Trwa ładowanie...

Zarabiają 100 tys. zł rocznie i nie stać ich na wakacje. "Chcę pasa zacisnąć, bo kasa idzie jak woda"

– Jako małżeństwo zarabiamy 100 tys. zł rocznie – wyznała Ala i zaczęła zastanawiać się nad tym, jak radzą sobie inne rodziny z takimi zarobkami. Choć wydawać by się mogło, że to niemało, Ala nie ma żadnych oszczędności.
Share
Zarobki nie pozwalają im na to, żeby mieć oszczędności
Zarobki nie pozwalają im na to, żeby mieć oszczędnościŹródło: iStock.com
d9386ul

Ala na forum WP Kafeteria zapytała innych rodziców, ile miesięcznie wydają na życie i czy stać ich na wakacje oraz czy są w stanie odłożyć z pensji oszczędności.

Jak utrzymać 4-osobową rodzinę? Ala nie wie, jak sobie poradzić

Ala wyznała, że jej rodzina wkrótce się powiększy – kobieta i jej mąż mają na razie jedno dziecko. Obecnie ich zarobki wynoszą około 100 tys. zł rocznie. – Mam wrażenie, że te pieniądze gdzieś nam uciekają. Nie mamy żadnych oszczędności, jeździmy na skromne wakacje – napisała.

Ala nie wie, na co ona i jej mąż wydali pieniądze w zeszłym roku. – Fakt, że bardzo dużo wydajemy na jedzenie, ale nie chce mi się wierzyć, że wszystko przejedliśmy – zastanawia się.

d9386ul

W tym roku kobieta postanowiła bardziej pilnować wydatków. Z dwóch pensji 5 tys. zł przeznaczy na życie, w tym 2500 zł na jedzenie, czyli 500 zł tygodniowo. Resztę natomiast planuje wydać na rachunki, benzynę, niespodziewane wydatki typu leki czy ubrania.

– Chcę trochę pasa zacisnąć, bo kasa idzie u nas jak woda – żali się. Jednak według jednej z użytkowniczek 5 tys. zł w tej sytuacji to bardzo skromnie. Forumowiczka zwróciła uwagę również na to, że rodzina powinna mieć budżet na wyjście z dziećmi do kina i inne dodatkowe potrzeby.

Inna kobieta doradziła jej, żeby zbierała wszystkie paragony i zapisywała w notesie na co i ile wydaje. – Po miesiącu spisz, ile poszło na słodycze, ile na gazowane napoje, ile piwo, fryzjera, kosmetyczkę itd. – poleciła.

– Jak się ma obraz tego, co się kupuje, dopiero można powiedzieć, ile się rozwaliło niepotrzebnie. U mnie zakupy na 4 osoby to jakieś 2200 zł miesięcznie – wyznała.

d9386ul

Zobacz także: Praca z domu. Niektórzy wpadają w pułapkę

Zobacz także: Oskarżenia o molestowanie. Trudno uwierzyć, co mogą zrobić skłóceni partnerzy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d9386ul

Podziel się opinią

Share
d9386ul
d9386ul