GwiazdyAnna Jantar była blisko z Bogusławem Mecem. Co ich łączyło?

Anna Jantar była blisko z Bogusławem Mecem. Co ich łączyło?

Anna Jantar
Anna Jantar
Źródło zdjęć: © AKPA
Aneta Malinowska
21.12.2020 20:31, aktualizacja: 02.03.2022 23:11

40 lat temu na polskich listach przebojów królowała piosenka "Pozwolił nam los", którą Anna Jantar nagrała w duecie z Bogusławem Mecem. Artystów łączyła wtedy bliska relacja.

Anna Jantar i Bogusław Mec wiele razy spotykali się na różnego rodzaju festiwalach i koncertach. Nigdy nie kryli, że bardzo się lubią. Mało kto jednak wiedział jak niewiele dzieliło ich od zakochania się w sobie do szaleństwa.

Wielka przyjaźń Anny Jantar i Bogusława Meca

Wielka przyjaźń połączyła Annę Jantar i Bogusława Meca na początku lat 70-tych. Spotkali się na jednym z festiwali w Opolu. Piosenkarka była wtedy - co przyznała w jednym z wywiadów - pod wielkim wrażeniem kolegi po fachu. Zafascynował ją jego głos i wizerunek sceniczny.

Po występie zapytała, kto go stylizuje. Gdy okazało się, że Bogusław Mec jest absolwentem wydziału projektowania ubiorów łódzkiej Szkoły Sztuk Plastycznych i sam wymyśla sobie stroje, poprosiła, aby szczerze ocenił jej image.

- Bardzo liczyła się z moim zdaniem. Kiedy mówiłem, że wszystko jest w porządku, nie zmieniała niczego. Gdy coś mi nie pasowało, zakrywałem twarz ręką. To wystarczyło, by wiedziała, że coś się nie klei - wspominał piosenkarz na łamach książki Marioli Pryzwan "Bursztynowa dziewczyna".

Anna Jantar ufała Mecowi. Traktowała go podobno nie tylko jak najlepszego przyjaciela, ale też jak powiernika swoich tajemnic. W 1978 roku razem pojechali na koncerty we Włoszech. Właśnie wtedy wyznali sobie miłość.

- Powiedziałem jej, że ją kocham, a ona odwzajemniła mi się tym samym. Chodziło nam jednak o miłość przyjacielską, bez żadnych podtekstów – wspominał później w jednym z wywiadów Mec. - Rozumieliśmy się bez słów, nadawaliśmy na tych samych falach. Ale romans nie wchodził w grę - twierdził artysta.

"Pozwolił nam los" - wspólna piosenka Jantar i Meca

Podczas pobytu we Włoszech Jantar zaproponowała Mecowi, aby razem nagrali piosenkę. Przebój "Pozwolił nam los" nagrali w trzy godziny, po powrocie do Polski. Była to ostatnia piosenka, którą Anna Jantar zarejestrowała przed wylotem do USA, skąd nigdy już żywa nie wróciła. Piosenkarka zginęła w katastrofie samolotu lecącego z Nowego Jorku do Warszawy w marcu 1980 roku.

 Śmierć piosenkarki była dla Meca wielkim ciosem. Do końca życia wspominał Anię jako cudowną koleżankę, wspaniałą kobietę i człowieka o wielkim sercu.

- Cieszę się, że postawiliśmy na przyjaźń... - powiedział wiele lat po śmierci piosenkarki.

Bogusław Mec zmarł na białaczkę 11 marca 2012 roku - trzy dni przed 32. rocznicą tragicznej śmierci Anny Jantar.

Źródło artykułu:WP Kobieta