Jak dobrać stanik do bardzo dużego biustu?

Magdalena Grabarczyk Anna Dastych / 12.03.2013
 
 AAA
Dzień dobry! Mam pytanie, jakie są zasady dobierania stanika do bardzo dużych piersi (niestety, mam do czynienia z otarciami, często jest mi w staniku niewygodnie, a nawet odczuwam z tego powodu bóle kręgosłupa). O czym posiadaczka dużego biustu musi pamiętać, kupując stanik?
W przypadku bardzo dużych biustów najlepiej uwidocznione jest działanie zasady, że to obwód pełni decydującą rolę w prawidłowym podtrzymaniu. Zasada ta ma oczywiście zastosowanie w każdym rozmiarze, jednak o ile w przypadku mniejszych, lżejszych piersi można zdecydować się na obwód nieco luźniejszy, o tyle dobre podtrzymanie dużych, ciężkich biustów nie jest możliwe, jeśli obwód biustonosza jest choć trochę za luźny.

Przy braku podtrzymania z kolei pojawiają się rzeczywiście różne dolegliwości: ciężar biustu spoczywa na ramiączkach, pojawia się mocny ucisk na ramiona, kręgosłup jest obciążony. Panie w źle dopasowanych stanikach często nieświadomie próbują dodatkowo podtrzymać biust ramionami, garbiąc się, a to wpływa na utrwalanie nieprawidłowej postawy ciała i powoduje bóle pleców.

Zbyt duży rozmiar pasa biustonosza powoduje, że nie leży on na ciele nieruchomo, tylko przesuwa się, co bywa przyczyną otarć i odparzeń w miejscach, gdzie skóra styka się ze skórą: za duży rozmiar pasa powoduje, że piersi często załamują się w stronę brzucha, fiszbiny nie leżą pod biustem, tylko wjeżdżają na piersi, i w tych właśnie miejscach pojawiają się podrażnienia. Należy więc pamiętać, że pierwszym i najważniejszym do dobrania parametrem jest dobrze dopasowany obwód stanika.

Przy mierzeniu należy sprawdzić, czy pozostaje on na swoim miejscu, kiedy się ruszamy, podnosimy ręce – tu zwracajmy uwagę również na przód stanika i fiszbiny – powinny pozostawać nieruchomo pod piersiami. Ważne jest także położenie fiszbin – powinny na całej długości przylegać dokładnie do ciała, od strony pachy nie mogą leżeć na piersiach. Dobrze także zwrócić uwagę na zabudowanie stanika w okolicach pach. W przypadku dużych rozmiarów miseczek częściej występuje zjawisko podcinania ramienia lub odczuwania kłucia fiszbin, szczególnie jeśli biust jest wysoko osadzony lub jego właścicielka jest niskiego wzrostu. Zwracajmy także uwagę na szerokość łuku fiszbiny – zbyt duża także spowoduje dyskomfort.
Publikowane w Serwisie porady ekspertów mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego specjalistę w wyniku bezpośredniej konsultacji. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść porad ekspertów oraz za jakiekolwiek szkody użytkowników powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez użytkowników do treści porady.

Wyślij pytanie do eksperta

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Galerie


Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Heliison 2013-05-15 (21:51) 1 rok 3 miesiące 6 dni 12 godzin i 2 minuty temu
0
0
~Duży biust 2013-05-15 (21:42) 1 rok 3 miesiące 6 dni 12 godzin i 11 minut temu

Ja właśnie wiem, że bardzo ważny jest odpowiedni rozmiar biustonosza, od kiedy kupuję w Dalii jakoś już nie mam za bardzo problemów ze złymi stanikami: niewygodnymi, ściskającymi i takimi z których biust wyskakuje.

odpowiedz

Twoja historia

opisz swoją historię

Horoskop

wybierz znak zodiaku wybierz znak zodiaku
baran byk bliźnięta rak lew panna waga skorpion strzelec koziorożec wodnik ryby

\\ codzienny 22.08.2014

Baran 21.03-20.04

Księżyc. Dziś z większą uwagą będziesz przyglądał się ludziom ze swojego otoczenia. Możesz być senny i podejrzliwy. Zanim zaczniesz szukać wszędzie wrogów, zastanów się, czy Ty sam nie wymagasz od innych zbyt dużo posłuchu i zainteresowania. Unikaj dziś rozmów i dyskusji z osobami, których nie lubisz. Nie oceniaj innych ludzi po pozorach, tylko postaraj się ich dobrze poznać.

\\ codzienny 22.08.2014

Byk 21.04-20.05

Trójka Pucharów. Dzisiaj wszelkie zawirowania uczuciowe, miłosne wreszcie się zakończą. Znów poczujesz się szczęśliwy i pewny siebie, gdyż odzyskasz kontrolę nad swoim życiem. Nastanie czas gorących pojednań i odnawiania uczuć. To dobry moment, żebyś zakończył wszelkie waśnie i dawne kłótnie. Już pora wyciągnąć rękę do zgody i wykazać się chęcią porozumienia.

\\ codzienny 22.08.2014

Bliźnięta 21.05-21.06

Czwórka Denarów. Dziś możesz się zastanawiać, na co przeznaczysz pewną sumę pieniędzy. Jeszcze nie podejmuj żadnych decyzji, bo jest na to za wcześnie. Poczekaj spokojnie, aż otrzymasz obiecaną kwotę. Nie dziel skóry na niedźwiedziu, żebyś później się nie rozczarował. Dobrze się zastanów, czy jest to gra warta świeczki.

