ModaTen model stanika świetnie podtrzyma i pięknie wyeksponuje biust

Ten model stanika świetnie podtrzyma i pięknie wyeksponuje biust

Ten model stanika świetnie podtrzyma i pięknie wyeksponuje biust
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Dobrze dobrany rozmiar miseczki czy obwód biustonosza to nie wszystko. Musi on mieć również odpowiednią konstrukcję dopasowaną do piersi, naszego indywidualnego kształtu oraz noszonych ubrań. Dziś bierzemy pod lupę biustonosz balkonowy. Co to takiego?

Idealnie dobrany stanik pod względem rozmiaru i kroju to podstawa udanej stylizacji. Bo co z tego, że uda nam się kupić idealną sukienkę czy t-shirt, skoro pod ubraniem nasza figura nie będzie się odpowiednio prezentować? Rodzaj kroju biustonosza często zależy od okazji. Inne modele zakładamy na spotkanie biznesowe, a jeszcze inne na zajęcia fitness czy romantyczną randkę. W zależności od potrzeb mamy różne modele biustonoszy – w tym balkonowe. Co je wyróżnia?

Jak rozpoznać balkonetkę?

Balkonetka charakteryzuje się tym że ma zabudowaną miseczkę która zakrywa pierś w ok. 3/4 jej wielkości. Miseczki są skrojone z trzech części, a mostek biustonosza, czyli złączenie pomiędzy miseczkami, jest wysoko zabudowany. Biustonosz o takim kroju zapewnia duży stopień podtrzymania piersi. Podnosi je i zaokrągla, a nawet można powiedzieć, że "zbiera je" do przodu, jednocześnie nadając im naturalny kształt. Jest również świetny do bluzek i sukienek z okrągłym lub kwadratowym dekoltem. Ten model stanika sprawdza się także w przypadku większych biustów.

Oprócz miseczek warto również zwrócić uwagę na krój ramiączek. W balkonetkach są one rozstawione dość szeroko. Jest to celowy zabieg, dzięki któremu dekolt jest odpowiednio wyeksponowany, a bielizna skrzętnie ukryta. Z tego powodu balkonetki często są nazywane stanikami idealnymi na co dzień. Pasują praktycznie do każdego dekoltu, z wyjątkiem tych zbyt mocno wyciętych. Chcą dodać naszej stylizacji odrobiny seksapilu, możemy delikatnie odsłonić skrawek efektownej koronki – w ten sposób uzyskamy bardziej zmysłowy efekt.

Wybór biustonosza balkonowego

Zabudowane balkonetki to doskonała propozycja dla kobiet, które mają większy biust. Nie znaczy to jednak, że tego typu staników nie mogą nosić panie o mniejszych piersiach – w tym przypadku polecamy bardziej otwarte konstrukcje. Jeśli chodzi o materiał, warto postawić na delikatną koronkę, np. przeplataną połyskującą nitką. Miseczki mogą być usztywniane miękką pianką składającą się z kilku części połączonych szwami. Wtedy kształt miseczek sprawi, że dekolt będzie wyeksponowany, a piersi idealnie podtrzymane i zaokrąglone. Wiele pań ma asymetryczne piersi, ale można to skorygować wkładką push-up, która znajduje się w wewnętrznej kieszonce miseczki. Aby biustonosz dobrze wyglądał nie tylko z przodu, ale również na plecach, powinien być wykonany z siateczki odpornej na rozciąganie.