Blisko ludziNajdroższy ślub na świecie

Najdroższy ślub na świecie

Najdroższy ślub na świecie

19.11.2009 16:21, aktual.: 09.06.2010 06:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najdroższy ślub show businessu ostatnich 20 lat - domyślacie się, który to? Na czele listy najdroższych 20 ślubów przygotowanej przez magazyn "Forbes" znalazł się ten, który kosztował 3,5 mln dolarów i był to ślub... nie, nie zgadniecie.

Najdroższy ślub show businessu ostatnich 20 lat - domyślacie się, który to? Na czele listy najdroższych 20 ślubów przygotowanej przez magazyn "Forbes" znalazł się ten, który kosztował 3,5 mln dolarów i był to ślub... nie, nie zgadniecie.

 1. Liza Minelli i David Gest, rok 2002 - 3,5 mln dolarów. Nowy Jork, 500 gości (w tym Diana Ross, Lauren Bacall i Mia Farrow), pierwszy drużba - Michael Jackson, pierwsza druhna - Elizabeth Taylor. Śpiewał Tony Bennett z towarzyszeniem 60-osobowej orkiestry. Tort miał, bagatela, 12 pięter. Każdy z gości dostał prezent w satynowym pudełeczku z napisem "Liza and David 4 Ever". Rozwód nastąpił rok później.
 1. Paul McCartney i Heather Mills, rok 2002 - 3 mln dolarów. Choć to w Irlandii, tematem przewodnim ślubu były Indie, menu wegetariańskie, a gości (w tym Ringo Stara i Erika Claptona) bawiły hinduskie tancerki. Panna młoda szła do ołtarza przy dźwiękach piosenki "Heather" napisanej dla niej przez Paula. Koszty trwającego wciąż rozwodu już przewyższają koszty ślubu.
 1. Elizabeth Hurley i Arun Nayar, rok 2007 - 2,5 mln dolarów. Ceremonia dwuetapowa, w dwóch krajach i dwóch kulturach, w sumie osiem dni świętowania.
 1. Tom Cruise i Katie Holmes, rok 2006 - 2 mln dolarów. W scenerii XV-wiecznego włoskiego zamku panna młoda wystąpiła w jedwabnej sukni od Armaniego, a przybyli m.in. Will Smith, Jennifer Lopez i państwo Beckhamowie. Czekoladowy tort miał pięć pięter, pokryty był cały marcepanowymi różami. Pan młody śpiewał dla panny młodej coś w rodzaju serenady.
 1. Elizabeth Taylor i Larry Fortensky, rok 1991 (najdawniejszy ślub na liście) - 2 mln dolarów. Ósma ceremonia ślubna w życiu aktorki odbyła się na ranczu Neverland Michaela Jacksona. Panna młoda wystąpiła w jasnożółtej sukni od Valentino, a drużbą pana młodego (młodszego od wybranki o 20 lat) był fryzjer panny młodej. Przysięgi małżeńskie zagłuszały helikoptery z paparazzi. Gości zaproszono 150, w tym Nancy Reagan, Lizę Minnelli i Eddiego Murphy'ego. Rozwód nastąpił pięć lat później. 6. Christina Aguilera i Jordan Bratman, rok 2005 (2 mln dolarów). Ślub w Napa Valley w Kalifornii, a państwo młodzi zajęli chatkę-apartament za 3,5 tys. dolarów za noc z kominkiem i łaźnią na świeżym powietrzu. Do ślubu Cristina założyła długą suknię Christiana Lacroix w stylu hiszpańskim, na wesele (w namiocie przybranym różowymi różami i srebrnymi draperiami) przebrała się w mini. Gości było 150, wśród ich Sharon Stone.
 1. Elton John i David Furnish, rok 2005 - 1,5 mln dolarów. Ślub odbył się w pierwszym tygodniu po legalizacji związków homoseksualnych w Wielkiej Brytanii. Panowie wymienili diamentowe obrączki w tym samym urzędzie, w którym osiem miesięcy wcześniej pobrali się książę Karol i Camilla Parker Bowles. Na weselu zjawiło się 600 gości, przed urzędem czatowała podobna liczba paparazzi.
 1. Michael Douglas i Catherine Zeta-Jones, rok 2000 - 1,5 mln dolarów. Słynny nowojorski Plaza Hotel i 250 gości, którzy musieli okazać opatrzone hologramem zaproszenie (także Sean Connery, Jack Nicholson i Michael Caine nie zostali wpuszczeni "na gębę" - dobry paparazzo może się przebrać i za Nicholsona, czyż nie?). Panna młoda miała na sobie suknię projektu Lacroix z koronkami z Chantilly. Śpiewali Mick Hucknall i Bonnie Tyler.
 1. Tiger Woods i Elin Nordegren, rok 2004 - 1,5 mln dolarów. Supersekretny ślub odbył się w eksluzywnym ośrodku na Barbadosie, a dla zapewnienia prywatności wynajęto nie tylko cały ośrodek, ale i jedyną na wyspie firmę wynajmującą helikoptery. 120 gości, w tym Michael Jordan. Obrączki wymieniono w białej pagodzie udekorowanej różami, wesele zakończono fajerwerkami, a para młoda spędziła noc poślubną na jachcie pana młodego.
 1. Eddie Murphy i Nicole Mitchell, rok 1993 - 1,5 mln dolarów. W słynnym nowojorskim Plaza Hotel, którego sale balowe zyskały specjalny wystrój w bieli. Tren panny młodej liczył 12 stóp (zaledwie - patrz kolejne miejsca na liście). Liczba gości - 500, a wśród nich Bruce Willis, Demi Moore i Prince. Wszystkie kwiaty podarowane zostały pobliskiemu szpitalowi. A rozwód nastąpił w 2006.
 1. Pierce Brosnan i Keely Shaye Smith, rok 1993 - 1,5 mln dolarów. Główne atrakcje było miejsce (XIII-wieczny zamek w Irlandii) i sześciopiętrowy tort wzorowany na tym, jaki podano na weselu Johna F. Kennedy'ego i Jackie Onansis. Oraz lodowa rzeźba - kopia "Pocałunku" Rodina, która Keely podarowała mężowi. Imprezę zakończył pokaz fajerwerków.