\\ codzienny 22.08.2014

Rak 22.06-22.07

Sprawiedliwość. Dziś staniesz się obrońcą wszelkich zasad moralnych i norm etycznych. Dobro innych stanie się dla Ciebie wartością nadrzędną. Będziesz walczył o to, w co tak głęboko wierzysz. W pracy będziesz bardziej zorganizowany i uważny. Sumiennie przestrzegać będziesz wszelkich terminów.

\\ codzienny 22.08.2014

Lew 23.07-23.08

Szóstka Buław. To dobry moment, abyś spojrzał na sprawy z nieco innej perspektywy. Pozwoli Ci to zauważyć, że dany problem, kłopot nie jest tak trudny do rozwiązania jak Ci się wcześniej wydawało. Musisz tylko uwierzyć w swoje możliwości, doświadczenie życiowe, a wszystko dobrze się ułoży. Jeżeli podążać będziesz wytyczoną przez siebie drogą z pewnością uda Ci się odnieść zwycięstwo. Pamiętaj, że na wiele spraw nie masz wpływu i powinny się one toczyć własnym rytmem, daj im czas, by same się rozwiązały.

\\ codzienny 22.08.2014

Panna 24.08-22.09

Kochankowie. Zainteresuj się tym, co słychać u znajomych i przyjaciół. Dzwoń, umawiaj się na spotkania i randki. Osoby samotne mogą dziś poznać fascynującą osobę. Wcześniej zaplanowane spotkania towarzyskie okażą się strzałem w dziesiątkę. Będzie to bardzo przyjemny i miły dzień.

\\ codzienny 22.08.2014

Waga 23.09-23.10

Księżyc. Dzisiaj możesz widzieć wszystko w nierzeczywistym świetle. Wstrzymaj się z ocenami i osądami. Jutro ta sama sytuacja, może Ci się pokazać w zupełnie innym świetle. Nie oceniaj nikogo po pozorach. Pamiętaj, że wypowiedzianych słów już się nie cofnie, a mogą one kogoś bardzo zranić i wyrządzić wielką krzywdę.

\\ codzienny 22.08.2014

Skorpion 24.10-22.11

Głupiec. Dziś odnajdź w sobie wewnętrzne dziecko i zacznij szczerze cieszyć się życiem. Pozwól sobie na spontaniczność, beztroskę, optymizm, dziecięcą niewinność i radość życia. To dobry moment, byś zaczął wszystko od nowa, inaczej spojrzał na świat. Pozwól dziś sobie na rozrywkę i zabawę. Spędź miło czas w gronie znajomych i przyjaciół.

\\ codzienny 22.08.2014

Strzelec 23.11-21.12

As Pucharów. Na Twojej drodze może pojawić się ktoś wyjątkowy, kto pobudzi Twoje serce do szybszego bicia. Nie wzbraniaj się przed tym uczuciem, tylko śmiało zacznij działać. Pokaż tej osobie, że jest dla Ciebie ważna i sam zrób pierwszy krok. Masz szanse na miłość i stworzenie wspaniałego związku. Słuchaj swojego wewnętrznego głosu, kieruj się intuicją, a z pewnością odniesiesz sukces i podejmiesz odpowiednie decyzje w sprawach sercowych.

\\ codzienny 22.08.2014

Koziorożec 22.12-20.01

Słońce. Czeka Cię cudowny, niezwykły, pełen radości i przygód dzień. Śmiało dążyć będziesz do realizacji swoich marzeń, planów, pomysłów i celów. Przypływ sił, determinacja, pewność siebie i optymistyczne podejście do świata, pozwolą Ci na awans w pracy. Twoja sytuacja finansowa znacznie się polepszy i stać Cię będzie na różne przyjemności i prezenty. Będziesz mógł kupić sobie rzeczy o jakich do tej pory tylko marzyłeś.

\\ codzienny 22.08.2014

Wodnik 21.01-19.02

Sprawiedliwość. Trudno będzie Ci się porozumieć z otoczeniem, przez co narażony będziesz na konflikty, nieporozumienia i utarczki słowne. Uważaj na swoją mowę ciała, gdyż każdy gest jak i słowo mogą zostać wykorzystane przeciw Tobie. Ktoś szykować, może jakiś podstęp-intrygę, która ma na celu zniszczenie Twojego dobrego imienia, dlatego bądź ostrożny. Zachowaj w tajemnicy wszelkie sekrety, plany życiowe, nie chwal się też nikomu swoim stanem posiadania. Pamiętaj, że wiele osób Ci zazdrości i zrobią wszystko, aby zmącić Twój spokój, świadomie zniszczą Twoje szczęśliwe i dostatnie życie.

\\ codzienny 22.08.2014

Ryby 20.02-20.03

Cesarzowa. Pozwól sobie na odrobinę wytchnienia w samotności. Trochę rozrywki, dobrej zabawy i wypoczynku dobrze Ci zrobi. Wybierz się na zakupy, do teatru, kina, zrób coś tylko dla siebie. Czekają na Ciebie propozycje spotkań towarzyskich, więc śmiało przyjmuj wszelkie zaproszenia. Ciesz się życiem, baw i flirtuj, postępuj tak jakby świat miał się zaraz skończyć, niczego nie żałuj.
inne horoskopy tygodniowy miesięczny

Bądź z nami na bieżąco