Blisko ludziOtylia Jędrzejczak ambasadorką akcji "Polskie Nadzieje Olimpijskie"

Otylia Jędrzejczak ambasadorką akcji "Polskie Nadzieje Olimpijskie"

Otylia Jędrzejczak ambasadorką akcji "Polskie Nadzieje Olimpijskie"
Źródło zdjęć: © materiały prasowe
24.11.2015 12:53, aktualizacja: 10.12.2015 13:01

Ruszyła akcja na rzecz programu "Polskie Nadzieje Olimpijskie". Ambasadorką akcji została mistrzyni olimpijska, świata i Europy, Otylia Jędrzejczak.

Ruszyła akcja na rzecz programu "Polskie Nadzieje Olimpijskie". Ambasadorką akcji została mistrzyni olimpijska, świata i Europy, Otylia Jędrzejczak.

"Polskie Nadzieje Olimpijskie" to program prowadzony przez Polską Fundację Olimpijską przy Polskim Komitecie Olimpijskim oraz Fundację Polsat, we współpracy z Procter & Gamble, Telewizją Polsat, PGNiG oraz Grey Group. W ciągu dwóch lat trwania programu, przekazano 22 granty na rzecz instytucji zajmujących się organizacją zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży w całej Polsce.

- Naszym celem jest wsparcie organizacji sportowych, które pomagają młodym sportowcom doskonalić ich umiejętności. Pragniemy inwestować w programy innowacyjne, inspirowane najnowocześniejszymi metodami szkolenia, które wspierają najbardziej utalentowaną polską młodzież w ich dążeniach na olimpijski szczyt - wyjaśnia Włodzimierz Kleniewski, dyrektor Polskiej Fundacji Olimpijskiej.

Ambasadorką akcji została Otylia Jędrzejczak, polska pływaczka, mistrzyni i dwukrotna srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich, mistrzyni świata i Europy, a także inicjatorka wielu programów na rzecz rozwoju sportowych talentów i propagowania sportu w Polsce. - Nawet największy talent bez dostępu do nowoczesnych systemów szkoleniowych i odpowiedniego zaplecza treningowego nie zapewni młodym sportowcom miejsca na olimpijskim podium. Dlatego programy takie jak ten zasługują na szczególną uwagę. Prosty mechanizm akcji (wystarczy kupić wybrane produkty w odpowiednim sklepie) pomoże nadziejom polskiego sportu, dzieciom najbardziej utalentowanym, w ich sportowym rozwoju, aby któregoś dnia mogły sięgnąć po medale - podkreśla Otylia Jędrzejczak.

Zgromadzone dzięki akcji fundusze, w postaci grantów, zostaną przekazane na rzecz organizacji, które zgłosiły się do trwającej obecnie edycji programu "Polskie Nadzieje Olimpijskie".

Źródło artykułu:Informacja prasowa