Kolczyk w nosie — o czym należy pamiętać, zanim się na niego zdecydujemy?

Kolczyk w nosie jest efektowną ozdobą ciała, mającą sporo zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Bez względu na to, jeśli zdecydujemy się na wykonanie kolczyka w nosie, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego studia piercingu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Noszenie kolczyka w nosie zazwyczaj podyktowane jest chęcią wyróżnienia się z tłumu.
Noszenie kolczyka w nosie zazwyczaj podyktowane jest chęcią wyróżnienia się z tłumu. (iStock.com)
WP

Na co zwrócić uwagę przy wyborze studia piercingu?

Piercing uchodzi za jedną z najpopularniejszych metod ozdabiania ciała. Polega on na przekłuwaniu różnych części ciała i twarzy, najczęściej: uszu, pępka, nosa, języka i miejsc intymnych. Przy wykonywaniu tego typu zabiegu bardzo ważna jest higiena i technika wykonywania przekłucia. Z tego powodu warto zwrócić szczególną uwagę na wybór renomowanego studia piercingu. To, co wyróżnia profesjonalny salon piercingu to przede wszystkim utrzymywanie stanowiska pracy w czystości. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto wybrać się do kilku salonów i porozmawiać z kompetentną osobą zarówno o samym zabiegu, jak i późniejszej pielęgnacji przekłutego miejsca. Bez obaw można również poprosić piercera o pokazanie swoich narzędzi pracy. Profesjonalistę można rozpoznać po tym, że będzie miał całą gamę różnorakich narzędzi do przekłuwania części ciała.

Przekłucie nosa

WP

Niegdyś kolczyk w nosie stanowił symbol przynależności do danej subkultury. Do tej pory w niektórych afrykańskich plemionach kolczyki w tej części ciała są atrybutem wysokiego statusu jednego z członków społeczności. W zachodniej kulturze europejskiej kolczyki w nosie są raczej utożsamiane z chęcią wyróżnienia się z tłumu i czynnikami estetycznymi.

Zabieg przekłuwania nosa znacznie różni się od standardowego przekłuwania uszu (za pomocą pistoletu). Przekłucie w nosie wykonuje się przy użyciu igły wenflonowej lub iniekcyjnej. Przed przekłuciem zazwyczaj piercer dokładnie dezynfekuje nos. Sam zabieg przekłucia trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund i niestety jest stosunkowo bolesny.

Kolczyk w nosie

Osoby, którym marzy się kolczyk w nosie, powinny mieć świadomość tego, że należy wystrzegać się wszystkich kolczyków wykonanych z nie najlepszej jakości materiałów. Jeśli zdecydujemy się na wykonanie przekłucia w profesjonalnym studio piercingu, to zazwyczaj kolczyk jest już w cenie zabiegu. Co istotne, w piercingu nie używa się biżuterii srebrnej i złotej, znacznie częściej można natknąć się na kolczyki do nosa z bioplastu, tytanu G23 lub PTFE. Materiały te są hipoalergiczne, co oznacza, że nie wywołują reakcji uczuleniowej.

WP

Kolczyk w nosie — cena zabiegu

Cena wykonania kolczyka w nosie uzależniona jest od wielu czynników w tym m.in. od lokalizacji i stopnia profesjonalizmu studia piercingu. Zazwyczaj waha się ona od 70 do 150 zł.

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP