Trwa ładowanie...
del5k5e

Spotkania edukacyjne dla młodzieży w ramach programu „Młoda i Zdrowa”.

Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości wraz z marką Bella przygotowała w 2014 roku specjalny cykl 15 spotkań edukacyjnych przeznaczonych dla młodzieży w ramach programu „Młoda i Zdrowa”. Łączy on elementy nauki przekazywanej w przystępny i ciekawy sposób z popularyzacją wiedzy na temat chorób ginekologicznych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na raka szyjki macicy i kształtowaniem postaw prozdrowotnych.
Share
del5k5e

Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości wraz z marką Bella przygotowała w 2014 roku specjalny cykl 15 spotkań edukacyjnych przeznaczonych dla młodzieży w ramach programu „Młoda i Zdrowa”. Łączy on elementy nauki przekazywanej w przystępny i ciekawy sposób z popularyzacją wiedzy na temat chorób ginekologicznych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na raka szyjki macicy i kształtowaniem postaw prozdrowotnych. Program „Młoda i Zdrowa” jest doskonałym uzupełnieniem zajęć z zakresu biologii, lekcji wychowawczych czy wychowania do życia w rodzinie.

Misja Kwiatu Kobiecości

Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości została założona przez Idę Karpińską, która w czasie leczenia spotkała się z bardzo wieloma mitami na temat raka szyjki macicy. Zauważyła ona, że tematyka chorób ginekologicznych jest często pomijana. Postanowiła walczyć ze stereotypami i założyła Organizację, która przypomina kobietom o regularnym wykonywaniu cytologii, gdyż RSM wcześnie wykryty jest w 100% wyleczalny. Dlatego tegoroczne hasło Młodej i Zdrowej brzmi: „Piękno i Zdrowie na 100%”.

del5k5e

Ida Karpińska stworzyła także szereg innych programów edukacyjnych przeznaczonych dla kobiet w różnym wieku. Jednak, zgodnie z celem Kwiatu Kobiecości, jakim jest budowanie świadomości, bardzo ważne są dla niej młode kobiety oraz poczucie odpowiedzialności za ich zdrowie. Dlatego buduje ich świadomość na temat konieczności profilaktyki ginekologicznej, aby wykształcić w nich nawyk regularnych wizyt ginekologicznych.

Młoda i Zdrowa – cel programu

- Aspekt edukacyjny, co podkreślają wszyscy specjaliści z zakresu ginekologii onkologicznej, jest niezwykle cennym ogniwem profilaktyki. Dzięki takim spotkaniom młode dziewczynki i chłopcy zyskują świadomość na temat własnego ciała, zdrowia i uczą się, w jaki sposób o nie dbać. – mówi Ida Karpińska, prezes i założycielka Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości o programie. W czasie spotkań z młodzieżą poruszamy także niezwykle ważny aspekt zakażenia wirusem HPV, który dotyczy obu płci. Stworzyłam ten program, gdyż chcę uchronić młode kobiety przed tym co mnie spotkało i pokazać im, że proste badanie może uratować im życie, a dorastającym chłopcom o tym, że nie mogą zapominać o swoich partnerkach.

Program MŁODA I ZDROWA został zainicjowany przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości w 2007 roku. Jest on odpowiedzią na potrzeby kształtowania świadomości młodzieży dotyczącej postrzegania własnego zdrowia. Celem spotkań jest wykształcenie świadomości na temat profilaktyki zdrowotnej. W ciągu 8 lat Kwiat Kobiecości we współpracy z poszczególnymi samorządami zorganizował 62 spotkania i dotarł aż do 15 000 dziewcząt i chłopców. Program ten obejmuje swym zasięgiem młodzież w wieku 12 – 19 lat.

del5k5e

Młoda i Zdrowa składa się z trzech części. Rozpoczyna się filmem o kobietach, które chorowały na raka szyjki macicy. Następnie Ida Karpińska opowiada o swoich doświadczeniach związanych z chorobą i powodach założenia Organizacji. Dalsza część spotkania opiera się na prelekcji personelu medycznego.

Partnerem akcji zostały Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych - producent wkładek higienicznych Bella Panty Intima – jedynych supercienkich wkładek higienicznych, pokrytych 100% bawełną. Dzięki Partnerstwu marki Bella Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości przeprowadzi 15 akcji edukacyjnych w 2014 roku, które swoim zasięgiem obejmą całą Polskę. Decyzja o podjęciu współpracy z marką Bella miała dla nas komplementarne znaczenie i została dokładnie przemyślana - mówi Ida Karpińska, prezes i założycielka Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości. Jako Organizacja zajmująca się kształtowaniem świadomości młodych dziewczynek postanowiłyśmy złożyć propozycję współpracy TZMO SA, ponieważ z czystym sumieniem i pełną świadomością bierzemy odpowiedzialność za rekomendację tych produktów. W naszej opinii Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych są najlepszym producentem środków higienicznych, których stosowanie nie zagraża zdrowiu dziewczynek, a jednocześnie gwarantuje poczucie komfortu i najwyższą
dbałość o zdrowie. Cieszymy się, że rekomendujemy produkt, który spełnia najwyższe standardy.

del5k5e

Podziel się opinią

Share
del5k5e
del5k5e