UrodaCiało i twarzPoznaj skuteczne sposoby na regenerację skóry

Poznaj skuteczne sposoby na regenerację skóry

Poznaj skuteczne sposoby na regenerację skóry
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Katarzyna Rapczyńska-Lubieńska
31.10.2019 13:20, aktualizacja: 31.10.2019 14:36

Czy zdarza ci się zasypiać w makijażu? A może do pielęgnacji twarzy stosujesz jedynie wodę i krem? Jeśli tak, czas na zmiany! Wystarczy, że zastosujesz się do kilku zasad, a twoja skóra odwdzięczy ci się blaskiem i młodzieńczym wyglądem.

Jeżeli skóra wymaga regeneracji, warto sięgnąć po produkty, które wykazują działanie nawilżające, naprawcze i zapewniają skuteczną odbudowę naskórka. Najważniejszą rzeczą jest jednak prawidłowe oczyszczanie twarzy za pomocą płynów oraz żeli micelarnych. Bez tego żadne substancje aktywne, zawarte choćby w kremach do twarzy, nie zadziałają tak, jak powinny.

Oczyszczanie twarzy to podstawa pielęgnacji

Kluczowym elementem prawidłowej pielęgnacji jest codzienne oczyszczanie twarzy – zarówno rano, jak i wieczorem. W tym celu warto sięgnąć po płyny micelarne, które nie tylko zmywają makijaż, ale także usuwają z powierzchni skóry brud i wszelkie inne zanieczyszczenia nagromadzone w ciągu dnia. Dwa razy w tygodniu warto też stosować żel peelingujący (np. z ekstraktem z eukaliptusa) – oczyści pory, zredukuje nadmiar sebum i przywróci skórze świeży wygląd.

Tonizowanie – etap, o którym często zapominamy

Kolejnym, często pomijanym krokiem w pielęgnacji jest tonizowanie. Nie chodzi jednak o zwykły płyn micelarny do demakijażu. Tonizując skórę za pomocą wody (np. różanej), nie tylko usuwamy resztki zanieczyszczeń, ale też przywracamy jej prawidłowe pH. Dodatkowo nawilżając skórę, chronimy ją przed utratą jędrności i przygotowujemy do kontaktu z substancjami aktywnymi, zawartymi w kremach.

Olejki i serum – dlatego warto po nie sięgać?

Czy wiesz, że silnie skoncentrowane serum do twarzy działa skuteczniej niż krem? Przede wszystkim dlatego, że jedna kropla zawiera prawie 100 proc. składników aktywnych w najczystszej postaci, które wykazują silne działanie antyoksydacyjne. Chronią skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak smog czy wiatr. Dodatkowo intensywnie nawilżają skórę i przyspieszają jej regenerację. Jak je stosować? Wystarczy nanieść 3-4 krople na oczyszczoną skórę twarzy przed nałożeniem kremu.

Niektóre olejki regenerujące są na tyle uniwersalne, że można je stosować zarówno do twarzy, ciała, jak i włosów. Takie wielofunkcyjne właściwości posiada słynny olejek arganowy, nazywany również płynnym złotem – głęboko nawilża twarz, zmiękcza skórę, a do tego odżywia włosy i przywraca ich naturalny blask. Nowością są także produkty wegańskie, w których nie znajdziemy żadnych składników pochodzenia zwierzęcego.

Węgiel, złoto i czerwone wino zamknięte w… maseczce

Lubimy nowości kosmetyczne, dlatego koniecznie musimy wspomnieć o maskach w płachcie, które cieszą się dużym uznaniem w oczach Polek. Są nie tylko wygodne w użyciu, ale co ważne – dają efekt widoczny gołym okiem. Jednym z najbardziej cenionych składników jest węgiel aktywny, który wspaniale oczyszcza skórę z toksyn, odblokowuje pory i pomaga usunąć nadmiar sebum.

W dalszym ciągu popularne są maseczki nakładane w tradycyjny sposób. Nowością jest oud, znany również jako drewno agarowe lub drewno aloesowe. To jeden z najbardziej pożądanych składników na świecie, znacznie droższy niż złoto! A gdyby tak sięgnąć po coś naprawdę wyrafinowanego? Formuła z ekstraktem z czerwonego wina, dzięki zawartości witamin C i E, będzie działała antyoksydacyjnie i odmładzająco, zmniejszając widoczność zmarszczek.

Kremy regeneracyjne (na dzień i na noc)

Skóra jest odpowiednio oczyszczona i nawilżona? To idealny moment, by posmarować twarz kremem, który odpowiada za regenerację cery, odnowę komórek i produkcję włókien kolagenowych. Kremy do twarzy z reguły dzielone są ze względu na porę, w której powinna odbyć się aplikacja. W dzień skóra potrzebuje ochrony i nawilżenia – tu warto sięgnąć po kwas hialuronowy. Nocą natomiast skóra twarzy potrzebuje składników o bogatej formule naprawczej, np. zawierających masło kakaowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)
Zobacz także