ModaDobierz dekolt do sylwetki i kształtu twarzy

Dobierz dekolt do sylwetki i kształtu twarzy

02.06.2014 12:44, aktual.: 02.06.2014 14:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobierając kształt dekoltu należy kierować się kilkoma kwestiami. Ważne jest nie tylko to, czy chcemy wyeksponować piersi, czy raczej odwrócić od nich uwagę. Niezwykle istotny jest również typ sylwetki oraz kształt twarzy.

Przedstawiamy sześć najpopularniejszych dekoltów i podpowiadamy, komu pasują najbardziej oraz jaki naszyjnik do nich dobrać, by wyglądać jeszcze lepiej.

Dobierając kształt dekoltu należy kierować się kilkoma kwestiami. Ważne jest nie tylko to, czy chcemy wyeksponować piersi, czy raczej odwrócić od nich uwagę. Niezwykle istotny jest również typ sylwetki oraz kształt twarzy.

Przedstawiamy sześć najpopularniejszych dekoltów i podpowiadamy, komu pasują najbardziej oraz jaki naszyjnik do nich dobrać, by wyglądać jeszcze lepiej.

Dekolt trójkątny

Ma pionowy kształt, dzięki czemu powoduje, że sylwetka wydaje się wyższa i szczuplejsza. To jeden z najpopularniejszych typów dekoltów, pasuje kobietom o wszystkich typach figur. Nie tylko przyciąga wzrok do górnej części sylwetki, ale również wydłuża szyję i tułów. Jego dodatkowym plusem jest wszechstronność. Jednym ruchem dłoni można zmniejszyć lub zwiększyć jego głębokość (pomagając sobie ewentualnie broszką). Dekolt trójkątny szeroki, o rozwartym kącie podkreśla ramiona, wąski natomiast dodaje sylwetce smukłości. Jego kształt pomaga uzyskać lub wyeksponować figurę typu klepsydra.

Dla kogo jest najlepszy: dla kobiet, które chcą wyeksponować biust, mają zbyt szerokie ramiona, obfite górne partie ciała lub krótką szyję.

Kiedy go unikać: gdy nie chcesz eksponować biustu, jeśli masz podłużną twarz lub zbyt długą, chudą szyję.

Jaki dobrać naszyjnik? Koniecznie o kontrastującym kształcie, czyli zakończony okrągłą przywieszką, może to być także sznur pereł. Upewnij się, że jego koniec znajduje się nieco powyżej lub poniżej brzegu materiału, nigdy na tej samej wysokości co dekolt.

Dekolt kwadratowy lub prostokątny (karo)

Bardzo dobry dla kobiet z większym dużym biustem. Pięknie podkreśla piersi, ale w przeciwieństwie do dekoltu trójkątnego nadmiernie ich nie eksponuje. Daje też większą swobodę, bo przy tym kształcie dekoltu materiał nie ma szansy się rozsunąć ukazując zbyt wiele. Dekolt kwadratowy pomaga wydłużyć krótką szyję i odciąga uwagę od zbyt wąskich ramion.

Dla kogo jest najlepszy: dla kobiet z okrągłą twarzą, ponieważ równoważy krągłości, dla kobiet o figurze w typie gruszki, ponieważ poszerza nieco ramiona, a także dla nieco większych kobiet z krótką szyją, ponieważ ładnie wydłuża górną część ciała. Kiedy go unikać: gdy masz kwadratową twarzą lub gdy twoja głowa, w porównaniu z górną częścią ciała, jest nieproporcjonalnie większa.

Jaki dobrać naszyjnik? Najlepiej z wisiorkiem o okrągłym kształcie. Naszyjnik może być dłuższy, rozwarstwiony i składać się z kilku sznurów, ale równie dobry będzie krótki i masywny – ładnie zrównoważy kwadratowy kształt dekoltu.

Dekolt w kształcie łódki

Jeden z najbardziej popularnych dekoltów, chętnie wybierany przez kobiety nieco zachowawcze, które wolą nie eksponować swojego ciała. Należy uważać, bo ze względu na kształt, mocno poszerza sylwetkę w ramionach. Żeby zniwelować ten efekt, można go nosić asymetrycznie, opuszczając na jedno ramię. Z kolei zbyt wysokie, zabudowane łódki mogą czasem za bardzo skracać szyję.

Dla kogo jest najlepszy: dla kobiet wysokich, z długą szyją, niezbyt dużym biustem i drobnymi ramionami. Jeśli masz zbyt szerokie biodra ten typ dekoltu pomoże zrównoważyć proporcje sylwetki.

