Blisko ludziFerie 2021 – nowe obostrzenia. Rodzice i dzieci mogą nie być zachwyceni

Ferie 2021 – nowe obostrzenia. Rodzice i dzieci mogą nie być zachwyceni

Ferie 2021 - dzieci zostają w domach
Ferie 2021 - dzieci zostają w domach
Źródło zdjęć: © 123RF
Agnieszka Mazur-Puchała
17.12.2020 15:28, aktualizacja: 02.03.2022 21:55

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił właśnie nową listę obostrzeń w ramach kwarantanny narodowej. W okresie ferii zimowych przemieszczanie się dzieci zostało poważnie ograniczone. Uczniowie klas I – IV w ciągu dnia mogą przemieszczać się tylko z opiekunem, by dotrzeć na półkolonie. Samodzielne wychodzenie z domu młodzieży poniżej 16. roku życia od 8 do 16 jest zakazane.

17 grudnia minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił narodową kwarantannę od 28 grudnia do 17 stycznia. Ograniczenia obejmują więc również okres ferii zimowych, które w tym roku wypadają w tym samym terminie dla dzieci z całej Polski.

Ograniczenia dotyczące ferii zimowych – nowe zasady

W tym roku dzieci w czasie ferii zimowych siedzą w domach. Jedynym odstępstwem od tej reguły są półkolonie organizowane dla uczniów klas I – IV. Oni mogą brać udział w półkoloniach, jednak pod warunkiem, że będą na nie odprowadzani przez pełnoletnich opiekunów.

Od godziny 8 do 16 zakazane jest samodzielne wychodzenie z domu dzieci i młodzieży poniżej 16. roku życia.

Minister zdrowia tłumaczy wprowadzenie obostrzeń ryzykiem trzeciej fali pandemii koronawirusa. Jak mówił podczas konferencji, oznaczałaby ona brak wydolności polskiej służby zdrowia.

Źródło artykułu:WP Kobieta