Chociaż trening siłowy kojarzy się z wycieńczającymi i trudnymi ćwiczeniami, to odpowiednie zapoznanie się z maszynami i techniką wykonywania poszczególnych ćwiczeń może przynieść przyjemność. Na pewno zaś da wymierne efekty, których perspektywa z pewnością skusi wszystkich początkujących na siłowni.
Co region, to inne nazewnictwo. Ludzie z różnych części Polski różnie nazywają niektóre przedmioty. Wśród nich jest chociażby temperówka, napój, którym popijamy alkohol czy... chleb. Okazuje się, że to właśnie ten ostatni budzi największe kontrowersje.
Brak profesjonalnych maszyn sprawia, że trening w domu opierać się będzie na ćwiczeniach wykorzystujących siłę i ciężar ciała. W planie treningowym należy zawrzeć rozgrzewkę, a także ćwiczenia rozciągające na koniec treningu. Takie rozwiązanie ucieszy każdego, kto nie może lub nie chce uczęszczać na siłownię.
Nikt nie rodzi się wysportowany, a nie każdy wysportowany jest pewny siebie. Potwierdza to Emily Skye, która jako nastolatka borykała się z wieloma kompleksami. Do dziś nie wierzy w ideały, ale swoją postawą i nieskazitelną sylwetką daje przykład wszystkim tym, którzy chcą zawalczyć o swoje zdrowie i formę.
W dzisiejszych czasach, w których udogodnienia nie są bonusem, ale normą, człowiekowi nie chce się już chodzić okrężną ścieżką. Łatwe połączenia komunikacyjne, windy i telewizory, które trzymają niewidzialnym łańcuchem przy kanapie, zsyłają na niego choroby układu ruchowego i krążeniowego. Żeby ich uniknąć, trzeba poprawić kondycję. I to od zaraz.
BodyART, jak sama nazwa mówi, jest sztuką ciała. Działa także pozytywnie na umysł. To wszystko za sprawą tańca i jogi, z których czerpie garściami. BodyART to trening dla wszystkich, również osób starszych i kobiet w ciąży.
Postęp w ćwiczeniach treningowych to zasługa wielu składowych. Jedną z nich jest pamięć mięśniowa, dzięki której mózg szybciej rozumie impuls wysyłany przez mięśnie i pozwala na szybsze i efektywniejsze wykonywanie ćwiczeń. Pamięć mięśniowa to jednak nie tylko pojęcie związane ze sportem. Ułatwia ona bowiem człowiekowi życie na co dzień.
Acroyoga to połączenie klasycznej jogi z elementami masażu tajskiego i akrobatyki. Ćwiczy się ją w parach w podziale na ‘latającego’ i ‘podstawę’. Acroyoga ma wiele zalet, ponieważ wpływa zarówno na zdrowie ciała, jak i umysłu, a przy tym buduje zaufanie i własną ocenę.
Crossfit to system ćwiczeń stworzony dla wszystkich. Ważne jest jednak dopasowanie ich do swoich możliwości. Pomoże w tym skalowanie, dzięki któremu uda się zoptymalizować wysiłek fizyczny wobec wydolności organizmu. Pozwoli to uniknąć kontuzji i w odpowiednim czasie osiągnąć pożądany efekt.
Na wygląd brzucha wpływa kilka czynników i nie zawsze to ‘oponka’ jest największym problemem. Często brzuch wystaje, ponieważ jego mięśnie są wiotkie, a układ pokarmowy nie pracuje tak, jak powinien. Zatem dopiero zdrowy brzuch może być pięknym i płaskim brzuchem.
Plan treningowy to doskonały sposób na zorganizowanie efektywnego treningu i pilnowanie sumiennego wykonywania wszystkich ćwiczeń. Znając swoje możliwości i cel, można ułożyć odpowiedni harmonogram treningowy, który da niesamowite efektu. Jak to zrobić?
Witamina B6 jest nazywana również pirodyksyną, a jej niedobór może być przyczyną poważnych chorób. Co warto wiedzieć o witaminie B6? W jakich produktach jest jej najwięcej? Czym grozi niedobór, a czym nadmiar? Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące witaminy B6.
