GwiazdyJakiego kochanka szukają kobiety?

Jakiego kochanka szukają kobiety?

Jakiego kochanka szukają kobiety?
Źródło zdjęć: © 123RF

11.07.2013 14:06, aktual.: 19.07.2013 13:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kobiety coraz częściej zdradzają swoich partnerów. Jak wynika z najnowszych badań, przeprowadzonych w USA, jedna na sześć pań ma za sobą ognisty romans. Tych, które w obliczu problemów małżeńskich marzą o zafundowaniu sobie skoku w bok, jest na pewno znacznie więcej.

Kobiety coraz częściej zdradzają swoich partnerów. Jak wynika z najnowszych badań, przeprowadzonych w USA, jedna na sześć pań ma za sobą ognisty romans. Tych, które w obliczu problemów małżeńskich marzą o zafundowaniu sobie skoku w bok, jest na pewno znacznie więcej. Okazuje się jednak, że jeśli chodzi o wybór kandydata na kochanka, panie są dość wybredne. Najchętniej widziałyby u swojego boku mężczyznę o wysokim statusie społecznym.

Nieco inne preferencje mają panowie. Ośmiu na dziesięciu mężczyzn, reprezentujących klasę , wybrałoby kobietę z klasy robotniczej. Natomiast 67 procent pań o takim statusie społecznym przyznaje, że idealnym kochankiem byłby dla nich mężczyzna z wyższych sfer.

Ankietę na ten temat przeprowadził serwis randkowy AshleyMadison.com dla osób znajdujących się w związkach małżeńskich. Jego założyciel, Noel Biderman, uważa, że ta tendencja znajduje uzasadnienie w ekonomii. Kryzys, z jakim mamy do czynienia w ciągu ostatnich kilku lat, na nowo zaostrzył podziały klasowe.

- Recesja silniej uderzyła w klasę robotniczą niż w inne warstwy społeczne – mówi. – Dla kobiet mających trudności finansowe, czyli na przykład dla pracowniczek służby zdrowia, które stanowią liczną rzeszę naszych użytkowniczek, romans z mężczyzną o wyższym statusie społecznym oznacza splendor i ucieczkę – wakacje od codziennego życia, a być może również element bezpieczeństwa.

Pragnienie znalezienia dobrze sytuowanego kochanka maleje u kobiet reprezentujących klasę średnią. Cztery na dziesięć pań wolałyby znaleźć wyżej od siebie postawionego mężczyznę, ale ponad połowa chętniej zdecydowałaby się na skok w bok z reprezentantem tego samego co one statusu społecznego.

- Panie należące do klasy średniej zwykle są bardziej niezależne finansowo i lepiej wykształcone, ich potrzeby są inne – wyjaśnia Biderman. – Chcą intymności i możliwości dzielenia podobnych doświadczeń z równym sobie partnerem, a nie tego, by romans zapierał im dech w piersiach.

Odwrotne skłonności wykazują mężczyźni. Szukając kochanki, chcą dominować w związku. Dlatego 83 procent użytkowników serwisu AshleyMadison.com, reprezentujących klasę średnią, wybrałoby kobietę o niższym od siebie statusie społecznym. Nieco więcej niż połowa panów należących do wyższych sfer szuka kobiety z klasy średniej, a 42 procent nie ma nic przeciwko kochance z klasy robotniczej.

Biderman uważa, że preferencje panów mają związek z tym, jakie role chcieliby pełnić nie tylko w stałych związkach, ale także w przypadku skoku w bok. – Chcą, aby kobieta ich podziwiała i szanowała – mówi. – Szukają kogoś, na kim będą mogli zrobić wrażenie, bo wielu mężczyznom brakuje pewności siebie.

Mimo że przy wyborze kochanka przedstawiciele obu płci uwzględniają swoje potrzeby emocjonalne, z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Auburn w Montgomery wynika, że zarówno w przypadku panów, jak i pań, romans służy głównie zaspokojeniu pragnień seksualnych.

Tekst: na podst. Dailymail.co.uk/Izabela O’Sullivan

(ios/sr), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także