Wdowi garb - przypadłość wielu kobiet. Skuteczny i banalny sposób, jak mu zaradzić

Jaki biustonosz odciąży plecy.
Jaki biustonosz odciąży plecy.
Źródło zdjęć: © unsplash

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele kobiet mających obfity biust skarży się na ból pleców. Poza korygowaniem postawy i korzystaniem z fizjoterapii, ważnym elementem jest noszenie odpowiedniego stanika. Oto, czym się kierować przy jego wyborze.

Wielu osobom nie obecne jest określenie: wdowi garb. To nic innego, jak brak równowagi w napięciu mięśni górnego tułowia i pleców. Charakterystycznym objawem jest wada postawy, a zwłaszcza zaokrąglone plecy i głowa wysunięta do przodu. Uważa się, że wdowi garb mają najczęściej kobiety o dużym biuście. Ciężar z przodu ciała powoduje pochylenie do przodu, a tym samym nieprawidłową postawę. Czy można temu jakoś zaradzić?

Noś dobrej jakości biustonosz

Właściwa bielizna potrafi nie tylko podkreślić nasze atuty unieść piersi do góry, ale również odciążyć plecy. Dzięki temu łatwiej jest nam utrzymać prawidłową posturę. Jak zatem wybrać stanik?

Po pierwsze trzeba dopasować obwód biustonosza do obwodu w talii. Jeżeli jest zbyt ciasno, może to wpływać na dyskomfort noszenia, a tym samym nieprawidłową postawę pleców. Z kolei zbyt luźny obwód biustonosza sprawia, że piersi nie są prawidłowo podtrzymywane i mogą ciążyć sylwetkę do dołu. Oprócz tego ważna jest wielkość miseczek. Powinny one wypełniać całą pierś. W dolnej części mogą być dodatkowo wzmocnione pianką.

Aby ustalić zarówno obwód biustonosza, jak i wielkość miseczek, warto zmierzyć centymetrem swój obwód w biuście i talii, a następnie sprawdzić tabelę rozmiarów. Jeżeli mamy kłopot z prawidłową miarą i dobraniem biustonosza, warto korzystać z usług doświadczonej brafitterki.

Wybierając biustonosz do dużych piersi, koniecznie zwróćmy także uwagę na ramiączka. Powinny być szerokie i mieć miękkie podszycie, co zwiększa komfort podczas noszenia. Unikajmy modeli tylko z jednym zapięciem – niech to będą minimum trzy haftki. Ostatnią rzeczą jest jakość biustonosza. Wybierajmy te ze sprawdzonych sklepów bieliźniarskich.

Eksponuj swą pewność siebie

Zwykle nie zwracamy na to uwagi, ale problem z dużym biustem może mieć też źródła psychologiczne, które wpływają na naszą postawę. Kiedy się czegoś wstydzimy, nasza sylwetka automatycznie się zamyka i idzie w dół. Wiele kobiet zamiast eksponować swój duży biust, stara się go ukryć. Zupełnie niepotrzebnie. Zupełnie niepotrzebnie. Każda z nas ma odmienną budowę ciała i jest to całkowicie naturalne.

Jeżeli z jakichś powodów założymy, że biust jest niewłaściwy, zaczniemy budować negatywny obraz swojej osoby. Pojawią się nowe kompleksy, a wraz z nimi niska samoocena. Starajmy się do tego nie dopuścić. Myślmy o sobie pozytywnie, a jeśli to nie pomoże – zapiszmy się na jogę, stretching lub skorzystajmy z fizjoterapii. Gdy zadbamy o właściwą postawę, to również poprawi nasze samopoczucie psychiczne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także