ModaBielizna nie opiera się trendo

Bielizna nie opiera się trendo

02.04.2014 15:06, aktualizacja: 07.09.2018 12:04

Kobiety kupują bieliznę inaczej niż pozostałe elementy garderoby. Robią zakupy od czasu do czasu, gdy poprzedni zestaw się zużył, lub gdy odczuwają potrzebę dostosowania bazy do ubrań. Wymiana bielizny z reguły nie wiąże się z pojawieniem nowej kolekcji. Panuje bowiem błędne przekonanie, że biustonosz wiosenny nie odbiega znacznie wyglądem od zimowego.

Kobiety kupują bieliznę inaczej niż pozostałe elementy garderoby. Robią zakupy od czasu do czasu, gdy poprzedni zestaw się zużył, lub gdy odczuwają potrzebę dostosowania bazy do ubrań. Panuje bowiem błędne przekonanie, że biustonosz wiosenny nie odbiega znacznie wyglądem od zimowego. Kolekcje wiosna-lato i jesień-zima w bieliźnie różnią się od siebie kolorystyką i fasonami, aby nie tylko podążać za modą, ale także kreować nowe trendy.

Nadejście nowego sezonu dla mody oznacza wiele nowości - zmieniają się materiały, grubość tkanin, kolory, faktury, fasony. Pojawiają się nowe dodatki - buty, torebki, biżuteria. - Bielizna nie opiera się trendom i również zmienia się wraz z nową porą roku - mówi Mariola Hundziak, marketing director Lupoline. - Sezonowość w modzie jest oczywista - wiosną i latem popularniejsze są jasne kolory, jesienią i zimą - bardziej stonowane, ciemniejsze. Kolorystyka w bieliźnie bazuje na tych samych trendach kolorystycznych co garderoba wierzchnia. Często wprowadzamy nowe fasony - inne kroje misek i fig czy halek - aby móc wyeksponować wybrane walory kobiecego ciała czy podkreślić ciekawy krój bielizny. Projektując bieliznę śledzimy także największe pokazy mody i obserwujemy trendbooki - aby ustalić kolorystykę i wzory jakie będą widoczne na ulicach w kolejnych sezonach.

Kolekcje modowe ubrań mają bardzo duży wpływ na kolekcje bielizny, nie tylko jeśli chodzi o kolory. Moda na biodrówki skłoniła marki bieliźniane do wprowadzenia nisko skrojonych bokserek, które stopniowo wypierają bardzo popularne od lat 90-tych stringi. Z kolei przypomniany kilka sezonów temu wysoki stan spódnic i spodni wywołał boom na wysokie figi.

Szerokie, asymetryczne dekolty wymusiły zastosowanie biustonoszy samonośnych i głęboko wyciętych, ale także wpłynęły na udoskonalenie wyglądu dotychczas zwykłych, prostych ramiączek. Drapieżne i seksowne stylizacje często eksponują biustonosze i halki, które często wychodzą na pierwszy plan. Bielizna zmienia się co sezon i warto baczniej zwracać na to uwagę.

Sezon wiosenny w Polsce nie sprzyja przezroczystościom, dlatego póki co bielizna w stylizacjach pozostaje w ukryciu. Warto jednak kierować się nadrzędną zasadą w dopasowaniu - kolorem. W 2014 roku wiosenna paleta kolorystyczna to pastele, biel i czerń - taką bazę znajdziemy w najnowszej kolekcji Lupoline. Biustonosze miękkie, bądź usztywniane, koszulki i halki - wszystkie wzory łatwo mogą być dobrane do bieżących trendów.

opr.(gabi), kobieta.wp.pl

POLECAMY:
Flower Power