12.* Madonna i Guy Ritchie*, rok 2000 - 1,5 mln dolarów. Wśród gości Gwyneth Paltrow, Rupert Everett i Sting. Panna młoda w sukni projektu Stelli McCartney, do której nałożyła tiarę z 1910 diamentami, noszoną niegdyś przez księżnę Monaco. Pan młody w kilcie, a córeczka młodej pary państwa młodych szła przed panną młodą do ołtarza boso.

 1. Donald Trump i Melania Knauss, rok 2005 - 1 mln dolarów. Suknia panny młodej pochodziła od Diora, uszyta została z 300 stóp satyny i zdobiona 1,5 tys. kryształków. Sam tren długości 15 stóp ważył 50 funtów. Do tańca grała 36-osobowa orkiestra, a wszystko odbyło się w Palm Beach na Florydzie.
 1. Tori Spelling i Charlie Shanian, rok 2004 - 1 mln dolarów. Ślub w stylu Wielkiego Gatsby'ego w posiadłości ojca Tori. Liczba gości: 400. Rozwód: 2006. 15. Brad Pitt i Jennifer Aniston, rok 2000 - 1 mln dolarów. Ślub został zawarty w posiadłości w Malibu, wśród 200 gości byli przyjaciele z Przyjaciół, Cameron Diaz i Salma Hayek. Panna młoda do białej sukni założyła sandałki od Blahnika. Do dekoracji użyto 50 tys. kwiatów tworząc "ogród zen". Impreza zakończyła się nad ranem pokazem sztucznych ogni, związek zakończył się zaś rozwodem w 2005.

16.* David i Victoria Beckham*, rok 1999 - 800 tys. dolarów. Tren panny młodej miał 20 stóp długości, a jej złota korona inkrustowana była diamentami. 250 gości (na zaproszeniu podano, że mają się ubrać na biało-czarno) bawił swym występem Elton John, a para młoda zasiadała na pokrytych purpurą tronach. Ceremonia i wesele odbyły się na zamku pod Dublinem, zakończyły się pokazem fajerwerków.

 1. Ashley Judd i Dario Franchitti, rok 2001 - 750 tys. dolarów. Sceneria: zamek w Szkocji, pan młody w kilcie, panna młoda w sukni bez pleców Armaniego. Wśród 100 gości koledzy pana młodego z toru Formuły 1 oraz Salma Hayek z Edem Nortonem.
 1. Mariah Carey i Tommy Mottola, rok 1993 - 500 tys. dolarów. Tren sukni panny młodej miał długość 27 stóp, a diadem wzorowany na tym, który na swoim ślubie nosiła księżna Diana. Pięć dziewczynek sypało kwiatki, a wśród 300 gości byli Bruce Springsteen, Barbra Streisand i Robert De Niro (rozwód w 1998).
 1. Marc Anthony i Dayanara Torres, rok 2002 - 200 tys. dolarów. Ślub piosenkarza i byłej Miss Universe był powtórzeniem sekretnego ślubu z Las Vegas, wcześniejszego o dwa lata. Wesele w ruinach fortu w stolicy Portoryko, 200 gości (rozwód w 2004).
 1. Nicole Kidman i Keith Urban, rok 2006 - 250 tys. dolarów. Neogotycka katedra na klifie, udekorowana czerwonymi kwiatami i tysiącami świec...

Sumy są szacunkowe, nie uwzględniają podróży poślubnych.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)