ModaMikrotorebka to hit wśród influencerek. Wygląda obłędnie!

Mikrotorebka to hit wśród influencerek. Wygląda obłędnie!

Mikrotorebka to hit wśród influencerek. Wygląda obłędnie!
Źródło zdjęć: © Instagram.com
Katarzyna Rapczyńska-Lubieńska
28.07.2019 16:46, aktualizacja: 22.10.2019 09:57

Mogłoby się wydawać, że w modzie nic już nas nie zaskoczy. A jednak! Tego lata na ulicach królować będą maxi kapelusze w połączeniu z… torebkami wręcz mikroskopijnych rozmiarów. Jeśli kochasz modę, a dzień zaczynasz od przeglądania Instagrama gwiazd – tego trendu nie możesz przegapić.

Choć są malutkie, nie da się ich nie zauważyć. Mikrotorebki są supermodne i latem królować będą zarówno na ulicach, jak i w social mediach modowych influencerek. Na czym konkretnie polega ich wyjątkowość?

Musi być lekko

Pokochały je takie gwiazdy, jak Rihanna, Kendall Jenner czy Chiara Ferragni. W zeszłym roku mikrotorebki lansowane były przez domy mody Fendi, Gucci i Chloe. Ale dopiero za sprawą francuskiego projektanta Simona Porte Jacquemusa zyskały prawdziwy rozgłos. Od samego początku projekty artysty były mocno minimalistyczne. Być może dlatego, że dorastał on w niewielkiej wiosce w Prowansji i gdy zajął się modą, nie miał dość pieniędzy na zakup potrzebnych materiałów. Jego autorski projekt "Le Sac Chiquito" (nazwa pochodzi od francuskiego słowa le sac oznaczającego "torbę" i hiszpańskiego chiquito, czyli "mały") szybko stał się bestsellerem. Torebka jest tak mała, że mieści co najwyżej… telefon komórkowy.

Co z kosmetykami?

Zastanawiasz się, czy to rozwiązanie dla ciebie? Bo przecież gdzie wobec tego schować wszystkie inne niezbędne codziennie rzeczy – np. kosmetyczkę czy portfel? W urodowych trendach już od kilku sezonów króluje make up no make up, czyli makijażowy minimalizm. Im mniej, im bardziej naturalnie, tym lepiej. Upalne lato nie zachęca zresztą do przesadnego makijażu. Dlatego zamiast nosić przy sobie całą kosmetyczkę, może wystarczy postawić na same bibułki matujące? Poratują w potrzebie równie dobrze, jak puder, zajmują natomiast niewiele miejsca, więc bez problemu zmieszczą się w mikrotorebce.

A co z portfelem?

Żyjemy w czasach, kiedy na szczęście nie trzeba martwić się portfelem - wystarczy mieć pod ręką smartfona. Teraz to nasze "centrum dowodzenia" – dzięki niemu komunikujemy się z innymi, dzielimy życiem w social mediach a także sprawdzamy pogodę czy rozkłady jazdy. Ponadto telefon służy jako podręczny organizer czy kalendarz a teraz z powodzeniem zastępuje nam także portfel. Dlatego mając przy sobie mikrotorebkę, nie musisz martwić się o to, jak zrobić zakupy.

Jak zapewnić maksimum funkcjonalności telefonowi w mikrotorebce? Wystarczy dodać swoją kartę, np. Visa, do wirtualnego portfela lub skorzystać z tej funkcji w aplikacji naszego banku. Następnie podczas zakupów przy kasie korzystamy z płatności zbliżeniowej, które już upowszechniły się w naszym kraju. Telefon wystarczy przyłożyć do terminala, tak jak zwykłą kartę.
Tyle. Wygląda równie nieskomplikowanie, jak mikrotorebka, prawda?

Co więcej, takie transakcje zabezpieczone są na wielu poziomach – w pierwszej kolejności chronią nas zabezpieczenia telefonu. Żeby zapłacić, trzeba odblokować telefon lub potwierdzić płatność kodem PIN, odciskiem palca lub twarzą. Ponadto, dzięki technologii tokenizacji Visa, numer naszej karty w urządzeniu zamieniany jest na tzw. token – losowo wygenerowany numer, który służy do obsługi płatności. Nikt nie jest w stanie uzyskać dostępu do naszych danych, a w przypadku utraty urządzenia token można łatwo dezaktywować, bez konieczności zastrzegania karty.

Jak zatem nosić mikrotorebkę?

Tradycyjnie w dłoni lub nietypowo – jako naszyjnik. Najlepiej w zestawie z olbrzymim, słomkowym kapeluszem oraz wąskimi okularami przeciwsłonecznymi. To najmodniejsze dodatki na tegoroczne lato. A co z ubraniem? Minimalistyczna torebka będzie pasowała zarówno do twoich ulubionych jeansów, jak i liściastych sukienek, które wciąż są na topie. Nie wiesz jak dobrać stylizację? Baw się! Tak jak przewrotny bywa świat mody, tak samo jest z podejściem do zakupów. Jeżeli dotychczas traktowałaś torebkę jedynie jako dopełnienie całości – teraz niech ona będzie punktem odniesienia.

"Tiny bag", "mini bag" czy po prostu mikrotorebka ma to, co ceni sobie każda kobieta – jest mała, lekka i wygodna. Moda idzie też coraz częściej w parze z funkcjonalnością – projektanci korzystają z tego, że na co dzień coraz więcej przedmiotów zastępuje nam telefon i poza nim nie potrzebujemy w torebce więcej rzeczy, jak np. portfela. Dzięki nowym technologiom możesz być jednak pewna, że zawsze będziesz miała przy sobie wszystko, czego potrzebujesz. I to bez znaczenia, jak dużą torebkę nosisz.

Partnerem artykułu jest Visa

Źródło artykułu:WP Kobieta