UrodaIPL – co to takiego?

IPL – co to takiego?

IPL – co to takiego?
Źródło zdjęć: © BaByliss
18.11.2015 13:35, aktualizacja: 07.12.2015 13:22

Kobiety, a coraz częściej też mężczyźni, szukają sposobów usuwania zbędnego owłosienia. Golenie, depilacja woskiem lub laserem, kremy do depilacji - każdy z tych sposobów ma swoje wady i ograniczenia. Warto spróbować depilacji IPL, której skuteczność jest potwierdzona klinicznie.

IPL (Intense Pulsed Light), czyli silny impuls światła, to innowacyjna, bezbolesna metoda depilacji stosowana w medycynie i kosmetologii od 15 lat. Dzięki niej można całkowicie pozbyć się niechcianych włosków. Technologia IPL opiera się na zasadzie selektywnej fototermolizy. Depilatory IPL emitują wiązkę rozproszonych promieni świetlnych, które przenikają w głąb skóry bez uszkadzania naskórka. Odpowiednie natężenie światła jest zamieniane w energię cieplną, a ta, przez melaninę zawartą we włoskach, wnika w ich strukturę i jest równomiernie rozprowadzana po otaczającej włoski tkance. Ten proces całkowicie bezpiecznie niszczy mieszek włosowy, odpowiedzialny za wyrastanie włosków.

W salonach kosmetycznych pojęcia „depilacja” i „epilacja” często są stosowane zamiennie, ale są między nimi różnice. Depilacja jest metodą, która tylko tymczasowo usuwa zbędne owłosienie. Są dwa główne sposoby depilacji: mechaniczny i chemiczny. Pierwszy to golenie, depilacja woskiem, pastą cukrową czy depilatorem, a drugi polega na usuwaniu włosków z użyciem pianki, kremu czy żelu. Każdy z wymienionych zabiegów trzeba powtarzać dość często i każdy jest nieprzyjemny. Epilacja natomiast trwale redukuje owłosienie za pomocą specjalistycznych urządzeń, takich jak laser czy IPL. Według amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) trwała redukcja owłosienia oznacza długoterminową, ustabilizowaną redukcję włosów wzrastających po zastosowaniu leczenia. Włoski po epilacji odrastają dopiero po dwóch-trzech latach. W nielicznych przypadkach po roku. Jednak nawet wtedy są o wiele cieńsze, rzadsze i słabsze, bo część mieszków włosowych ulega całkowitemu zniszczeniu.

Choć technologia IPL jest stosunkowo młoda, już teraz można zaopatrzyć się w skuteczne urządzenia do depilacji świetlnej. Marka BaByliss oferuje cztery depilatory IPL: G946E, G945E, G935E oraz G935E. Modele G946E, G945E, G935E wyposażone są w lampy kwarcowe, natomiast model G933E posiada lampę szklaną. Wszystkie depilatory są w pełni bezpieczne i przetestowane w niezależnym laboratorium Spincontrol. Wyposażono je w filtry UV. Urządzenie G946E wystarczy na 300 000 błysków, G945E i G935E to 200 000 błysków. Do usuwania włosków przez 20 lat potrzeba ok. 130 000 błysków. Modele G946E i G945E wyposażono w technologię kwarcową. Po 11 bezbolesnych zabiegach z depilatorami BaByliss włoski są usuwane na dwa do ośmiu lat, ale już po pierwszym użyciu pozbywamy się nawet 20 proc. owłosienia. Dodatkiem do urządzeń jest aplikacja Homelight Connected, czyli osobisty instruktor, który w jasny sposób podpowie, jak używać depilatorów BaByliss.

Epilacja IPL to metoda, która łączy ze sobą dwie rzeczy: brak bólu i skuteczność. Nie trzeba już zrywać z ciała lepkich plastrów lub często golić nóg. Usuwanie zbędnego owłosienia może być szybkie i przyjemne, a przede wszystkim długotrwałe.

dr Łukasz Preibisz

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany