Trwa ładowanie...
d3kk8fp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Ludzie

Milion dolarów za pierwszy komiks o Supermanie

Za milion dolarów sprzedano rzadki egzemplarz pierwszego komiksu, w
którym pojawił się Superman
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Milion dolarów za pierwszy komiks o Supermanie
(sxc.hu)
d3kk8fp

Za milion dolarów sprzedano rzadki egzemplarz pierwszego komiksu, w którym pojawił się Superman. Pobito w ten sposób rekord ustanowiony zaledwie rok temu.

Sprzedany w poniedziałek zeszyt z 1938 roku to pierwszy numer magazynu Action Comics. Postać Supermana, która się w nim pojawiła, otworzyła całą galerię komiksowych superbohaterów.

Biały kruk, na którego okładce Superman unosi nad głową samochód, kiedy pojawił się w sprzedaży kosztował zaledwie 10 centów.

Poprzednio rekordową cenę za komiks uzyskano w ubiegłym roku. Wówczas za inny egzemplarz pierwszego wydania Action Comics zapłacono 317 tys. dolarów.

Obecnie osiągnięto wyższą cenę, ponieważ sprzedawany zeszyt był w lepszym stanie. (PAP)

d3kk8fp

Podziel się opinią

Share

d3kk8fp

d3kk8fp