UrodaPłynne złoto dla urody

Płynne złoto dla urody

Płynne złoto dla urody
21.02.2007 11:00, aktualizacja: 31.05.2010 12:38

Co ma wspólnego drzewko oliwkowe z urodą? Wbrew pozorom wiele. Płynne złoto od wieków słynie z cudownych właściwości.

Co ma wspólnego drzewko oliwkowe z urodą? Wbrew pozorom wiele. Skoro Ramzes mógł leczyć oliwą wszelkie choroby, to i my możemy. Płynne złoto od wieków słynie z cudownych właściwości. Archeolodzy znajdują kamfory na oliwę pochodzące z V w. p.n.e.

Oliwa oczywiście nie była dla wszystkich. W północnych Włoszech tylko bogaci mieli do niej dostęp. Niższe warstwy ludności musiały się zadowolić łojem wołowym. Natomiast dobrze sytuowany obywatel grecki zużywał około 54 litrów oliwy rocznie, z czego 30 litrów służyło do pielęgnacji ciała, 20 litrów do celów kulinarnych, 1 litr stosowano z przyczyn zdrowotnych, zaś pozostałe 3 litry służyły do oświetlania pomieszczeń.

Drzewko oliwne potrafi żyć tysiące lat. W Grecji do dziś można znaleźć egzemplarze mające po 2000 lat.

Upiększająca moc płynąca ze słońca

Złocisty płyn z drzewka oliwnego to najzdrowsza rzecz, jaką możemy podarować swojemu ciału. Zawiera m.in. nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminę E, witaminę A, potas, magnez i flawonoidy.

Dzięki zawartej w oliwie witaminie E stabilizujesz ściany komórkowe i w ten sposób przeciwdziałasz przedwczesnemu starzeniu się! Chronisz skórę i ciało przed wolnymi rodnikami. Witamina E poprawia też płodność, pomaga zachować zdrową i piękną cerę oraz chroni włosy przed łamaniem i wypadaniem.
Oprócz witaminy E, oliwa zawiera też pomagającą w budowie skóry prowitaminę A. Ona również wzmacnia włosy i paznokcie. Zawarty w oliwie potas pomaga natomiast utrzymać wodę w komórkach, a więc odpowiada za odpowiednie nawilżenie twojej skóry.

Flawonoidy usuwają z organizmu wolne rodniki, dzięki temu możesz cieszyć się dłużej młodością. Ponadto warto wiedzieć, że złoty płyn działa przeciwbakteryjnie, usuwając różnego rodzaju grzyby i bakterie.

Do jedzenia i do ciała

Jeśli chcesz mieć zawsze dobrze nawilżoną cerę bez zmarszczek, powinnaś włączyć oliwę z oliwek i do diety, i do zabiegów pielęgnacyjnych.

Oto garść babcinych przepisów na piękne lico i włosy:

- gdy zabraknie ci mleczka do zmywania twarzy, sięgnij po oliwę. Ma ona działanie zmiękczające. Usunie w mgnieniu oka nawet wodoodporny tusz,
- sposób na złagodzenie zmarszczek: raz w tygodniu wmasuj w skórę twarzy łyżkę oliwki wymieszaną z łyżką soku z cytryny,
- wspaniały peeling zrobisz, mieszając oliwę z solą gruboziarnistą. Taką wspaniałą mieszanką możesz pozbyć się zrogowaciałego naskórka nie tylko na twarzy, ale i łokciach oraz kolanach.
- ab mieć cudownie piękne dłonie, najlepiej zmieszać łyżkę oliwy z łyżką octu jabłkowego. Wcieraj ten cenny kosmetyk w dłonie po każdym umyciu, a także przed pójściem spać.
- kuracja oliwna na piękne, lśniące włosy: przed umyciem wetrzyj w skórę głowy i włosy oliwę z oliwek. Zawiń głowę i włosy w folię, a następnie w ręcznik. Pozostaw na głowie przez 15 minut. Następnie umyj włosy tak jak zwykle. Taką kurację stosuj co 3 mycie. Na efekty długo nie trzeba będzie czekać!
- taką samą radę można zastosować z powodzeniem do całego ciała. 15 minut przed wzięciem prysznica bądź kąpieli nasmaruj całe ciało oliwką z oliwek. Ciało odwdzięczy ci się gładkością i dobrym nawilżeniem.
- aby uniknąć popękanych warg, dobrze jest nasmarować je kilkoma kroplami oliwy z oliwek,
- jeśli masz spierzchniętą skórę rąk, zanurz ręce w wanience z oliwą z oliwek i trzymaj przez 30 minut.

Na koniec najlepiej zrobić sobie magiczną Kąpiel Kleopatry. Mieszamy łyżkę oliwy z ¼ pełnego mleka. Taką mieszankę dolewamy do wody w wannie. Woda powinna mieć temperaturę od 35-37 stopni C. Królewska kąpiel powinna trwać około 10 minut. Po niej możemy się poczuć jak prawdziwe piękności. Ciało będzie gładkie, lśniące i dobrze nawilżone.

Źródło artykułu:WP Kobieta