GwiazdyDlaczego singielki polują na żonatych?

Dlaczego singielki polują na żonatych?

Dlaczego singielki polują na żonatych?
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
16.04.2012 08:37, aktualizacja: 17.04.2012 06:58

Widok obrączki na palcu interesującego mężczyzny nie zawsze sprawia, że odwracamy się na pięcie. Złoty krążek, zamiast odstraszać, coraz częściej działa na samotne kobiety jak magnes. Dlaczego wolne kobiety polują na żonatych mężczyzn? Sprawdzili to naukowcy.

Widok obrączki na palcu interesującego mężczyzny nie zawsze sprawia, że odwracamy się na pięcie. Złoty krążek, zamiast odstraszać, coraz częściej działa na samotne kobiety jak magnes. Dlaczego wolne kobiety polują na żonatych mężczyzn? Sprawdzili to naukowcy.

Polowanie na zajętego mężczyznę to coraz popularniejsza praktyka. Obrączka nie jest już przeszkodą. Co więcej - to znak, że dany facet został "przetestowany", jest sprawdzony i zdolny do związku. Czemu więc nie spróbować go usidlić?

Potwierdza to badanie przeprowadzone przez naukowców z z Uniwersytetu Oklahoma. Stu kobietom pokazano zdjęcia mężczyzn, do których dołączone były krótkie opisy. Panie musiały przejrzeć profile i powiedzieć, którzy mężczyźni wydali im się interesujący na tyle, że mogłyby się z nimi związać. Opisy zawierały oczywiście kluczową informację o stanie cywilnym.

Kobiety uznały, że bardziej atrakcyjnie są ci panowie, którzy znajdują się w związku. Powodzenie zajętego mężczyzny wzrastało nawet czterokrotnie! Dotyczyło to jednak wyłącznie singielek - panie zamężne zdecydowanie bardziej interesowały się osobami wolnymi.

Mężczyźni zostali poddani bardzo podobnemu eksperymentowi. Okazało się, że szczególnie interesują się kobietami, które są singielkami.

Dlaczego zatem samotne kobiety tak bardzo koncentrowały się na żonatych? Jak tłumaczą naukowcy, zajęty mężczyzna wydaje się dobrym materiałem na partnera, bo został już "sprawdzony" przez inną kobietę. Udowodnił, że potrafi się zaangażować i związać na dłużej. Co więcej - z pewnością został już nauczony dbania o higienę, uważnego słuchania oraz... znoszenia babskich humorów. Wszystko to sprawia, że jest tak bardzo atrakcyjny.

Warto jednak pamiętać, że związek z "żonatym" to relacja trudna, często chwilowa, bez perspektyw na trwałość i wspólną przyszłość. To ryzykowne przedsięwzięcie, w którym - w efekcie - stracić mogą wszystkie strony tego dziwnego układu. Dlaczego więc tyle kobiet decyduje się na tę niebezpieczną zabawę? Jak przekonują naukowcy, są to głównie te panie, które boją się zaangażowania i prawdziwej bliskości, a związek z zajętym mężczyzną daje gwarancję "wolności". (pho/sr)

POLECAMY: