GwiazdyWłóż kostkę mydła pod prześcieradło. Od razu poczujesz ulgę

Włóż kostkę mydła pod prześcieradło. Od razu poczujesz ulgę

Włóż kostkę mydła pod prześcieradło. Od razu poczujesz ulgę
Źródło zdjęć: © WP.PL
10.06.2019 16:07, aktualizacja: 10.06.2019 23:15

Kostka mydła pod prześcieradłem – ten niekonwencjonalny sposób walki ze skurczami i zespołem niespokojnych nóg jest stary świat. A przynajmniej jak nasze babcie i prababcie. Chcesz pozbyć się uciążliwych dolegliwości? Włóż kostkę mydła do łóżka i czekaj na efekty!

Sposób na skurcze: włóż kostkę mydła pod prześcieradło

Cierpisz z powodu uciążliwych skurczów, które nie pozwalają ci w nocy zasnąć lub wybudzają cię ze snu? A może nie możesz sobie poradzić z nawrotami zespołu niespokojnych nóg? Choć nie ma naukowych dowodów, by kostka mydła włożona między materac a prześcieradło przyniosła ulgę, doświadczenie naszych babć i prababć nie pozostawia wątpliwości, że to metoda, którą warto wypróbować.

Wiele osób przekonuje, że włożenie kostki mydła pod prześcieradło jest gwarancją spokojnego snu, bez objawów zespołu niespokojnych nóg i skurczów. Za skutecznością tej metody nie stoi żadna naukowa teoria. Jej zwolennicy wierzą, że to olejki zapachowe uwalniające się z mydła pomagają w przypadku skurczów i zespołu niespokojnych nóg. Inni wiedzą, że to placebo, nie zamierzają jednak wyjmować mydła spod prześcieradła.

Wielu osobom ten sposób radzenia sobie z nocnymi skurczam i zespołem niespokojnych nóg może wydać się dziwaczny. Choć trik z mydłem nie zastąpi wizyty u specjalisty, warto go wypróbować. Skoro nasze babcie znają go od lat – i bardzo sobie chwalą – dlaczego by nie skorzystać? Nic nie tracimy – no może poza tymi dwoma złotymi, które musimy wydać na kostkę mydła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta