach optycznie je powiększy, a to dla ciebie idealny efekt.

Tych kilka wskazówek pomoże ci w indywidualnym doborze kosmetyków. Koniec zakupów „na chybił-trafił” i niepotrzebnie wydanych pieniędzy. Znając tajniki makijażu, zdradzane przez specjalistów, sama możesz wykonać szybki, bardzo profesjonalny makijaż.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także