Stretching to nazwa charakteryzująca ćwiczenia rozciągające, które możemy wykonywać wszędzie: w domu, w pracy czy podczas spaceru. Już kilkanaście minut treningu dziennie daje niesamowite efekty. Co robić, aby ćwiczenia rozciągające dawały najwięcej satysfakcji? Jaki mają wpływ na organizm? Sprawdziliśmy, co warto wiedzieć o stretchingu. Postanowiliśmy również opisać najlepsze ćwiczenia rozciągające.
Dieta lekkostrawna dostarcza do organizmu niezbędnych składników, ale jednocześnie nie obciąża układu pokarmowego. Pozwala przygotować się do treningu, a także schudnąć. Co warto o niej wiedzieć? Komu najczęściej jest polecana? Postanowiliśmy się przyjrzeć diecie lekkostrawnej oraz sprawdzić, jak wygląda przykładowy jadłospis diety lekkostrawnej.
Wbrew powszechnym opiniom, aby zachować szczupłą sylwetkę nie powinno się rezygnować z kolacji. Lekka kolacja zjedzona na 2-3 godziny przed snem dostarczy nam energii na resztę dnia, a także nasyci, co ułatwi zasypianie. Poznajcie kilka sprawdzonych przepisów na lekka kolację, która nie obciąży żołądka przed pójściem spać.
Dania niskokaloryczne są fundamentem każdej diety redukcyjnej. Odpowiednio przyrządzone dania niskokaloryczne wcale nie muszą być pozbawione smaku i cennych składników odżywczych. Poznaj propozycje i przepisy na niskokaloryczne dania, które pozwolą ci najeść się do syta.
Zaplanowanie i przygotowanie dietetycznej kolacji wielu osobom dbającym o zdrowie i sylwetkę przysparza sporo trudności. Pojawiają się wątpliwości, które produkty powinny znaleźć się w daniach kolacyjnych, a których zdecydowanie należy unikać? Kiedy powinno się zjadać kolację? Przeczytaj nasz krótki przewodnik i dowiedz się, jak skomponować dietetyczną kolację.
Choć seler naciowy i korzeniowy posiada wiele drogocennych składników odżywczych, to ze względu na charakterystyczny zapach i smak nie ma wielu wielbicieli. Sok z selera warto jednak włączyć do codziennego menu, ponieważ dostarcza do organizmu ważne składniki, a także pozwala schudnąć. Co warto wiedzieć o selerze i jak się do niego przekonać?
Dietetyczne obiady to jeden z podstawowych elementów każdej diety redukcyjnej. Odchudzanie często kojarzy nam się z niewielkimi, głodowymi porcjami i niesmacznym jedzeniem. Jak się jednak okazuje, dietetyczne przepisy na obiad pozwalają przyrządzić równie pyszne dania jak te sprzed kuracji odchudzających. Poznaj 3 pomysły na smaczny, pożywny i dietetyczny obiad.
Pracujesz, studiujesz albo wybierasz się w podróż i nie masz pomysłu, co przyrządzić sobie na lunch? Lunchbox to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zjeść zdrowy i pełnowartościowy posiłek poza domem. Poznaj kilka przepisów na dietetyczne i sycące posiłki w pudełku.
Walc wiedeński jest tańcem zarazem eleganckim, jak i pełnym pasji i bliskości między partnerami. Z tego powodu wiele młodych par wybiera walc wiedeński na swój pierwszy taniec podczas wesela. Podstawowe kroki walca wiedeńskiego nie są trudne do opanowania, ale wyczucie płynności i dostojności ruchów wymaga jednak nieco wprawy.
Z ćwiczeniami po cesarce nie warto się spieszyć. Kiedy można bezpiecznie zacząć je wykonywać? Jakie ćwiczenia można robić po porodzie metodą cesarskiego cięcia?
Pas kulturystyczny to akcesorium treningowe, które wykorzystuje się przede wszystkim przy wykonywaniu ćwiczeń siłowych. Pas kulturystyczny korzystnie wpływa na stabilizację kręgosłupa, zwłaszcza w jego odcinku lędźwiowym. Jakie są rodzaje pasów kulturystycznych i który z nich najlepiej wybrać? Czy warto trenować z pasem kulturystycznym?
Taping to jedna z nowoczesnych metod zwalczania urazów i kontuzji, które powstają w wyniku trenowania różnych dyscyplin sportowych. Ze względu na technikę działania tapingu, tę metodę nazywa się również plastrowaniem. Kiedy stosuje się taping i jakie są jego metody? Jakich rodzajów plastrów używa się do tapingu?