Blisko ludziNie kupuj choinki, wypożycz ją! Weź drzewko i oddaj po świętach

Nie kupuj choinki, wypożycz ją! Weź drzewko i oddaj po świętach

Wypożyczalnia choinek sposobem na ratowanie planety
Wypożyczalnia choinek sposobem na ratowanie planety
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
16.12.2020 14:24, aktualizacja: 02.03.2022 21:31

Wielu z nas marzą się święta z żywą, pięknie pachnącą choinką. Problem pojawia się później, razem z pytaniem, co z nią zrobić, gdy uschnie. Odpowiedzią na to może być wypożyczalnia choinek, za którą stoi Volvo. Bierzesz drzewko i oddajesz je po świętach.

Choinkę można wypożyczyć w dniach 17–19 grudnia 2020 r. Akcja polega na tym, że wpłacamy 75 zł bezzwrotnej kaucji i cieszymy się świątecznym drzewkiem do 8 stycznia. Mimo pandemii koronawirusa wszystko wygląda tak jak w ostatnich latach. Przychodzimy do salonu i bierzemy choinkę. W tym roku do odebrania jest ich 1300. Po świętach wszystkie zostaną ponownie zasadzone.

"W zeszłym roku były to okolice Doliny Chochołowskiej – miejsca, które ucierpiało wskutek zniszczeń dokonanych przez wiatr halny. W 2018 roku na terenie prywatnym w Nadleśnictwie Cewice powstał las, obok terenów zniszczonych podczas huraganu stulecia" – informuje marka.

Wypożyczalnia choinek

Biorąc udział w akcji, robi się coś dobrego dla środowiska. Sztuczne choinki trafiają bowiem do śmietnika, a igły rozkładają się latami. Jesteśmy blisko katastrofy ekologicznej, więc po co się do tego dokładać? Wypożyczenie prawdziwej choinki, a potem zwrócenie jej, jest o wiele lepsze dla planety.

– Cieszy nas fakt, że ta akcja cieszy się powodzeniem i kolejne osoby zaczynają myśleć o wypożyczeniu choinki, a nie o jej ścinaniu. 1300 drzew w donicach i kolejnych kilkanaście tysięcy zasadzonych, to nasz wkład w to, by mniej obciążać naturę – mówi Stanisław Dojs, PR Manager Volvo Car Poland.

20201209 Volvo Choinki v2

– Akcja doskonale wpisuje się wartości ważne dla naszej marki takie, jak ochrona środowiska i zmniejszanie emisji CO2. Jednak bez zaangażowania klientów, dealerów i partnerów, nie udałoby się nam zarazić tą dobrą ideą innych. Tymczasem akcja rozwija się z roku na rok. Obecna, czwarta edycja, jest największą, jaką dotąd realizowaliśmy – dodaje.

Akcję Volvo wspiera Klub Gaja, jedna z najstarszych niezależnych organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną środowiska naturalnego i prawami zwierząt w Polsce.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także