UrodaNajlepsza prostownica do włosów - ranking

Najlepsza prostownica do włosów - ranking

Najlepsza prostownica do włosów - ranking
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Marlena Kostyńska
29.06.2018 16:21, aktualizacja: 07.06.2019 13:15

Zakup dobrego sprzętu fryzjerskiego to spore wyzwanie, szczególnie jeśli zależy nam na jakości i ochronie włosów przed zniszczeniem. Najlepsza prostownica, która nie zniszczy włosów, powinna być wyposażona w odpowiednie funkcje.

Prostownica do włosów – czego nie robić?

Nawet najlepsza prostownica nie uchroni naszych włosów przed uszkodzeniem lub uzyskaniem niezadowalającego efektu, jeśli będziemy popełniać podstawowe błędy podczas prostowania. Prostowanie każdego pasma włosów powinno być wykonane jednym płynnym ruchem, bez przytrzymywania urządzenia zbyt długo w jednym miejscu. Jeśli zakupimy prostownicę z wyższej półki, w zamian otrzymamy jakość i właśnie tak wykonany zabieg będzie wystarczający, by uporać się nawet z kapryśnymi kosmyki.

Niestety, prostownice budżetowe kupione jedynie ze względu na kuszącą cenę mogą nie wyprostować kosmyka za pierwszym razem. W takiej sytuacji użytkowniczka czuje pokusę, by na tym samym paśmie włosów użyć prostownicy ponownie. Taki zabieg z dużym prawdopodobieństwem może doprowadzić do przesuszenia włosów.

Częste prostowanie właśnie w taki sposób uszkodzi kosmyki. Nie należy więc prostować jednego pasma więcej niż raz. Nie prostujmy też mokrych ani wilgotnych włosów, chyba że zaopatrzymy się w prostownicę z funkcją prostowania na mokro.

*Najlepszy stosunek jakości do ceny znajdziesz na WP radarOkazji. Suszarki i prostownice to tylko niektóre z dostępnych tutaj produktów. *

Prostownica do włosów – ustawianie temperatury

Cały czas pozostając przy temacie temperatury, warto wspomnieć, że różne typu włosów należy prostować przy odpowiednio dobranych ustawieniach. Nie prostujmy więc włosów w najwyższej dostępnej temperaturze.

Dobre prostownice, które trafiają do rankingów tego typu sprzętu, pozwalają na dokładne ustawienie temperatury. Skorzystajmy z tej opcji i cienkie włosy prostujmy w temperaturze od 100 st. C do maksymalnie 150 st. C. W przypadku włosów normalnych i farbowanych temperaturę można podwyższyć do 170 st. C, natomiast włosy kręcone oraz grube i gęste wyprostujemy w temperaturze 200 st. C.

Najlepsza prostownica do włosów puszących się

Kobiety, które mają problem z puszeniem i elektryzowaniem się włosów, mogą zmniejszyć ten problem dzięki prostownicy z jonizacją. W rankingu prostownic właśnie urządzenia z tą funkcją plasują się wyjątkowo wysoko.

Lepszy efekt niż w przypadku zwykłego prostowania otrzymamy dlatego, że urządzenia z jonizacją domykają łuski włosa, przez co pasma stają się gładsze i łatwiejsze w układaniu. Do wyboru mamy też prostownice parowe, które często mają wbudowaną funkcję jonizacji, a przy tym lepiej zabezpieczają włosy przed nadmiernym wysuszeniem podczas prostowania.

Najlepsza prostownica do włosów suchych

Jeżeli mamy cienkie i delikatne włosy, które łatwo wysuszają się podczas zabiegów kosmetycznych, nie musimy całkowicie rezygnować z prostowania. Oczywiście, lepiej ograniczyć wystawianie włosów na wysoką temperaturę, ale sporadyczne prostowanie warto wykonywać prostownicą keratynową.

Sporą popularność zdobył ostatnio wykonywany przez profesjonalistów zabieg keratynowego prostowania włosów, który daje długotrwały efekt i odżywia. Możemy zdecydować się na dodatkową pielęgnację włosów w warunkach domowych właśnie dzięki nawilżającej mocy keratyny, która jest obecna w prostownicach keratynowych.

Najlepsza prostownica, która nie spali włosów

Tanie prostownice nieznanych marek mogą stanowić pewne ryzyko dla naszych kosmyków. Właśnie dlatego najlepiej sięgać po sprawdzone produkty. Zwróćmy szczególną uwagę na płytki prostownicy, ponieważ to właśnie one mogą doprowadzić do spalenia włosów.

Najlepsze urządzenia w rankingach prostownic to prostownice z płytkami ceramicznymi, ceramiczno-tytanowymi, a także prostownice lustrzane, prostownice diamentowe i prostownice turmalinowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (19)
Zobacz także