Dlaczego czasami, mimo wielu wyrzeczeń waga nawet nie drgnie? Czy to możliwe, abyśmy odchudzając się, popełniali jakiś błąd?
Hydromasaż to jedna z metod hydroterapii. Polega ona na połączeniu działania zimnej lub ciepłej wody z masażem. Jeśli nie stosujemy innych metod relaksacji (na przykład uprawianie sportów, joga, medytacja), to możemy zainwestować w urządzenie do hydromasażu i zażywać go w domu w dowolnej chwili, kiedy mamy ochotę na relaks.
Wszystkie kobiety chcą być szczupłe i zgrabne. W zależności od tego, w jakim kraju mieszkają, wybierają jazdę na rowerze, zawijają się w morskie trawy z błotem lub podjadają odchudzające ciasteczka.
Odchudzasz się, więc zamieniłaś tłuste wędliny na warzywa, apetyczne bułeczki - na chrupkie pieczywo. A jednak waga ciągle stoi w miejscu. Dlaczego? Warzywa są niskokaloryczne, ale...
Do tej pory ograniczałaś porcje na talerzu, rezygnowałaś z kalorycznych przysmaków i...niecierpliwie czekałaś na porę następnego posiłku. Głód był twoim największym wrogiem w czasie tracenia wagi. Wcale tak nie musi być - możesz chudnąć bez głodu. Musisz tylko wiedzieć którą potrawę wybrać.
Warzywa są nie do zastąpienia, szczególnie podczas diety. Bez szkody dla organizmu możemy jeść soję i przetwory mleczne zamiast mięsa, ale kapusty, pomidorów czy cebuli nie da się zastąpić innymi produktami. Za wykluczenie warzyw z jadłospisu zapłacimy szkorbutem.
W tradycyjnej chińskiej medycynie nie ma konkretnych chorób. Człowiek choruje właściwie cały. Według nauk Dalekiego Wschodu nasze ciało przecina sieć kanałów energetycznych - meridian, które łączą ze sobą poszczególne narządy.
Według irydologów oglądając oczy można ustalić, w jakiej kondycji jest organizm. Spojrzenie może wyrażać nasze uczucia, ale też często "po oczach" poznajemy, że coś komuś dolega - ma gorączkę, jest przemęczony.
Rozdrażnienie, nerwowość, bóle brzucha i zmienne nastroje. Oczywiście znasz to. Tak czujesz się w czasie każdej miesiączki. Ale nie musisz tak się czuć. Podpowiadamy, jak przetrwać te ciężkie dni.
Jazda na rowerze czy gra w piłkę czasem kończy się niegroźnym, choć bolesnym stłuczeniem, które można łatwo zaleczyć. Miejscem kontuzji jest najczęściej łokieć albo kolano, skóra jest zaczerwieniona, obrzęknięta i pojawia się siniak.
Pamiętaj o nawilżaniu ciała od "wewnątrz". Jego głównym składnikiem jest... woda! Pragnienie to znak ostrzegawczy. Nie lekceważ go. Dostateczna ilość wody to dla organizmu podstawowy warunek zachowania zdrowia i urody.
... o 1 rok - jeśli utrzymasz poziom całkowitego cholesterolu w granicach 160 mg/dl.
Nasze zmysły tępieją bardzo szybko. Uważasz, że jesteś za młoda, aby się tym przejmować? Niesłusznie. Otóż, jeśli zbliżasz się do trzydziestki, żaden z nich nie funkcjonuje już tak, jak 10 czy 15 lat temu.
Problemy ze wzrokiem ma ponad połowa Polaków - blisko 60% osób od 16 roku życia wymaga korekcji wzroku. Dane te dotyczą tylko zdiagnozowanych wad wzroku.
Roślinne kuracje wzmacniające. Potrzebujesz ich właśnie teraz, na przedwiośniu.
Mówi się o niej, że to choroba "młodych ludzi", że jest "najbardziej przewlekłą z przewlekłych". Jest podstępna i nieuleczalna. Atakuje nagle, w najmniej odpowiednim momencie. Większość pacjentów zapada na nią bowiem w najlepszym momencie swojego życia - jeszcze przed ukończeniem 30 lat. Ta choroba to stwardnienie rozsiane (SM).
Nadmiar cholesterolu odkłada się w ścianach naczyń krwionośnych i powoduje cały szereg chorób. Przed zbyt dużą ilością tej substancji w organizmie przestrzegają dietetycy, lekarze, a także producenci produktów spożywczych.
Mimo wielu akcji przeciwko uzależnieniu od tytoniu - moda na palenie papierosów chyba wciąż trwa. Po papierosa sięgają coraz młodsi. Nikogo nie dziwi już widok kilkunastoletniego chłopca z papierosem w dłoni. Coraz częściej uzależnieniu od nikotyny ulegają również dziewczęta i kobiety.
Zaczynają się te koszmarne dni. Jesteś podenerwowana, płaczliwa, wydaje ci się, że przytyłaś z 5 kilogramów! Rodzina nie może już z tobą wytrzymać. Znasz to? Na pewno cierpisz na napięcie przedmiesiączkowe.
Choć specjaliści twierdzą, iż jest to przypadłość głównie dziewcząt lub młodych kobiet, to bardzo wiele przedstawicielek płci pięknej przez niemal całe swe dorosłe życie boryka się z comiesięcznym bólem związanym z menstruacją. Bywa on na tyle silny, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie i wyłącza z życia na dwa a nawet trzy dni.
Stres nazywany jest "chorobą stulecia". Dopada nas, kiedy nie możemy uporać się z różnymi problemami: osobistymi, zawodowymi. Może stać się wówczas przyczyną głębokiego załamania.
Nie mamy ochoty na książkę, kino, spacer, a nawet na rozmowę z najbliższymi. Wybieramy telewizor. Czasem więcej wiemy o bohaterach głośnych programów i seriali, niż o przyjaciołach i rodzinie.
Idę wzdłuż półek, na których są bluzki i sweterki. Wszystko puszyste, miękkie. Dotykam materiałów, gładzę, przytulam. A potem z wózkiem wypchanym po brzegi ciuchami uciekam ze sklepu. Wtedy się budzę. Spocona.
Miesiączkę da się przeżyć. I to w niezłej formie. Oto 13 łatwych sposobów na trudne dni.