Jak podróżujemy?

Jak podróżujemy?

21.08.2007 11:08, aktual.: 25.06.2010 14:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samochodem, samolotem, promem, autobusem czy pociągiem? Każdy z nas podróżuje tak jak lubi i jak mu wygodnie. Jedni mają chorobę lokomocyjną, drugich ogarnia obsesyjny strach przed lataniem, inni panicznie boją się wody, a jeszcze inni złodziei. Na szczęście możemy wybierać spośród wielu środków transportu.

Samochodem, samolotem, promem, autobusem czy pociągiem? Każdy z nas podróżuje tak jak lubi i jak mu wygodnie. Jedni mają chorobę lokomocyjną, drugich ogarnia obsesyjny strach przed lataniem, inni panicznie boją się wody, a jeszcze inni złodziei. Na szczęście możemy wybierać spośród wielu środków transportu. A wyjeżdżać (czy to blisko czy to daleko) nie tylko lubimy, ale czasami również po prostu musimy. Dlatego przed każdą podróżą warto rozpatrzyć wszystkie „za i przeciw” środka transportu, który akurat zamierzamy wybrać.

Samolot

Współcześnie najszybsza i coraz bardziej popularna forma transportu. Jeśli tylko przejdziemy odprawę celną (wylejemy płyny, wyrzucimy pilniczki do paznokci i zdejmiemy metalowy pasek od spodni), ktoś sprawdzi i prześwietli nasz bagaż główny i podręczny to czekają nas same przyjemne chwile w niebiosach. Tanie linie lotnicze oferują swoim klientom bardzo atrakcyjne ceny biletów (dzięki temu możemy za naprawdę małe pieniądze podróżować po całej Europie). Jednakże nie zapewniają one posiłków podczas lotu („coś kosztem czegoś”). Ceny drobnych przekąsek, słodyczy i napojów na pokładzie samolotu są bardzo wysokie, więc najlepiej zaopatrzyć się w swój własny prowiant.

Samochód

Przed wyjazdem w podróż trzeba przede wszystkim sprawdzić jego stan techniczny. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami niezawodnego i sprawdzonego auta, wówczas śmiało możemy planować nawet najdłuższą trasę. Podróż samochodem jest niezwykle wygodna pod tym względem, że nie jesteśmy od nikogo uzależnieni. Zatrzymujemy się tam gdzie chcemy i w razie potrzeby możemy nawet zmienić trasę podróży. Oprócz dobrego kierowcy bardzo przydaje się w drodze także dobry pilot, który z palcem na mapie będzie kierował całą wyprawą.

Prom

Jeśli nie boimy się wody to jest to bardzo przyjemny środek transportu. Niesamowite widoki, leciutko kołyszące fale oraz wiatr we włosach po wyjściu na otwartą przestrzeń na pokładzie. Najczęściej wybieramy podróż promem jeśli chcemy dostać się wraz z autem na jakąś wyspę. Wówczas jest to także bardzo dobra forma relaksu podczas długiej i męczącej jazdy samochodem.

Jeśli lubimy jeździć samochodem, a nie chcemy go prowadzić to autobus wydaje się najlepszym i wręcz idealnym rozwiązaniem. Przed wyjazdem należy jednak zwrócić uwagę na to czy pojazd jest sprawny technicznie, czy ma klimatyzację, toaletę, wygodne siedzenia oraz bufet z kawą i herbatą. Podczas podróży czas będą umilały nam puszczane na ekranie telewizorków filmy (najczęściej komedie romantyczne) i zmieniające się jak w kalejdoskopie widoki zza okna.

Pociąg

Brudne toalety i kieszonkowcy powinny odstraszać, ale znajdują także swoich zwolenników. Szczególne popularne są wśród licealistów, którzy nie mają jeszcze prawa jazdy a bardzo chcą wraz ze znajomymi wyjechać na wakacje czy ferie nad morze czy w góry. W taką podróż najlepiej zabrać ze sobą dobrą książkę lub odtwarzacz mp3. Należy również być wyjątkowo czujnym i uważnym. Żaden kieszonkowiec bowiem nie ma wypisane na twarzy drukowanymi literami słowa „złodziej”. Zazwyczaj są nimi normalnie wyglądający, zwyczajni i niczym niewyróżniający się z tłumu ludzie (zarówno kobiety jak i mężczyźni).

Od czasu kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej zaczęliśmy dużo więcej podróżować. Są to zarówno wyjazdy turystyczne jak i zarobkowe. Biura turystyczne (dzięki konkurencji, jaka pojawiła się ostatnio na rynku) oferują coraz niższe ceny biletów i wczasów. Warto więc z owych propozycji korzystać. Pamiętajmy, że człowiek wypoczęty to człowiek zadowolony. A z przemęczonego pracownika żaden szef nie będzie nigdy zadowolony. Podobnie z życiem rodzinnym.

Jeśli więc mamy tylko taką możliwość to podróżujmy, wyjeżdżajmy, zwiedzajmy świat i odkrywajmy nowe miejsca. Pamiętajmy, że mamy tylko jedno życie i warto zobaczyć jak najwięcej z tego świata, w którym przyszło nam żyć.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)