Apeluje do pacjentek po aborcji. "Gwarantuję, że przyjmę każdą"

Dr Anna Orawiec zamieściła post, w którym zaapelowała do pacjentek po lub w trakcie aborcji
Dr Anna Orawiec zamieściła post, w którym zaapelowała do pacjentek po lub w trakcie aborcji
Źródło zdjęć: © Instagram | doctorashtanga

12.04.2024 16:07, aktual.: 12.04.2024 18:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

12 kwietnia 2024 roku Sejm większością głosów zadecydował, że do komisji nadzwyczajnej trafią wszystkie cztery projekty dotyczące liberalizacji aborcji. W tym samym czasie lekarka z Warszawy postanowiła zaapelować do kobiet, które decydują się na przerwanie ciąży.

W czwartek 11 kwietnia w Sejmie odbyła się sześciogodzinna debata dotycząca projektów liberalizujących przepisy aborcyjne obowiązujące w Polsce. Następnego dnia odbyło się głosowanie, w którym posłowie większością głosów zadecydowali, że w pierwszym czytaniu propozycje przygotowane przez Lewicę, KO i Trzecią Drogę nie zostaną odrzucone.

Do bieżących wydarzeń postanowiła odnieść się dr Anna Orawiec (Parzyńska), znana w mediach społecznościowych jako Doctor Ashtanga. Za pośrednictwem Instagrama ginekolożka opublikowała ważny komunikat do wszystkich pacjentek, które potrzebowałyby pomocy w trakcie lub po aborcji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Lekarka z Warszawy wspiera kobiety po i w trakcie aborcji

Dr Anna Orawiec w swoim wpisie podkreśliła, że stoi po stronie kobiet. Lekarka już wcześniej na swoich mediach społecznościowych zaznaczała, że każda Polka powinna decydować o swoim ciele. Ginekolożka zaznaczyła, że "od dawna w sercu ma swój osobisty zapis w Kodeksie Etyki Lekarskiej".

"Głęboko wierzę, że obudzę się kiedyś w kraju, w którym będę mogła być dla pacjentki na 169 proc, niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdzie. Wiara wiarą, ale nie zamierzam czekać bezczynnie na zmianę prawa dotyczącego wolnego wyboru w sprawie macierzyństwa" - rozpoczęła swój wpis.

Ginekolożka podkreśliła, że przyjmie każdą kobietę, która byłaby w potrzebie porady, badania lub byłaby po, lub w trakcie aborcji. Zachęciła też do teleporady z zaufanymi osobami z fundacji Aborcyjny Dream Team oraz Federy, które mogą przekazać do niej numer kontaktowy.

"Robię to od lat, ale czas na update i przypomnienie. Stanę przy każdej pacjentce. Bez pytania o przyczynę. Bez stygmatyzowania. Bełkotania. Moralizowania. Medycznie. Z empatią. Profesjonalnie" - zaznaczyła w opisie.

"Informowanie nie jest karalne"

W dalszej części wpisu dr Anna Orawiec zaznaczyła, że jeśli, któraś z pacjentek trafiła do doktora, który "boi się, nie chce lub nie umie", może skontaktować się z nią i zaczerpnąć porady. "Informowanie nie jest karalne" - dodała.

Ginekolożka podkreśliła, że zgodnie z wytycznymi WHO, aborcja farmakologiczna jest bezpieczna. Dołączyła także dokładny opis jak dokonać jej we własnym domu i zaznaczyła, skąd można zamówić zestaw do jej samodzielnego wykonania.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Materiały WP
Materiały WP© Materiały własne
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (47)
Zobacz także