Jak często można pić zieloną herbatę?

Duda-Gmurczyk Elżbieta / 03.10.2007
 
 AAA
Uwielbiam zieloną herbatę, ile max. mogę jej pić dziennie? SŁyszałam, że nie można przesadzać i należy robić przerwy? To prawda? Jakie ma pozytywne i negatywne skutki dla naszego organizmu? Dziękuję za odp. Pozdrawiam ciepło.
Zielona herbata, podobnie jak kawa ale także np czekolada zawiera w swoim składzie m. in. kofeinę- która w nadmiarze może mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Przypuszcza się że sprzyja występowaniu osteoporozy, chorób układu krążenia, a nawet nowotworom. Badania jednak są ciągle prowadzone i jednoznacznie nie dowodzą tym przypuszczeniom. Właściwości korzystne picia herbaty wynikają z tego że zawiera ona antyoksydanty- którym przypisuje się właściwości zapobiegania wymienionym chorobom. Właściwa dzienna dawka kofeiny to 300mg, natomiast szklanka herbaty zawiera ok 50mg tego składnika.

Elżbieta Duda

www.setpoint.pl
Znajdź z nami swój punkt równowagi!
Publikowane w Serwisie porady ekspertów mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego specjalistę w wyniku bezpośredniej konsultacji. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść porad ekspertów oraz za jakiekolwiek szkody użytkowników powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez użytkowników do treści porady.

Wyślij pytanie do eksperta

oceń
tak 4 100%
nie 0 0%

Galerie


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Twoja historia

opisz swoją historię

Horoskop

wybierz znak zodiaku wybierz znak zodiaku
Ryby Wodnik Koziorożec Strzelec Skorpion Waga Panna Lew Rak Bliźnięta Byk Baran

\\ codzienny 27.05.2015

Ryby 20.02-20.03

Szykuje się wspaniała niespodzianka - niezapowiedziani goście bądź wyjazd w nieznane. Ciesz się chwilą, nie szukaj dziury w całym. Nowe znajomości będą przelotne, ale interesujące. Rodzinne obowiązki mogą wydać się nudne. Bliscy zauważą, że trzeba Ci pomóc. Z pieniędzmi krucho.

\\ codzienny 27.05.2015

Wodnik 21.01-19.02

W sprawach osobistych zdaj się na intuicję. Nie wszystko złoto, co się świeci. Nie prowokuj konfliktów z Koziorożcem, może się to dla Ciebie źle skończyć. Masz wspaniałe pomysły, jedynie boisz się je zrealizować. Ogranicz wydatki do minimum, pieniądze przydadzą się na wakacje.

\\ codzienny 27.05.2015

Koziorożec 22.12-20.01

Okaż Wodnikowi serdeczność, a świat nabierze kolorów. Ciekawe spotkania, dobra zabawa. Warto pilnować spraw w pracy, gdy inni odpoczywają. Wysiłek przełoży się na konkretne pieniądze. Negatywne nastawienie do rodziny nie przyniesie poprawy stosunków. Zdobądź się na wspaniałomyślność.

\\ codzienny 27.05.2015

Strzelec 23.11-21.12

Nie bój się uczuć. Dzisiaj masz dobry czas na nawiązanie nowych znajomości lub utrwalenie starych. Przyjaciele będą kręcić nosem, ponieważ zapomnisz o ich święcie. Warto zajrzeć do kalendarza. Dobry okres w pracy - spokojny, ale ciekawy. Nie denerwuj się, nie zawsze trzeba postawić na swoim.

\\ codzienny 27.05.2015

Skorpion 24.10-22.11

Wyjazd kogoś bliskiego będzie Ci na rękę. Odpoczniesz od obowiązków domowych. Odezwą się przyjaciele. Nie bądź egoistą i pomóż znajomym w problemach. W pracy nieoczekiwane zmiany. Jeszcze nie wiesz, czy okażą się korzystne - nie ciesz się na wyrost. Zdecyduj się na rozmowę z Panną, wskazana delikatność.

\\ codzienny 27.05.2015

Waga 23.09-23.10

Rano panuj nad sobą i nie rozpoczynaj ważnych rozmów. Poznasz kogoś. Wasza przyjaźń przetrwa próbę czasu. W pracy masz szansę bycia docenionym przez kogoś ważnego. Wiązać się to będzie z nowymi obowiązkami, ale i lepszą płacą. Niedostępna Ryba wcale nie jest taka niedostępna.

\\ codzienny 27.05.2015

Panna 24.08-22.09

Wymkniesz się spod skrzydeł opiekuńczej rodziny. Poznasz ciekawych ludzi, może nawet zaszalejesz i nawiążesz romans. Potem dopadnie Cię jednak zły nastrój i wszystko wyda się bez sensu. Przeczekaj to w pracy, gdzie ostatnio spokojnie i bez niespodzianek. Uważaj na Skorpiona, będzie plotkować.

\\ codzienny 27.05.2015

Lew 23.07-23.08

Życie towarzyskie ograniczyłeś do spraw służbowych. Musisz zmienić otoczenie. Miło spędzony czas zaowocuje ciekawą propozycją współpracy. W weekend rodzinne spotkania, spacery. Dobry czas na wyjaśnienie nieporozumień ze Strzelcem. Rak oczekuje Twojej pomocy.

\\ codzienny 27.05.2015

Rak 22.06-22.07

Potrzebujesz odpoczynku. Warto zastanowić się nad wyjazdem, jeżeli jeszcze o tym nie pomyślałeś. Ciesz się towarzystwem bliskich osób, nowe znajomości nie zawsze są interesujące. W pracy ktoś będzie próbował narzucić Ci swoją wolę. Ustąp dla dobra współpracy. Kiedyś ustąpią Tobie.

\\ codzienny 27.05.2015

Bliźnięta 21.05-21.06

Ten tydzień poświęć sprawom zawodowym. Sytuacja wymaga Twojej obecności, więc odpoczynek musisz odłożyć. Za to potem pławić się będziesz w słodkim lenistwie. Pretensje bliskich, że poświęcasz im za mało czasu, są tylko w części uzasadnione. Nie bądź niewolnikiem rodziny, czasami warto zadbać tylko o siebie.

\\ codzienny 27.05.2015

Byk 21.04-20.05

Nie ulegaj nastrojom. Fochy nie pomogą w pozyskaniu przyjaciół. Krótki wyjazd doda Ci sił. Przyszedł czas nowych obowiązków, więc parę dni wolnego wyjdzie Ci na dobre. Przyjaciele podsuną Ci kilka ciekawych pomysłów. Nie wykorzystuj od razu wszystkich. Podobnie z pieniędzmi. To, że teraz masz ich więcej, nie oznacza, że zawsze tak będzie.

\\ codzienny 27.05.2015

Baran 21.03-20.04

Bliscy będą Cię denerwować. Nie odgrywaj się na znajomych i rodzinie. To tylko przemęczenie. Być może czeka Cię nowa miłość lub fascynacja. Nie wiąż z nią większych nadziei, zainwestuj w starych przyjaciół. Oni nigdy Cię nie zawiodą. Rozmowa z Panną nie będzie łatwa.
inne horoskopy tygodniowy miesięczny