ModaKobieco i stylowo

Kobieco i stylowo

Kobieco i stylowo
Źródło zdjęć: © Orsay
03.06.2006 12:11, aktualizacja: 12.06.2006 12:16

W Warszawie odbył się pokaz mody w wybitnie kobiecym stylu. Podczas pokazu, firmowanego przez markę Orsay, zaprezentowana została najnowsza kolekcja letnia oraz zapowiedź kolekcji na sezon jesień – zima 2006.

W Warszawie odbył się pokaz mody w wybitnie kobiecym stylu. Podczas pokazu, firmowanego przez markę Orsay, zaprezentowana została najnowsza kolekcja letnia oraz zapowiedź kolekcji na sezon jesień – zima 2006. „Feminine Style Night” było prawdziwym wydarzeniem artystycznym – połączyło modę, muzykę i... szereg innych atrakcji.

Wieczór z orsayowską modą poprowadziła aktorka Joanna Koroniewska. Na pokazie, w charakterze gości, pojawiły się znane postaci, między innymi: Teresa Rosati, Bogna Sworowska, Monika Richardson, Kasia Klich, Marysia Sadowska, Kevin Aiston. Muzyczną gwiazdą wieczoru była Kayah, która swoim żywiołowym koncertem zelektryzowała publiczność.

Pokazowi mody towarzyszyła impresja w wykonaniu Magdaleny Brzeski – wielokrotnej mistrzyni Niemiec w gimnastyce akrobatycznej. Wystąpiła również formacja „Tania i Frida”, która zachwyciła gości akrobatycznymi ewolucjami dwóch gimnastyczek.

Orsay swoim pokazem wyznaczył całkiem nowe ścieżki w kobiecej modzie. Jakie trendy obowiązują nas zatem w tym sezonie? W zaprezentowanych kolekcjach najważniejszy jest komfort i naturalność. W ubraniu mamy czuć się jak we własnej skórze. Zasada ta obowiązuje zarówno w doborze kroju, jak i materiału, z których ubiór jest uszyty. Dominują naturalne tkaniny, takie jak bawełna i len. Stroje mają być przede wszystkim wygodne i przyjemne w noszeniu. Nie odbiera im to jednak kobiecości. Uroku i dyskretnej elegancji strojom dodają ręcznie wykonane elementy i motywy kwiatowe.

W najmodniejszych propozycjach na ten sezon wyraźne są inspiracje hippisowskie i etniczne, stąd w kolekcji obecne są falbaniaste spódnice, haftowane bluzki i duża, wyrazista biżuteria. W strojach panuje niedbały luz i swoboda. Modnie jest zestawiać szerokie elementy stroju z przylegającymi. Kolory są stonowane i spokojne, choć jednocześnie świeże i zdecydowane. Niezwykle modna jest biel, ale pojawiają się również brązy, zielenie, beże i granaty.