Kiedy go unikać: jeśli jesteś niska, masz szerokie ramiona i krótką szyję. Jaki dobrać naszyjnik? Najlepiej będzie wyglądał naszyjnik krótki z jedną okrągłą przywieszką lub przeciwnie, bogato zdobiony. W przypadku dekoltu w kształcie łódki lepiej unikać długich naszyjników.

Dekolt podkoszulkowy (okrągły)

Pasuje do niemal każdego typu sylwetki, tym bardziej, że jego głębokość można regulować w zależności od potrzeb. Dekolt podkoszulkowy pięknie eksponuje obojczyki i wydłuża zbyt krótką lub masywną szyję. Jeśli jest szerszy, nadaje się dla kobiet ze zbyt wąskimi ramionami, powoduje, że wydają się one szersze. Pasuje paniom o mniejszych piersiach i sportowym typie sylwetki. Uważać powinny na niego kobiety o obfitym biuście, bo jeśli jest nieco głębszy, może go nie tyle eksponować, co wręcz zbyt bardzo uwydatniać. I uwaga, z jednej strony daje wrażenie dłuższej szyi i wysmukla tzw. drugi podbródek, ale ze względu na swój kształt, może podkreślać okrągłą, pełną twarz.

Dla kogo jest najlepszy: dla kobiet z krótką szyją, wąskimi ramionami oraz tych z figurą klepsydry, ponieważ równoważy proporcje między górną a dolną częścią ciała.

Kiedy go unikać: gdy masz zbyt szerokie ramiona oraz wyjątkowo szczupłą i wąską twarz (sprawi, że będzie wydawać się jeszcze szczuplejsza).

Jaki dobrać naszyjnik? Do dekoltu podkoszulkowego pasują zarówno krótkie, bogato zdobione naszyjniki, jak i długie łańcuchy. Trzeba jedynie uważać, by nie kończyły się na tej samej wysokości, co dekolt.

Dekolt wysoki (w kształcie golfu)

Dekolty wysokie, przypominające nieco golf lub stójkę, mają tendencję do tworzenia dodatkowych warstw materiału w okolicy szyi, co nie dla wszystkich sylwetek bywa korzystne. Najlepiej wyglądają w nich kobiety chcące zrównoważyć zbyt pociągłą twarz lub za długą szyję. To dekolt, który wymaga większej uwagi niż pozostałe, ponieważ łatwo może sprawić, że głowa będzie wyglądała jak „oderwana” od reszty ciała. Kluczem są tutaj proporcje figury, które przez ten typ dekoltu mogą zostać łatwo zaburzone. Dla kogo jest najlepszy: Dla osób o zbyt cienkiej, długiej szyi oraz pociągłej twarzy. Dla kobiet szczupłych, ale o niezbyt małym biuście. To dekolt dobry dla figur kwadratowych, np. cegła, kolumna.

Kiedy go unikać: gdy masz okrągłą twarz lub krótką szyję, duże piersi lub figurę w kształcie jabłka.

Jaki dobrać naszyjnik? Najlepszy będzie długi, ale niezbyt masywny. Jeśli jesteś zwolenniczką modnych obecnie dużych, krótkich, bogato zdobionych naszyjników, także możesz go założyć. Będzie wyglądał bardzo nowocześnie.

Dekolt w kształcie serca

Zgodnie z nazwą tworzy na linii biustu kształt serca powodując, że wzrok patrzących pada właśnie na to miejsce. W jego przypadku szczególnie należy zadbać o dobór dobrej bielizny mając świadomość, że cała uwaga skupi się właśnie w okolicach piesi. Z tego powodu ten typ dekoltu jest często spotykany w sukniach wieczorowych czy ślubnych. Jest zbyt odważny do pracy, zwłaszcza jeśli nie okalają go ramiączka bluzki czy sukienki. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że wyszczupla twarz i zapewnia właściwe proporcje sylwetki.

Dla kogo jest najlepszy: dla kobiet z krótką szyją i zbyt szerokimi ramionami. Pasuje do okrągłej lub kwadratowej twarzy.

Kiedy go unikać: gdy masz bardzo mały biust.

Jaki dobrać naszyjnik? To dekolt na tyle zalotny, że często naszyjnik nie jest już potrzebny. Jeśli jednak koniecznie chcesz go założyć, zadbaj, by kończył się powyżej linii dekoltu. Długi naszyjnik w przypadku dekoltu w kształcie serca nie jest wskazany.

Agnieszka Majewska/(gabi), kobieta.wp.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Jak optycznie powiększyć biust

POLECAMY:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)