Włosy jak u Roszpunki? To możliwe, dzięki tym sposobom

Włosy jak u Roszpunki? To możliwe, dzięki tym sposobom

Długie włosy to efekt kompleksowej pielęgnacji.
Długie włosy to efekt kompleksowej pielęgnacji.
Źródło zdjęć: © unsplash

Ostatnio pewna Tik-Tokerka pochwaliła się w mediach społecznościowych swoimi włosami, jak u Roszpunki. Przyznała, że swoje pukle zapuszcza całe życie i ma dokładnie opracowany plan pielęgnacji. Sprawdziliśmy to i już wiemy, co zrobić, aby włosy rosły znacznie szybciej!

Długie włosy to marzenie wielu kobiet. Jeśli do nich należysz, zapomnij o stosowaniu tylko podstawowych kosmetyków, takich jak szampon. Oto, co warto dodatkowo robić:

Masuj skórę głowy

Przed nałożeniem szamponu zrób peeling skóry głowy. Regularne masowanie skalpu pobudza cebulki, odżywia je i stymuluje mikrokrążenie. Dzięki temu włosy rosną szybciej. Możesz użyć gotowych peelingów na bazie pestek moreli, zmielonych skorupek orzecha czy cukru. Do wrażliwej skóry polecamy peelingi enzymatyczne na bazie kwasów AHA. W trakcie masażu zostanie usunięty nie tylko martwy naskórek, ale i czy brud. Skóra będzie dokładnie oczyszczona, a to pozwoli włosom łatwiej się przebić.

Stosuj olejki i wcierki

Z doświadczeń IT-girls wynika, że najsłynniejszym olejek stymulującym porost włosów jest… olej musztardowy. Jego zapach jest dość specyficzny i nie każdy jest w stanie to znieść. Korzysta na działanie na porost mogą mieć też olej z kozieradki, nasion pokrzywy, czarnuszki, a także bazowe oleje wzbogacone olejkami eterycznymi, np. lawendowym, rozmarynowym, ze skrzypu polnego. Wybór zależy od wrażliwości skóry oraz tego, jak toleruje konkretne substancje. Dlatego na początku przygody z zapuszczaniem włosów lepiej zdecydować się na wcierki. Tego typu kosmetyki mają formę toniku i hydrolatu, a znajdziesz w nich kwasy AHA, PHA i ekstrakty roślinne stymulujące porost, np. czarna rzepa czy kofeina.

Regularnie odżywiaj włosy

Odżywki i maski pielęgnują włosy nawilżają je i dostarczają potrzebnych składników. Dodatkowo zakwaszają i domykają łuski, chroniąc je przed czynnikami zewnętrznymi. Sprawiają, że włosy stają się mocniejsze bardziej odporne na uszkodzenia i wyglądają zdrowiej. To przekłada się na ich lepszy wzrost. Pamiętaj, by stosować produkty według zaleceń producenta. Nigdy nie nakładaj odżywki na skalp, ponieważ możesz zatkać ujścia mieszków włosowych, co zwiększy produkcję łoju. Podczas aplikowania odżywki możesz jednocześnie spróbować rozczesać włosy. Taki zabieg pozwala składnikom aktywnym lepiej wniknąć w głąb pasm i wzmocnić je od środka. Chcesz odżywić włosy nie tylko od zewnątrz, ale i od środka? Wtedy sięgnij po odpowiednie suplementy.

Zabezpieczaj końcówki

Włosy rosną każdemu, ale nie każdy jest w stanie zachować ich długość. To dlatego, że w ciągu dnia włosy są narażone na urazy mechaniczne i po prostu się kruszą. Również częste zabiegi stylizacyjne, takie jak prostowanie czy balejaż wpływają na stan pasm. Jeśli farbujesz włosy, staraj się odświeżać tylko odrosty, oszczędzając końce. A przed użyciem prostownicy zawsze zabezpieczaj końcówki odpowiednim olejkiem termoochronnym. Jeśli łuska włosa będzie rozchylona, zacznie się rozwarstwiać ku górze, a następnie łamać. Wiele dziewczyn zauważa wtedy, że mimo widocznego odrostu włosy są wciąż tej samej długości. Pamiętaj zatem, by pielęgnować końcówki, a od czasu do czasu poproś fryzjerkę, aby je podcięła – chociaż pół centymetra.

Śpij w upiętych włosach

Rozpuszczone włosy nie tylko się plączą ale też zwiększa się ryzyko ocierania o poduszkę w czasie snu. Przez to mogą stać się łamliwe, kruche i Podatne na wypadanie. Najlepszą metodą przed pójściem spać jest związanie włosów. Możesz zapleść dwa warkocze – wtedy nic cię nie będzie uwierało podczas leżenia. Inną opcją jest zrobienie tzw. luźnego ślimaka lub związanie włosów w końskiej ogon. Ważne jest to, żeby nigdy nie związywać włosów mokrych. Zawsze rób to wtedy, gdy są całkowicie suche. Unikaj ciasnych gumek i spinek. Akcesoria powinny być wykonane z miękkiego materiału, np. satyny lub jedwabiu, które są bardzo delikatne dla włosów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także