Ciepła i delikatna Wiosna
To właśnie twój typ urody dyktuje kolorystykę, w której wyglądasz najkorzystniej. Może jesteś typem Wiosny? Przekonaj się!
19.02.2007 | aktual.: 31.05.2010 17:56
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Ile razy zdarzyło ci się kupić bluzkę, w której mimo właściwego rozmiaru i fasonu nie wyglądałaś zadowalająco? Może na dnie twojej szafy z czasem lądują kolejne nietrafione zakupy? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wszystko jest z nimi w porządku, a jednak nie wyglądasz w nich tak, jakbyś tego chciała. Pomyśl dłużej nad kolorem, to właśnie twój typ urody dyktuje kolorystykę, w której wyglądasz najkorzystniej. Może jesteś typem Wiosny?
Ciepłe barwy wiosny
Kobieta Wiosna jest bardzo charakterystyczna. Często zauważana w tłumie, wyróżnia się wyjątkowym odcieniem cery i włosów. Tak jak naturalne barwy jej skóry, tak i paleta najbardziej optymalnych kolorów powinny być dla niej wybierane wśród barw ciepłych. Tonacja ta pozwala jej najlepiej się prezentować w kolorach jasnych i żywych, a jednocześnie miękkich i delikatnych.
Jeśli masz kłopot z rozróżnieniem temperatury kolorów i niewiele mówi ci podział na kolory ciepłe i zimne, skorzystaj z prostej zasady. Barwa ciepła to taka, która powstała na bazie żółci, a chłodna na podstawie błękitu. Korzystając z tego usystematyzowania, na pewno łatwiej odnajdziesz ciepłe, jasne barwy dla ciebie najtrafniejsze.
Wybieraj spośród kolorów czystych i wyrazistych, nigdy przygaszonych. Nie bez powodu twój typ nazywany jest typem Wiosny – korzysta bowiem z barw budzącej się po zimie przyrody. We wszystkich innych będziesz wydawała się zmęczona lub smutna.
Przykładowe kolory dla ciebie to:
Złotawe, jasne beże, kolor wielbłądziej wełny, niezbyt ciemne brązy z domieszką złota i miodu. Zieleń to także typowo wiosenny kolor. Korzystaj z zieleni lipy poprzez zieleń jabłek, trawy czy groszku. Dobrze wyglądasz także z czerwieni, jest ci w niej wyjątkowo do twarzy!
Jeśli jesteś typową Wiosną, najlepiej bardzo oszczędnie stosować ciemne kolory i w ubiorze i makijażu. Tak chętnie noszony przez nas kolor czarny, nie jest dla ciebie właściwą propozycją. Unikaj także ciemnego brązu oraz koloru bordo i czerwonego wina.
Czy to na pewno twój typ?
Pani Wiosna charakteryzuje się bladą, skłonną do poparzeń skórą. Choć możesz zostać pomylona z chłodnym latem pamiętaj, że twoja intuicja jest bardzo ważna. Oceń, czy w barwach, o których mówimy, czujesz się dobrze, twoje odczucia są bardzo znaczące.
Jesteś typem Wiosny jeśli:
- masz niebieską lub zieloną tęczówkę,
- twoje włosy są w kolorze złotego blondu, kasztanowe lub rude,
- twoja cera raczej słabo się opala i często reaguje alergicznie na słońce
- skóra jest uwrażliwiona na różne kosmetyki,
- dla twojej cery charakterystyczna jest bladość, jednocześnie czasem sprawiająca wrażenie wręcz przezroczystej skóry. Odróżniać cię od typu lata będą brzoskwiniowe rumieńce.
- piegi, złociste lub rudawe - obowiązkowo nie szarobrązowe jak u lata.
Makijaż dla Wiosny
Najlepszą propozycja makijażu dla Pani Wiosny jest maksymalna naturalność. Jeśli tylko możesz sobie pozwolić na wręcz transparentny podkład, to idealne rozwiązanie. Powinien wyjątkowo podkreślać naturalność cery i jej ciepłą kolorystykę. Najpiękniej będzie się prezentowała w odcieniach złotego beżu.
Oczy w makijażu Wiosny powinny być malowane czystymi, soczystymi kolorami. Pamiętaj, by nie były zbyt ciemne - unikniesz obciążenia spojrzenia. Doskonałym kolorem będzie jabłkowa zieleń, turkus, seledyn, odcienie złota. Makijaż oka powinien być świeży i wyrazisty.
Na ustach z kolei najlepiej zaprezentują się odcienie brzoskwiniowe, łososiowe, koral, czerwieni papryki.
Idealny kolor włosów
Najpiękniej wyglądasz w odcieniach miodowych, rudawych i złocistych oraz we wszystkich kolorach, które w domieszce refleksu mają ciepłą barwę, a więc takich jak: świetlisty i miodowy blond czy kasztanowy.
Świadomość swojego typu kolorystycznego jest nieoceniona. Znając swoją urodę, możesz swobodnie podkreślać swe atuty. Zyskujesz na naturalności i autentyczności, a całość wizerunku sprawi wrażenie harmonii. Odnaleźć „swój styl” to nic innego, jak odkryć swoje wewnętrzne piękno, unikać szablonowych rozwiązań i naśladownictwa.