Pędzle do makijażu, na których możesz polegać. Make up będzie idealny
Większość kobiet maluje się na co dzień. Ze względu na pośpiech lub brak odpowiednich akcesoriów, efekt naszych starań może jednak nie być zadowalający. Sprawdź, co powinnaś mieć w kosmetyczce, by make up wyglądał perfekcyjnie i długo utrzymywał się bez poprawek.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Gąbeczki i pędzle do podkładu oraz pudru
Kosmetyki kryjące i korygujące, a także produkty do konturowania wymagają odpowiedniego sposobu nakładania. Każdy z nich ma inną konsystencję i aby dobrze wchłonął się w skórę i stopił się z naszą karnacją, powinnaś używać ich we właściwy sposób. Podkład w sztyfcie i w płynie możemy nakładać na twarz różnymi metodami. Wszystko zależy od formuły i gęstości kosmetyku, a także poziomu jego krycia - według preferencji używaj gąbeczki, pędzla, a nawet palców. Gąbeczki są miękkie i bardzo proste w użytkowaniu, jednak pamiętaj o ich dokładnym czyszczeniu po każdym użyciu.
Im puder gęstszy, a jego skupienie jest bardziej stałe, tym bardziej będzie ci potrzebny pędzel. Do profesjonalnego nakładania podkładu, które możesz wykonać sama, najlepiej sprawdzi się gruby pędzel ścięty u góry na prosto. Dobrze rozprowadzisz nim kosmetyk na całej twarzy i unikniesz wyrazistych linii. Drugą opcją jest pędzel płaski z zaokrąglonym czubkiem, dzięki któremu dotrzesz w trudniej dostępne miejsca, na przykład pod oczy lub dookoła nosa. Puder, prasowany lub sypki, nakładaj na twarz za pomocą dużego i mięsistego pędzla, z którego zawsze powinnaś strzepnąć nadmiar kosmetyku. Wciskaj go delikatnie w skórę, by utrwalił makijaż kryjący i zapewnił matowy efekt.
Pędzle do konturowania twarzy
Coraz większą popularność w świecie makijażu zdobywa konturowanie twarzy, czyli celowe przyciemnianie i rozjaśnianie odpowiednich jej partii. Z jego pomocą możemy wyszczuplić buzię, wyostrzyć kości policzkowe, a nawet optycznie zmienić kształt nosa czy brody. W tym procesie ważne są jednak zarówno produkty, jak i pędzle, za pomocą których konturowanie będzie delikatne i unikniesz teatralnego efektu. Przechodząc do konturowania i rozświetlania twarzy, zwróć uwagę na miękkość pędzli. Im bardziej puszyste i delikatne włókna, tym łatwiej nałożysz sypkie rodzaje kosmetyków do makijażu. Z kolei im bardziej zwarty pędzel, tym będzie precyzyjniejszy. Jeśli chcesz uniknąć wyrazistych "placków", szczególnie stosując bronzer, użyj miękkiego, dużego i lekko zaokrąglonego pędzla.
Używając zbawiennego dla naszej twarzy różu, zdecydowanie musisz zachować umiar. Najlepiej sprzyjają nam delikatnie uraczone nim policzki, które wyglądają naturalnie. Warto nakładać go za pomocą rzadkiego, delikatnego pędzla. Rozświetlacz to specyficzny pyłek, którego nakładamy jedynie odrobinę w strategicznych miejscach. Pędzel do jego nakładania jest płaski, a jego włókna są bardzo rozłożyste, niczym ogon pawia. Nakładamy go leciutko dotykając skóry, wręcz oprószając ją pyłkiem. W ten sposób rozświetlimy szczyty kości policzkowych, nosa lub łuk kupidyna. Rozświetlacz sprawi, że będziesz wyglądała świeżo i zdrowo, a twoja skóra nabierze pięknego blasku.
Pędzelki do makijażu oczu
Jednym z najważniejszych etapów codziennego makijażu jest podkreślenie oczu. Umiejętny make up całkowicie może odmienić nasze spojrzenie i doda nam wiele uroku i kobiecej tajemniczości. Nieudany, osypujący się lub niedokładnie roztarty może zniszczyć cały makijaż i narazić nas na śmieszność. Aby doskonale radzić sobie z cieniami, wystarczy zaopatrzyć się w kilka pędzelków. Najjaśniejszy cień, który zajmuje większość powieki, nałóż za pomocą większego, mięsistego pędzla o krótkim, zaokrąglonym czubku. Załamanie powieki podkreślisz ciemniejszym cieniem, który właściwie rozprowadzisz za pomocą pędzelka o nieco dłuższym włosiu, który na końcu pędzla lekko się rozszerza i zaokrągla. Kosmetyk, którego użyjesz na samym środku powieki, powinnaś nałożyć za pomocą pędzelka, który przypomina gąbeczkę. Ten zestaw pędzelków ułatwi ci podkreślenie oczu, a ty będziesz wyglądać, jakbyś dopiero co wyszła od kosmetyczki. Choć na początku możesz odrobinę się gubić, a efekt nie będzie do końca zadowalający, szybko nabierzesz pewności siebie i będziesz pod wrażeniem makijażu, który sama wykonałaś.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.