UrodaFunkcje, które musi mieć dobra suszarka. Włosy będą piękniejsze

Funkcje, które musi mieć dobra suszarka. Włosy będą piękniejsze

Funkcje, które musi mieć dobra suszarka. Włosy będą piękniejsze
Źródło zdjęć: © iStock.com
Monika Zonenberg
22.03.2019 11:25, aktualizacja: 22.03.2019 13:19

Suszarka suszarce nierówna. Niektóre z nich posiadają opcje, które mają wpływ na kondycję naszych włosów, ich połysk i stan końcówek. Jeśli regularnie suszysz włosy, sprawdź, jaki model suszarki sprawi, że twoje włosy będą wyglądały o niebo lepiej.

Dobra suszarka to żadne wyzwanie

Choć mogłoby się wydawać, że parametry suszarki nie są zbyt ważne, to właśnie one decydują o tym, jak wyglądają nasze włosy. Suszarka ma na celu pozbycie się wody z kosmyków, która pozostała w nich po myciu. Nasze włosy będą gładkie i pięknie ułożone, jeśli wysuszymy je we właściwy sposób oraz użyjemy odpowiedniego modelu, korzystając w pełni z jego funkcji.

Jakość suszarki powinna być jak najwyższa, szczególnie jeśli często z niej korzystasz. Każda z nas ma inne przyzwyczajenia, niektóre kobiety myją włosy co 2-3 dni, inne nie wyobrażają sobie nie umyć ich codziennie. Sposób ich suszenia zależy również od długości i gęstości włosów, do których należy dobrać moc suszarki. Im większa, tym szybciej poradzi sobie nawet z bardzo obfitą czupryną, a to przyśpieszy szykowanie się do wyjścia.

Sprzęt profesjonalny jest czasem niebotycznie drogi, jednak w domowych warunkach zdecydowanie go nie potrzebujesz. Odradzamy także zakup tanich modeli turystycznych, które szybko mogą się popsuć i zawieźć w najmniej oczekiwanym momencie. Kluczem do sukcesu jest więc wybór czegoś w rozsądnej cenie oraz w preferowanym przez nas rozmiarze. Niektóre suszarki o dużej mocy potrafią mieć duże rozmiary, a to może powodować problem. Nie chcemy przecież, by nasza suszarka stała się przedmiotem, którego nie mamy gdzie przechowywać. To ważne by jeszcze przed zakupem zastanowić się, czy wybrany model zmieści się w szufladzie lub szafce, w której planujemy ją trzymać.

Obraz
© Shutterstock.com | shutterstock.com

Które funkcje są ważne?

Jedną z przydatnych funkcji suszarki jest regulator siły nawiewu. Większość modeli posiada przynajmniej dwa tryby, a te bardziej zaawansowane nawet 3 lub 4. Regulacja siły nawiewu to opcja, która przyda się podczas modelowania i wygładzania włosów na szczotce. Aby sam proces przebiegał jeszcze łatwiej i sprawniej, wybierz suszarkę, która posiada ustawienie temperatury powietrza. O ile może być wyższa, kiedy włosy są bardzo mokre, to kiedy modelujemy je, na przykład na szczotce, warto ochronić włosy i ją zmniejszyć.

Każdej z nas, która nawet odrobinę modeluje włosy, przyda się również przycisk zimnego powietrza. Często nie zwracamy na niego uwagi, jednak to właśnie zimne powietrze najlepiej utrwala kształt, który nadajemy fryzurze. Podkręcając dany kosmyk na szczotce, zanim go zdejmiemy, należy włączyć przycisk zimnego powietrza. Kształt kosmyka wtedy "zastygnie" i dłużej się utrzyma. Po rozczesaniu gorących jeszcze włosów cała fryzura od razu mogłaby się rozpaść.

Dwa w jednym. Wygładź i lekko podkręć włosy

Jeśli lubisz mieć ułożoną fryzurę, a nie przepadasz za godzinami spędzonymi w łazience, możesz wypróbować suszarko-lokówkę. To gwarancja uzyskania naturalnego efektu - wygładzonych i lekko podkręconych kosmyków. Wyciąganie włosów na szczotce jest pracochłonne, a dzięki temu gadżetowi zrobisz to dużo szybciej. Suszarko-lokówka nie pomoże ci ułożyć skomplikowanych fryzur i drobnych loczków, jednak podczas codziennej stylizacji włosów sprawdzi się idealnie. Po umyciu włosów wystarczy podsuszyć ich nasadę, a następnie każdy kosmyk suszyć już skręcony. Dwie czynności w jednym czasie - sprzęt idealny dla pań, które cenią swój czas.

Obraz
© iStock.com