Trwa ładowanie...
d8iksfl
Informacja prasowa

RUSZ SIĘ zimą z ByggyGym – bezpłatny trening dla mam z dziećmi w wózkach

Program „RUSZ SIĘ!” powstał z myślą o ludziach, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i chcą zachęcać innych do aktywnego spędzania czasu. Natomiast Stowarzyszenie BuggyGym, które na co dzień organizuje treningi fitness dla mam z małymi dziećmi w wózku, rozpoczęło właśnie ogólnopolską kampanię społeczną "Zima nie jest zła".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
RUSZ SIĘ zimą z ByggyGym – bezpłatny trening dla mam z dziećmi w wózkach
(mat. prasowy)
d8iksfl

Program „RUSZ SIĘ!” powstał z myślą o ludziach, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i chcą zachęcać innych do aktywnego spędzania czasu. Natomiast Stowarzyszenie BuggyGym, które na co dzień organizuje treningi fitness dla mam z małymi dziećmi w wózku, rozpoczęło właśnie ogólnopolską kampanię społeczną "Zima nie jest zła". Owocem współpracy będzie plenerowa akcja „RUSZ SIĘ zimą z BuggyGym”, która odbędzie się już 30 stycznia 2016 r. w 9 polskich miastach. W ramach akcji będzie można wziąć udział w spacerze z elementami treningu BuggyGym oraz w warsztatach dla rodziców.

Stowarzyszenie BuggyGym rozpoczęło właśnie ogólnopolską kampanię społeczną "Zima nie jest zła", która ma na celu zachęcić rodziców niemowląt i małych dzieci do aktywnego spędzania czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu w okresie zimowym. Kampanię wspierają specjaliści współpracujący ze stowarzyszeniem: lekarze (m. in. prof. dr hab. n.med. Janusz Książyk), fizjoterapeuci, instruktorzy fitness, terapeuci integracji sensorycznej i pedagodzy, którzy zauważają, że w okresie zimowym rodzice małych dzieci, w obawie przed przeziębieniem, nie chcą wychodzić z dziećmi na zewnątrz.

W ramach kampanii zorganizowane będzie wydarzenie "RUSZ SIĘ zimą z BuggyGym", które jest częścią programu "RUSZ SIĘ!". W kilku polskich miastach rodzice spotkają się z małymi dziećmi (0-3 lata) na wspólnym spacerze z elementami treningu BuggyGym oraz prostymi konkurencjami, w których będzie można wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. od marki odzieży technicznej Regatta. Spacer będzie trwał godzinę i zakończy się wspólnym odpoczynkiem bądź warsztatami w kawiarni lub innym zaprzyjaźnionym miejscu.

d8iksfl

Celem kampanii i samego "RUSZ SIĘ zimą z BuggyGym" jest aktywizowanie rodziców, promowanie zdrowego stylu życia rodzin w zimie, uświadamianie ich, jakie korzyści płyną ze spędzania czasu z dziećmi na świeżym powietrzu. Organizatorzy pragną pokazać jak przygotować maluszka do wyjścia na spacer w okresie zimowym, jak go ubrać, zadbać o jego żywienie, wzmacniać organizm dziecka i chronić je przed przeziębieniem. "RUSZ SIĘ zimą z BuggyGym" odbędzie się 30 stycznia 2016 r. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Chorzowie, Bydgoszczy, Bielsko-Białej, Cieszynie, Zalewie oraz dodatkowo w szkockim Edynburgu. Szczegółowy plan spotkań można znaleźć na stronie www.zimaniejestzla.pl, zaś od 1 stycznia ruszyły zapisy na darmowe treningi w poszczególnych miastach.

Program „RUSZ SIĘ!” powstał z myślą o ludziach, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i chcą zachęcać innych do aktywnego spędzania czasu. Każdy, kto chciałby zorganizować imprezę lub cykl wydarzeń, które za swój cel mają zachęcać do aktywnego wypoczynku może przez cały rok, acz przynajmniej z trzytygodniowym wyprzedzeniem zgłosić swój projekt poprzez formularz na stronie programu „RUSZ SIĘ!”: www.ruszsie.org. Każda ciekawa inicjatywa ma szansę uzyskać wsparcie produktowe od marki odzieży outdoorowej Regatta. Więcej informacji o wspieranych przez program imprezach w kalendarium na stronie www.ruszsie.org

Twórcą programu „RUSZ SIĘ!” jest marka Regatta, brytyjska marka odzieży outdoorowej stworzona zarówno dla sportowców, jak i wszystkich miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Regatta to rodzinna firma istniejąca na rynku od ponad 30 lat, która swoją popularność zdobyła, oferując ubrania o wysokich parametrach, ale w przystępnych cenach.

d8iksfl

Podziel się opinią

Share

d8iksfl

d8iksfl